שתף קטע נבחר

לא התחתנת? המועצה המקומית תשדך לך

בעקבות עלייה במספר הרווקוֹת בגילאי 23-30, נערך דיון במועצה המקומית בית אל, והוחלט להעביר את הטיפול בבעיה לידיים מקצועיות: 40 שדכניות כבר התגייסו למשימה והן יסייעו בגיבוש רשימת פנויים-פנויות - וליווי צמוד עד לחתונה

במועצה המקומית בית אל החליטו לטפל בבעיית הרווקוּת בדרך מקורית: בת 23? עדיין רווקה? נכנסת לרשימה של השדכניות שיועסקו מטעם המועצה, במטרה להקים כמה שיותר בתים בישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

היוזמה החלה בעקבות עלייה במספר הרווקוֹת בגילאי 23-30, במסגרתה החלה המועצה המקומית בית אל בחיפוש אחר שדכנית שתיזום מפגשים בין פנויים ופנויות, ותסייע להם לגבש את התכונות הדרושות לבני הזוג הפוטנציאליים.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

"ישנה בעיה חריפה", אמרה לנו תושבת היישוב, והסבירה את העלייה בכמות הפנויים והפנויות, בחוסר מוטיבציה לפנות לשדכניות ולאתרי היכרויות. עם זאת, את הדגש שמים בבית אל על הנשים. בשנים האחרונות, כפי שעלה בדיוני המועצה בשבועות האחרונים, חלה עלייה בגיל הרווקות שטרם נישאו, וההצעה בנושא הוגשה על ידי חבר המועצה חיים סילברשטיין.

 

מבואסת? יש תקווה בבית אל (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
מבואסת? יש תקווה בבית אל(צילום: Shutterstock)

 

"הניסיון מראה שחסרה אצל הבנות מיומנות בלתאר את עצמן במדוייק, קל וחומר את מה שהן מחפשות", נכתב בהצעה. בדיון פנימי שערכה המועצה הצביעו המשתתפים על כך שחלק מהרווקות עזבו את היישוב, ובנוסף הצביעו על קושי נוסף הנובע מרמת הדבקות בשמירת המצוות, כך שההתאמה בין בני הזוג צריכה לנוע גם על מגוון הקשת הדתית.

 

ארבעים שדכניות כבר בפנים

אהובה וולך, שדכנית מבית אל שהייתה בין יוזמות התוכנית, סיפרה ל-ynet כי "היוזמה נולדה אצל אחת מתושבות היישוב, שכאב לה לראות את התלמידות שלה, בשנות העשרים המאוחרות לחייהן, כשהן שעדיין רווקות". וולך מוסיפה כי "בגלל שהתוכנית דורשת משאבים כספיים רבים, החלטנו להעלות את זה בישיבת המליאה - ואז הוחלט שנתגבש כקבוצה - בהתנדבות".

 

עד כה נרשמו כ-40 שדכניות, ובעזרת קבוצה שהקימו ב"גוגל", הן ממליצות על שידוכים פוטנציאליים. "הפרויקט בחיתוליו, ואין עוד הצלחות. המטרה שלנו היא אחת: שזה יוביל לחתונה. אני מקווה שבעוד כמה חודשים, כבר נראה תוצאות".

 

על פי התוכנית, השדכניות יעזרו בראיון של נשים וגברים, יעזרו בגיבוש רשימת פנויים ופנויות - וילוו זוגות לפגישות ובמתן טיפים.

 

במועצת בית אל אישרו את הדברים: "המועצה אכן יצרה את הקשר הראשוני עם השדכניות", אמרו, והדגישו כי "מדובר בתפקיד התנדבותי ללא שכר".‏

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
shutterstock
יגבשו רשימת העדפות לרווקות
shutterstock
מומלצים