שתף קטע נבחר

עדות חדשה: "הרב אלון הטריד אותי". בן הרב: "קשקשן; אבא חיבק כדי לחזק אותו"

המשטרה העבירה לבדיקת הפרקליטות טענה של תלמיד-לשעבר של הרב מוטי אלון, שטען השבוע כי הרב "הטריד אותי מינית בשתי הזדמנויות שונות". בעקבות כך פרסמו בניו תגובה מסודרת ראשונה מצד המשפחה, מאז התפוצצה הפרשה: "עשרות הפעמים ראיתי אותו מחבק את אותו 'מתלונן' ואת משפחתו, ומחזק אותם"

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

שנתיים לאחר שהורשע במעשים מגונים בקטין שהיה מתלמידיו, ונשלח לשישה חודשי עבודות שירות, האם פרשת הרב מוטי אלון נפתחת מחדש? לקראת השתתפותו הערב (ה') של הרב אלון בכנס רבנים – הבולט שבהם הרב חיים דרוקמן - פרסם אחד מתלמידיו לשעבר בפייסבוק פוסט, שבו טען: "הרב אלון הטריד אותי מינית בשתי הזדמנויות שונות".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

המשטרה פתחה בבדיקת העניין, והעבירה את הדברים להמשך בדיקת הפרקליטות. בעקבות כך פרסמו בניו תגובה מסודרת ראשונה מצד המשפחה, מאז התפוצצה הפרשה. בשני פוסטים שונים הם מסבירים מדוע בחרו לשתוק כל השנים – ומדוע בחרו לעמוד לצד אביהם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כותב הפוסט טען כי בחר לפרסם את סיפורו לאחר מספר ימים שבהם מתחוללת סערה בציונות הדתית עקב השתתפותם של רבנים ואנשי חינוך בכירים, באירוע לציון 102 שנים ל"מסע המושבות" של הרב קוק, שנערך במגדל – שבו משתתף גם הרב מוטי אלון.

 

מסרב להגיש תלונה

קולות ההתנגדות ללגיטימציה, לכאורה, שמקבל הרב - החזירו לדיון ציבורי את פרשת ההטרדות המיניות שבה הורשע. לביקורת חריפה במיוחד זכה הרב חיים דרוקמן, העמוד בראש מרכז ישיבות "בני עקיבא" וממנהיגי הציונות הדתית, המשתתף לצד הרב אלון.

 

 

"בעקבות תמיכתו המזעזעת של הרב דרוקמן בעבריין המין המורשע, הרב מוטי אלון, החלטתי לשתף במשהו שמעולם לא חשבתי לשתף: הרב אלון הטריד אותי מינית בשתי הזדמנויות שונות", כתב תלמידו-לשעבר בפוסט שפרסם בפייסבוק.

 

בעקבות העדות החדשה פתחה המשטרה בבדיקת העניין. לדברי דובר מחוז צפון של המשטרה, כותב הפוסט מסרב להגיש תלונה, ולכן אין תשתית חקירתית - אך המשטרה תעביר את החומר לפרקליטות.

 

"שיטה נלוזה ועלובה"

בנו של הרב אלון, יהודה, המלווה אותו במאבקו בשנים האחרונות, הגיב בפייסבוק לטענות החדשות במילים חריפות, תוך שהוא מבקר את "פורום תקנה" - מי שחשפו את פרשת אלון - ומכנה את הפוסט "ההמצאה החדשה בקשר לאבי מורי". מדובר בתגובה מסודרת ראשונה של בני המשפחה מאז התפוצצה הפרשה, לפני כחמש שנים.

 

 

לדבריו, החליט להגיב "לטובת אותם רבים וטובים ששואלים שאלות ומבקשים תשובות": "השיטה שבה פעלו פורום תקנה ובה פעל ה'מתלונן' הנוכחי היא שיטה נלוזה ועלובה", כתב."בואו נפרסם מה שבא לנו כלפי אדם מסוים... ואם ישאלו אותנו מה קרה באמת, תמיד נוכל לומר 'דברים נוראיים'".

 

"על השאלה: 'אבל בית המשפט אמר?' אענה... בית המשפט נכנס לעניין אחרי באזז תקשורתי ממומן ויוקרתי של שילת (יהודית שילת, מנהלת פורום תקנה. ק"נ) וחבריה, ולא יכול היה לומר שום דבר אחר".

 

אלון הבן הוסיף כי החלטת בית המשפט הסתמכה, בסופו של דבר, "אך ורק על הפרשנות של אותו מתלונן", שאותו כינה: "מעורער בנפשו".

