שתף קטע נבחר

ענבל אור הסתבכה עם שותפות בנכס בת"א

חברת לופוס השקעות דורשת פירוק שותפות עם ענבל אור בנכס ברחוב בוגרשוב בתל אביב: לטענת החברה, אור מעכבת בכוונה הליכים לרישומו בטאבו כדי להימנע מתשלום חלקה בהיטל השבחה. אור: "מדובר בקרקע שנרכשה בשותפות ולא סוכם על הקמת פרויקט"

חברת לופוס השקעות הגישה אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד פז יצחקי-וינברגר, בקשה לפירוק השותפות בינה לבין חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלות ענבל אור בנכס ברחוב בוגרשוב 50 בתל אביב, או מינוי כונס נכסים.

 

לכתבות נוספות בערוץ נדל"ן

 

הנכס שבו קומה אחת נרכש ב-2006 לצורך פרויקט פינוי-ובינוי, ועל פי התב"ע ניתן לבנות במגרש בניין של 6 קומות.

 

על פי כתב התביעה, אור מעכבת בכוונה הליכים לרישומו בטאבו. עו"ד יצחקי-וינברגר אמר ל"כלכליסט" כי אור עושה זאת כדי להימנע מתשלום חלקה בהיטל השבחה שלהערכתו יהיה כ-200 אלף שקל.

 (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

מכתב התביעה עולה כי ב-2006 איתרה חברת לופוס את הנכס, רכשה בו זכויות והעבירה לחברת אור סיטי 20% מהן תמורת כ-160 אלף שקל והתחייבות לניהול ושיווק פרויקט הנדל"ן.

 

עם החתימה על הסכם הרכישה נרשמה הערת אזהרה בטאבו, אך לא הושלמו הליכי הרישום, לטענת התובעת, בגלל גרירת רגליים של אור. כדי לרשום את הנכס בטאבו צריך להשלים כמה הליכים בירוקרטים כגון העברה של פרוטוקול החברה שמאשר את העסקה, חתימה על שטרי מכר, וחתימה על ייפויי כוח, לפי כתב התביעה חברת אור סיטי לא ביצעה את הפעולות האלה בכוונה.

 

בנוסף, התקיים הליך בוררות מול עיריית תל אביב לגבי גובה היטל ההשבחה, אולם הכרעת הבוררת לא נמסרה משום שאור לא שילמה את חלקה בשכר הטרחה לבוררת. עו"ד יצחקי-וינברג: "אנחנו צרכים להשלים כמה עניינים פורמאליים טכניים שיעלו לענבל אור כמה אלפי שקלים. היא יודעת שברגע שהיא תשלם זאת היא תצטרך גם לשלם 20% מהיטל ההשבחה שהוא כרבע מיליון שקל. מזה היא כנראה מנסה להימנע, אין לי הסבר אחר. הדבר הכי פשוט היה לשלם את שכר הטרחה של הבוררת, את היטל ההשבחה, לרשום את הזכויות ולהתחיל לקדם את הפרויקט".

 

התובעת דורשת לכפות על אור את מכירת חלקה בנכס תמורת 160 אלף שקל או למנות כונס נכסים. עם הגשת כתב התביעה יש לאור 30 יום להגשת כתב הגנה.

 

תגובת חברת אור סטי: "מדובר בקרקע שנרכשה בשותפות עם התובע ולא סוכם על הקמת פרויקט. מבלי להתייחס לגוף הטענות שעולות בכתב התביעה, מדובר בתובע סדרתי שכל תביעותיו נדחו אחת לאחת על ידי בית המשפט בהן הוחלט גם לחייבו בהוצאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים