שתף קטע נבחר

"משטרת ארגנטינה: הרבנית פינטו נעדרת"

מקורבי הרב מסרו כי עקבותיה של דבורה פינטו, רעייתו של הרב יאשיהו פינטו, נעלמו בארגנטינה, לשם הגיעה בראשית השבוע לצורך קבלת טיפול רפואי. הרב ורעייתו מעורבים בחקירה משטרתית, במהלכה אושפזה הרבנית מספר פעמים. בחצר הרב מאמינים כי מדובר בחטיפה למטרת כופר "למרות מצבה הנפשי", ובקהילה נקראו לאמירת תהילים

אמש בחצות שעון ישראל, הכריזה משטרת ארגנטינה על הרבנית דבורה פינטו, אשת האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו, כעל נעדרת - כך נמסר בהודעה רשמית שהוציאה משפחת הרב פינטו בעניין, ועקבותיה קריאות מחצר הרב לתפילות המוניות מאמש, שיימשכו גם במהלך היום.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

זמני כניסת ויציאת השבת - ועוד על פרשת ואתחנן

 

מוקדם יותר התפרסמו דיווחים על ידי מקורבי חצר פינטו, כי הקשר עם הרבנית אבד אתמול (יום ה'). הודעה רשמית שפורסמה מטעם קהילת "שובה ישראל", שבראשה עומד הרב - הבהירה כי "למרות מצבה הנפשי (של הרבנית), לא שוללים במשטרת ארגנטינה את האפשרות כי מדובר במקרה של חטיפה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרבנית ילידת ארגנטינה, היא בתו של רבה הראשי של ארגנטינה, שלמה בן-חמו. לדברי יועץ התקשורת של המשפחה, הגיעה הרבנית לארגנטינה לצורך טיפול רפואי בראשית השבוע. אלא שבמהלך יום האתמול אבד עימה הקשר.

 

"למרות מצבה הנפשי (של הרבנית), לא שוללים במשטרת ארגנטינה את האפשרות כי מדובר במקרה של חטיפה" (צילום: לירון נגלר-כהן) (צילום: לירון נגלר-כהן)
"למרות מצבה הנפשי (של הרבנית), לא שוללים במשטרת ארגנטינה את האפשרות כי מדובר במקרה של חטיפה"(צילום: לירון נגלר-כהן)

 

בעקבות פניית המשפחה למשטרה המקומית בבואנוס-איירס, יצאה לדבריהם במהלך הלילה הודעה רשמית על פתיחה בחקירה. בהודעה רשמית שיצאה מטעם הקהילה - וקדם לה גל שמועות ברשת לגבי מצבה וגורלה של הרבנית - נכתב, בין היתר: "תפילות מתקיימות החל מהבוקר בהיכלי הישיבות והכוללים בקהילת 'שובה ישראל', לאחר שבמהלך הלילה הוציאה משטרת ארגנטינה הודעה ולפיה נעלמו עקבותיה של הרבנית, דבורה פינטו".

 

בהודעה טרחו להדגיש כי "בשבועות האחרונים אירעו בבואנוס איירס מספר מקרי חטיפה, אחד מהם של אביו של הכדורגלן קרלוס טבס שאף זכה לבולטות תקשורתית", כלשונם. בהודעה ביקשה המשפחה מכלי התקשורת "לכבד את פרטיותה של האישה", ולייחל ולהתפלל למען בריאותה ושלומה.

 

חקירה וחשד לניסיון התאבדות

שמה של הרבנית דבורה פינטו נכרך בפרשת "רב-ניצב" הנחקרת במשטרה זה כבר תקופה ארוכה, לאחר טענות שהעבירו מקורבי

פינטו ליועץ המשפטי לממשלה, בתקווה לקבל עסקה: הפללת קצין בכיר - בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד.

 

לפי אנשי פינטו, טובות ההנאה כללו סיוע בהענקת ויזה לארצות הברית לבנו ולאשתו של ניצב מנשה ארביב ארביב, סיוע כספי חודשי לבן, לינה בסוויטות בבית מלון במנהטן והנחה בקניית בית בצפון תל אביב.

 

לאחר חקירתה של הרבנית במשטרת ישראל לפני כשנתיים, בחשד להלבנת הון ולמתן שוחד לקצין משטרה, הוזעקו צוותי הצלה לבית המשפחה באשדוד. על פי הדיווח, ניסתה הרבנית לשים אז קץ לחייה. בני המשפחה האשימו בזמנו את המשטרה בדרדור מצבה הנפשי של הרבנית, ובמקביל נעשו נסיונות הכחיש כי דובר בניסיון אובדני. כעת ממתינים במשטרה להחלטת היועץ המשפטי האם לפתוח בחקירה נגד הרב.

 

את ישיבת "שובה ישראל" הקים הרב פינטו (39) כשהיה בתחילת שנות ה-20 לחייו, לאחר נישואיו לדבורה-רבקה, בת גילו. על אף גילו הצעיר, דורג לא אחת כאחד הרבנים המשפיעים ועומד בראש ארגוני חינוך ורווחה בעלי נכסים והיקף פעילות בשווי עשרות-מיליוני שקלים.

 

אילנה רביד, מנהלת המחלקה לישראלים במצוקה בחו"ל במשרד החוץ, מסרה ל-ynet כי "עדיין לא התקבל במשרד כל דיווח על היעדרותה של הרבנית - לא מהרשויות ולא ממשפחתה של הרבנית". רביד הוסיפה כי יתכן ויתקבל דיווח כזה במהלך היום.

 

היא ציינה כי מאחר והרבנית אוחזת ככל הנראה באזרחות ארגנטינאית כילידת המקום, הרי שעל פני הנהלים עשויה משטרת ארגנטינה להתייחס למקרה כאל היעדרות של תושבת מקומית, ובמקרה כזה היא אינה מחויבת ליידע את הרשויות הישראליות על מצבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לירון נגלר-כהן
הרבנית דבורה פינטו
צילום: לירון נגלר-כהן
צילום:  גדי קבלו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: גדי קבלו
מומלצים