שתף קטע נבחר

רב העיר חיפה שלמה שלוש הלך לעולמו

הרב שלמה שלוש כיהן כרבה הראשי של חיפה במשך למעלה מעשרים שנה. בימים האחרונים הידרדר מצבו הבריאותי - והבוקר נפטר. סגן השר אלי בן דהן: "בזכות פסקיו ההלכתיים נפתרו בעיות רבות של ממזרים ועגונות"

הרב של חיפה, שלמה חיים שלוש, הלך לעולמו: המנוח, בן 72 במותו, כיהן במשך למעלה מ-20 שנה כרבה הספרדי של העיר, ובשנים האחרונות, עם פרישתו לגמלאות של הרב האשכנזי שאר-ישוב כהן – כרב היחיד. בתחילת 2014 השעה את עצמו מפעילות במסגרת הרבנות הממלכתית, בעקבות ההחלטה להעמידו לדין פלילי בחשד לקבלת דבר במרמה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב שלוש סבל ממחלת לב, ולאחרונה אושפז בבית החולים "כרמל" בחיפה. בימים האחרונים הידרדר מצבו והוגדר קריטי, והבוקר (ד') הוא נפטר מאי-ספיקת לב. הלווייתו תצא בשעה 12:00 בצהריים מחיפה, וב-15:00 ייטמן בבית העלמין פוניבז' בבני ברק.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

שלוש החליף בתפקידו בשנת 1993 את רב העיר הקודם, אליהו בקשי-דורון, לאחר שזה נבחר לתפקיד הרב הראשי לישראל, ושימש גם כראש אבות בתי הדין בחיפה. כרב אחת הערים הגדולות הוא היה חבר במועצת הרבנות. אחת הפעילויות האחרונות שלו במסגרת זו הייתה בחודש שעבר, כאשר הערים קשיים על חידוש הסמכתו של הרב אריה שטרן לכהן כרב עיר.

 

שטרן ביקש להתמודד בבחירות לרבנות ירושלים אך תוקף תעודת הרב שלו פג ב-2012. אף שבדרך-כלל מאריכה המועצה באופן כמעט-אוטומטי את

הסמכת הרבנים, במקרה זה דרש התעקש שלוש לקיים דיון מעמיק בבקשה ימים ספורים לפני מועד הבחירות. לבסוף היא אושרה והרב שטרן נבחר לרב האשכנזי בבירה.

 

סגן השר לשרותי דת, הרב אלי בן-דהן, ספד לנפטר, ואמר כי היה "תלמיד חכם גדול" ו"דיין מצויין". לדבריו בן דהן, "ליבו של הרב שלוש היה פתח למצוקות בני הזוג שהגיעו אליו והוא גם עמד בראש הרכב מיוחד שעסק בפתרון בעיות ממזרות ועגונות שבזכות פסקיו ההלכתיים נפתרו בעיות רבות".

 

"הוא ראה בעבודת בית הדין עבודת קודש והקדיש לה שעות רבות", הוסיף סגן השר, "מאז ומעולם היו חשובים לו לא רק עבודת הדיינים אלא גם המערך הכולל של הארת פנים לכל פונה לבית הדין. אין ספק שחסרונו יורגש מאוד בעולם הדיינות והרבנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
הרב שלמה שלוש ז"ל
צילום: גיל נחושתן
מומלצים