שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השרה רגב מגיבה לקוטלר: "חושף את הפנים המכוערות והמתנשאות"

  השחקן עודד קוטלר התבטא בצורה בוטה כשאמר על הליכוד: "30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב". שרת התרבות בתגובה: "נחשפו פניו המכוערות והמתנשאות של הדובר". אמנים מגיבים: "דבריו הגזמה פרועה"

  סערת התרבות מחריפה בעקבות "נאום הבהמות": דבריו המקוממים של השחקן עודד קוטלר נגד מצביעי הליכוד בכנס החירום של האמנים, היום (א') ביפו, הובילו לתגובה חריפה מצד שרת התרבות מירי רגב. "נחשפו הפנים המכוערות", היא אמרה.

   

  בכינוס נאמו שחקנים רבים אשר מחו על כוונת רגב שלא לממן יצירות התוקפות את מדיניות ישראל, ובינהם השחקן והבמאי עודד קוטלר שהגיב על השתלשלות האירועים שנבעו מאמירותיה: "חוגגים 30 מנדטים, שאחריהם צועד עדר בהמות", אמר - כשהוא מתייחס לדברי השרה בפגישה שקיימה אמש עם נציגי האמנים בעקבות הסערה סביב התנהלותה מול השחקן נורמן עיסא.

   

   

  לצפייה בנאום המלא, לחצו כאן

   

  "זה הרגע להרים ראש אל מוּל ההתבהמוּת השלטת ברחובותינו האמנותיים, במקרה שלנו, ולומר לגברת רגב: תרגיעי!" אמר השחקן עודד קוטלר בכנס האמנים והוסיף את ההתבטאות הקשה. "תארי לך, גברת רגב, את עולמנו, עולמך, שוקט - ללא ספר, ללא מוּזיקה, ללא פואמה. עולם שאין מפריע בו, אין מפריע ללאום לחגוג 30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב".

   

  שרת התרבות, מירי רגב, מסרה בתגובה: "הכינוי לשלושים המנדטים של הליכוד שהם 'בהמות מלחכות עשב' הוא כינוי החושף את הפנים המכוערות והמתנשאות של הדובר, עודד קוטלר וחלק מהנוכחים שמחאו לו כפיים. האמירה של קוטלר בעיניי מבטאת חושך תרבותי".

   

  מירי רגב ועודד קוטלר. ראש בראש (צילום: ירון ברנר, עידו ארז) (צילום: ירון ברנר, עידו ארז)
  מירי רגב ועודד קוטלר. ראש בראש(צילום: ירון ברנר, עידו ארז)
   

  מאוחר יותר התייחס קוטלר לדבריו בכנס והתגובות עליהם בתוכנית "חי בלילה" עם נדב בורנשטיין בערוץ 2. "העדר חופש ביטוי יוביל אנשים באף ללכת באופן עיוור אחרי איזו מדיניות כלשהי, ואז הם יהיו משולים לעדר שמה שנותנים לו זה לא תרבות פתוחה אלא קש וגבב", ניסה להסביר את התבטאותו, ודחה את הטענה כי הכליל את כלל מצביעי הימין. "אני אומר שמי שהולך אחרי ה-30 האלה באופן עיוור ומוכן לקבל את הנחות היסוד האלה, מי שמוכן לאכול את זה, ייאלץ לאכול תרבות מאוד אפסית".

    

  בתשובה לשאלה האם הוא חושש מתגובת נגד שתביא להחרמתו, אמר קוטלר: "המעסיקים שלי זה תיאטרונים ואני סומך עליהם הרבה יותר מאשר על היכולת של מישהו לסתום לי את הפה. חוץ מזה, לא הצליח אף אחד עד היום לסתום לי את הפה, גם בעתיד לא. לא נשאר לי הרבה, אבל במעט שנשאר, אני לא מחכה שיתנו לי רשות לדבר".

    

  השחקן זאב רווח, שהתבטא כבר בעד שרת התרבות החדשה, היה המום מדבריו של קוטלר. "זה שנאה, אלוהים אדירים, הגענו לדרגות של שנאה. אנחנו כל כך משוסעים, מתי זה ייגמר? מה אני אתווכח עם עודד קוטלר? אז הוא העליב אותי. אני כאמן הוכחתי את עצמי בעבודה שלי בתיאטרון וגם בארבעה פרסי אופיר? חבל שיש כזו שנאה. אני מרחם על השנאה שנובעת מהאמירה שלו".

   

  הזמר והשחקן דודו אלהרר אמר גם הוא בתגובה לדבריו של קוטלר: "זה מצחיק אותי, הוא יצא מדעתו. הם כבר חודשיים משתוללים, זה כבר אפילו אשפוז".