 

"איש מהם לא עמד לצדנו, הילדים"

על הפוסט המאשים האחרון, כתב: "חוכמה קטנה מאוד לזרוק

לאוויר משפט ללא שום תימוכין, ולקפוץ על הטרמפ שסללו שילת וחבריה. לא שאלתי את אבא על זה ספציפית, אך אני לא צריך את אבא כדי להיזכר בעשרות הפעמים שראיתי אותו מחבק את אותו 'מתלונן' ואת משפחתו, ומחזק אותם. קל מאוד אחרי 20 שנה, לנצל את העובדה שידו של אבא שליט"א היום על התחתונה, והוא לא יכול ולא מעוניין לתבוע כל קשקשן על הוצאת דיבה".

 

"אבי מורי פועל כל חייו למען עם ישראל, עושה רק טוב. יעידו על כך אלפי שעות ללא שינה וללא שום תמורה, כשכל מטרתו של אבא הייתה רק לחזק את תלמידיו ואת מבקשי עצתו. פעמים רבות מאוד שעות אלה היו 'על 'חשבוננו'".

 

אלון סיפר כי העדיף במשך השנים שחלפו שלא להגיב על הטענות של פורום "תקנה" ("השקרים", כדבריו), "לא כי לא היה לי מה לומר, אלא כי הרגשתי שזו רמה כל כך עלובה שלא ראויה לתגובה בכלל. אסביר לכם בקצרה מתי הבנתי מי עומדים מולנו.

 

"באותו לילה שבו הפרשייה התפוצצה, כאשר קיבלתי הודעה מחבר שמהדורת החדשות נפתחת בנושא הזה (למותר לציין שלא ידעתי מילה וחצי מילה עד אז), נסענו מיד למגדל, להורים. בדרך ניסיתי ללמוד מי זה הפורום הזה, ולשמוע את מה שהיה להם לומר (והיה להם הרבה לומר, מעל כל במה רעננה).

 

"כולם בכו והסבירו שפשוט לא הייתה להם ברירה, ושהכל נעשה מתוך דאגה לתלמידיו ולמשפחתו של הרב ... לשיטתם, מי שאמורים להיות הכי מסכנים בסיפור הזה הם אנחנו – המשפחה, לא? להווי ידוע לכולם: עד לרגע זה לא קיבלתי שום פנייה / תמיכה / התעניינות מאף אחד מאותם אנשים.

 

"באותו לילה, לאחר ששמעתי את הסיפור לראשונה מההורים, שלחתי לאחד מהם שהיה ראש ישיבה בישיבה שלמדתי בה כמה שנים לפני כן, הודעת סמס כמה קשה לי עכשיו... קיבלתי ממנו הודעה בבוקר בזו הלשון: 'תעזור לאבא שלך שיהיה חכם יותר, יעשה תשובה ויבקש סליחה'. ככה עונה אדם שטוען שהכל נעשה מתוך אחריות?? מאותו רגע כבר לא הייתי צריך שום דבר. הכל היה ברור. יש כאן חבורה שלמה רודפת כבוד ושררה".

 

"אווירה של בית דין אחד גדול"

בן נוסף, אחיטוב אלון, קישר בין הפרשה של אביו, לפרשת ינון מגל. "השופט חשין ז"ל, אמר בזמנו כי לאחר ששופטים אדם, ובפרט איש ציבור, מעל במת התקשורת והאינטרנט, וחורצים כבר את דינו - אין יותר סיכוי לאף שופט בשר ודם לדון דין אמת", כתב.

 

הוא סיפר כי שרת המשפטים, אילת שקד, הגדירה בכנס שדרות את

העיסוק בפרשת ינון מגל, במילים: "דיני נפשות, ילדים ומשפחות". "אם היה לי כוח, הייתי מכין כרזות ענק בגואש ואלבד, עם המילים הפשוטות והמופלאות האלו, ותולה אותן בחוצות המדינה", כתב. "אולי זה יחזיר קצת שפיות לחברה המתלהמת שהפכנו. אולי אנשים ונשים ינשמו כמה נשימות עמוקות, יבררו דברים לעומק, יתייחסו בכבוד לאירוע שעלול להיות כל כך נוראי, וילמדו לשתוק!"

 

"ירושלים חרבה, כידוע, מפני שדנו בה דין תורה. ואפשר אולי להבין: כל אחד חשב שהוא דיין שיכול לדון, וכולם 'דנו בה דין תורה'. נוצרה אווירה של בית דין אחד גדול. מין פורום כזה..."

 

"הלוואי שנדע לחזור ולהיות חברה טובה, שיודעת לברר דברים, גם קשים ונוקבים וטעונים, מתוך אחריות וכבוד, מתוך כבוד הבריות, מתוך מתינות בדין. שלא נהפוך לטורפים בכל עת מצוקה. שנדע לנשום, לתת מקום לדיינים לדון ולהעניש על פי צורך..."

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו בקר
הרב מוטי אלון
צילום: עידו בקר
מומלצים