שתף קטע נבחר

חשד: מוסלמיות תכננו פיגוע התאבדות בבית כנסת בליון

שירותי הביטחון בצרפת עצרו את הנערות, בנות 15 ו-17, בחשד שתכננו לבצע פיגוע התאבדות בבית הכנסת בליון, כך מדווחים כלי תקשורת אירופיים. הנערות הכירו באמצעות האינטרנט, ומשתייכות לרשת של איסלאמיסטים קיצוניים. מועצת המוסדות יהודיים: הג'יהאדיזם בצרפת הפך לנאציזם החדש

שתי נערות מוסלמיות נעצרו בחשד שתכננו להטמין פצצה בבית הכנסת בעיר ליון שבצרפת, כך חשף אמש מקור בשירותי הביטחון הצרפתיים ל-JSS ניוז ול- Europe 1. הסיפור סוקר בתקשורת האירופית, וממנו עולה כי הנערות בנות 15 ו-17 שנעצרו בשבוע שעבר על ידי שירותי הביטחון הצרפתיים, תכננו לשאת על גופן פצצה אל תוך בית הכנסת, ולבצע בו פיגוע התאבדות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

המקור ציין כי נגד השתיים הוגשו כתבי אישום ב-22 באוגוסט, באשמת קשירת קשר לביצוע פעולת טרור. על פי הדיווחים, במהלך החקירה התברר לרשויות הצרפתיות כי השתיים מעולם לא פגשו האחת את השנייה. המקור שחשף את הפרשה, גילה כי את תוכנית הפיגוע - כמו גם ההכירות ביניהן - ניהלו הנערות באמצעות הרשתות החברתיות. על פי סוכנות הידיעות האירופית EJP, השתיים היו חלק מרשת של איסלאמיסטים צעירים וקיצוניים, שנגדם מנהלים שירותי המודיעין במדינה מעקב צמוד ברשת. 

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

הרב הראשי של ליון, רישאר ורטנשלג, מסר לעיתון הצרפתי "לה פרוגרס" כי הוא אישית לא קיבל מידע על כך מצד הרשויות, הממשיכות גם כעת להתבצר בשתיקתן - ולא לאשר או להכחיש את המידע שהעביר הגורם.

 

המתקפה על בית הכנסת בפריז לפני כחודש (צילום: קרולין למור) (צילום: קרולין למור)
המתקפה על בית הכנסת בפריז לפני כחודש(צילום: קרולין למור)

 

הוא ביקר ביום שישי בתחנת המשטרה המחוזית, אך ציין כי "לא קיבלתי כל מידע לגבי הכוונה לבצע פיגוע בבית הכנסת, ולא קיבלתי כל אישור על כך". הוא הוסיף כי מאז תחילת החודש שעבר, ישנה "אווירה הרסנית", כהגדרתו, במדינה. הפגנות פרו-פלסטיניות שבועיות מסייעות, לדבריו, להחרפת האנטישמיות נגד הקהילה המקומית, שעוקבת בדאגה אחר ההתפתחויות האחרונות.

 

בתי הכנסת הפכו ל"יעד פופולארי" להתקפות

על פי הדיווח בצרפת, רשויות המדינה בוחנות מקרוב את רמת האנטישמיות הגואה, בין היתר, נוכח העלייה בכמות סרטוני הרשת שנוצרו

באמצעות קבוצות ג'יהאד אסלאמי, וכן העלייה המתמדת במספרם של הצעירים הצרפתיים - בנוסף לאלפי צעירים מוסלמים ברחבי האירופה - המחפשים ברשת "קריירה" כלוחמי ג'יהאד בסוריה. חלקם עושים זאת עוד בעודם על אדמת צרפת.

 

הקהילות היהודיות באירופה מדווחות על הסלמה בולטת באירועים אנטישמיים ברחבי היבשת, ששיאם, בין היתר - בפיגוע בבריסל וההתקפה על בית הכנסת היהודי בפריז בידי המון זועם, בחודש שעבר.

 

הלשכה הלאומית לעירנות נגד אנטישמיות בצרפת (BNVCA), ציינה בהודעה רשמית שפרסמה, כי בתי כנסת במדינה הפכו ליעד פופולרי למתקפה עבור טרוריסטים ואיסלאמיסטים קיצוניים, כשבתגובה הרשויות בצרפת נקטו בצעדים מרחיקי לכת על מנת לאבטח את המקומות הללו, שהפכו ל"יעדים מבוצרים".

 

"הג'יהאדיזם זה הנאציזם החדש"

ה-BNVCA הוסיפו כי הם מייחסים את העלייה החדה ברמת האנטישמיות בצרפת, להשפעה של מפלגות פוליטיות מסויימות, וכן לחלקים

בתקשורת הצרפתית שקראו לאחרונה "להוקיע את המדינה היהודית שנלחמת כנגד המדינה האסלאמית ברצועת עזה".

 

בארגון אף קראו לשר הפנים הצרפתי, מנואל ואלס, לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לסכל פיגועים, נוכח החגים היהודיים הקרבים ובאים.

 

בתגובה לתקרית האחרונה מסר רוג'ר קוקרמן, נשיא המועצה המייצגת של מוסדות יהודיים (CRIF) ל"ניוזוויק", כי "יהודים בצרפת או בבלגיה נהרגים משום שהם יהודים. הג'יהאדיזם הפך לנאציזם החדש. זה גורם לאנשים לשקול לעזוב את צרפת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מעקב צמוד נגד הג'יהאדיסטים ברשת
צילום: AFP
מומלצים