   

  הבדרן נדב אבוקסיס הוסיף: "אני לא מתרגש לא מקוטלר ולא מחצרוני ולא מאף אחד. אני לא מרגיש בהמה, המשפחה שלי לא בהמה. הצבעתי ליכוד, הצבעתי מירי רגב ואני נותן צ'אנס. שיקרא לי בהמה, זה לא מטריד אותי. אני לא אוהב שמירי רגב אמרה 'אנחנו קיבלנו 30 מנדטים ואתם עשרים' מה זה לאמנים יש מפלגה? ומצד שני לקרוא למצביעים שלה בהמות - בעיניי זה לא ראוי. הוא מייצג הרבה אנשים. ואני איפשהו באמצע, אני בעד פלורליזם שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה".

   

  "שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה". אבקסיס (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  "שכל אחד יגיד מה שהוא רוצה". אבקסיס(צילום: ענת מוסברג)

  אמנים נוספים שוחחו עם ynet והגיבו לדברים - הפזמונאי יוסי גיספן יצא גם הוא להגנת השרה ואמר: "אם עודד קוטלר מייצג את התרבות הישראלית אז התרבות שלנו במצב גרוע מאוד. די לחכימא ברמיזא. יש גם רף לבוטות, שפה זולה והתנשאות, ובמשפט שהוא אמר הוא חצה את הרף בצורה משמעותית".

   

  לדברים הוסיף המוזיקאי אריק סיני: "אני לא מצביע ליכוד, אבל אם הוא התכוון לכך זה גרוע וחמור מאוד. אני לא מסכים עם שרת התרבות שלנו והיא תצטרך להשתנות מקצה לקצה, אבל עודד קוטלר הלך רחוק מאוד. למה לדבר ככה על מצביעי הליכוד? גרוע מאוד, גרוע ביותר. אני יודע שהוא שמאלני וכך גם רובם אבל זה לא מתאים ולא לעניין. זו הגזמה פרועה".

   

  "יש מילים יותר יפות במילון". מרגלית צנעני (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  "יש מילים יותר יפות במילון". מרגלית צנעני(צילום: ענת מוסברג)

  גם הזמרת מרגלית צנעני הגיבה על הדברים ואמרה ל-ynet: "יש הרבה התאהבלות בכל השיח הזה, זה פוגעני, מעליב ולא תרבותי בעליל. אלה שחושבים שהם תרבותיים מוציאים מהפה אמירות כאלה. זה שיח של חירשים, זה לא יפה. פוגע בי שככה מדברים. עודד קוטלר שחקן יוצא מן הכלל עתיר הצגות ואני לא יודעת מה מוליך אותו לומר על אנשים בהמות. זה לא תרבותי ויש מילים אחרות במילון.

   

  "מצד אחד תרבות צריכה להיות חופשית ואפילו אם אנחנו נוגעים בפצעים שלנו וחושפים, זה טוב. מצד שני אתה שומע אנשים מהשכול. הכל נופל וקם על מירי רגב, היא מטריפה אותם, היא אישה מקסימה. יכול להיות שאם היתה אומרת את הדברים בצורה אחרת זה היה אחרת. זה חדש לאנשים שאישה מדברת ככה".

   

  אביהו מדינה דווקא נשמע מפויס כשאמר ל-ynet: "אז עודד קוטלר אמר. ישנן הרבה אמירות פוליטיות מטופשות מן הצד שהפסיד ולא דנים אדם בכעסו. יעבור זמן וגם הוא יתחרט על אמירה בלתי אחראית שפלט בעידנא דריתחא". גם אייל גולן הצטרף לתמיכה בשרה רגב, "אני רואה ביומיים האחרונים את ההכפשות ואת הניסיון לתקוף שרה במדינת ישראל ,שאומרת את דעתה", כתב הזמר בחשבון האינטסגרם שלו, "שכל גוף שנגד מדינת ישראל לא יקבל סיוע מהמדינה. הגברת מירי רגב, אני רוצה לומר לך אני מחזק את ידייך וחושב שאת צודקת בדרכך וטוב שיש לנו שרה שלא מתיפייפת ואומרת את הדברים כמו שצריך. באף מדינה בעולם לא היתה התקפה על שרה בממשלה שמבקשת לשמור על מדינתה. כולי תקווה שאנשים יתפקחו ויבינו שהאינטרס שלך הוא רק דאגה למדינת ישראל". 

   

  השתתף בהכנת הידיעה: עמי פרידמן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  "עד בהמות". עודד קוטלר
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים