שתף קטע נבחר

גלנט: "חייבים לבנות 10,000 דירות לחרדים"

בסיור שערך שר השיכון והבינוי בשכונות חרדיות בירושלים ובמודיעין עלית, הוא שוחח עם עורכי מחקר שקובע כי יש צורך בבניית 200 אלף דירות לחרדים ב-20 השנים הבאות. "נייצר פתרונות דיור לבעיות בקהילה החרדית"

"מדינת ישראל חייבת לבנות מדי שנה לפחות 50 אלף יחידות דיור חדשות - מתוכם 10,000 יחידות דיור לקהילה החרדית". כך אמר היום (ב') שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, בסיור מקצועי שערך יחד עם מנכ"ל משרד השיכון והבינוי, אשל ארמוני, בשכונות חרדיות בירושלים ובמודיעין עלית. זאת במטרה ללמוד על פערי ההיצע והביקוש בקהילה החרדית.

 

לידיעות נוספות על שר השיכון בערוץ נדל"ן

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

הסיור נערך על רקע מחקר משותף של משרד השיכון והבינוי עם המכון החרדי לחקר מדיניות, שמצא כי בישראל קיים צורך בבניית 200 אלף יחידות דיור עבור הקהילה החרדית ב-20 השנים הבאות. את המחקר ערכו ראש פרויקט הדיור מטעם המכון החרדי, יצחק פינדרוס, המשמש חבר הנהלת עירית ירושלים ולשעבר ראש עיריית בית"ר עלית; ומנהל הפרויקטים ד"ר חיים זיכרמן, חוקר החברה החרדית המשמש כיועץ לענייני חרדים.

 

על פי המחקר, ב-2014 מנתה האוכלוסייה החרדית 910,500 אזרחים, שהיוו כמעט 10% מהאוכלוסייה הכללית; כאשר התחזית הדמוגרפית של המגזר החרדי לשנת 2035 עומדת על 1,891,300 חרדים - שיהוו 17.2% מכלל אוכלוסיית ישראל.

בית"ר עלית. צורך ב-200 אלף דירות לקהילה החרדית (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בית"ר עלית. צורך ב-200 אלף דירות לקהילה החרדית(צילום: אוהד צויגנברג)

במהלך הסיור פגש השר גלנט את ראשי הערים החרדיות יעקב גוטרמן ממודיעין עלית, ישראל פרוש מהיישוב אלעד, חנוך זייברט מבני ברק, מאיר רובינשטיין מבית"ר עלית וסגן ראש עיריית בית שמש, משה מונטג. בנוסף, פגש השר את הקבלנים והיזמים המובילים בבנייה לקהילה זו.

 

שר השיכון והבינוי חידד את סוגיית הבנייה לקהילות ייעודיות. "אם בארה"ב הדמוקרטית והנאורה יש שכונות ייעודיות, גם אצלנו ניתן להקים שכונות כאלה. אני פועל כשר השיכון והבינוי של כל האוכלוסיות בישראל, ובין היתר גם של הקהילה החרדית, ולכן מתכוון לייצר פתרונות דיור עבור כלל הבעיות הקיימות בקהילה זו", אמר.

 

איש העסקים אלי פלאי, ראש המכון החרדי לחקר מדיניות, הוסיף כי "אנו מנסים לייצר מצב שבו מדינת ישראל תתייחס לציבור החרדי כבר בהיבט של התכנון ארוך הטווח, ולא רק בפתרון בעיות מיידיות. אני מקווה שמשרדי הממשלה השונים, העוסקים בתכנון לטווח ארוך בישראל, יאמצו את התוכנית שרואה לנגד עיניה בנייה של 200 אלף יחידות דיור עבור הקהילה החרדית ב-20 השנים הבאות".

 

תזכורת - התוכנית להגדלת היצע הדיור של השר גלנט. מוזמנים לצפות

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר השיכון והבינוי יואב גלנט (מימין) ומנכ"ל משרדו אשל ארמוני
מומלצים