שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעקבות "נאום הסוטים" - המשרד לשירותי דת בעד הרבנים: אומרים את דעת התורה
  רבני ערים ושכונות שחתמו על מכתב התמיכה ברב יגאל לוינשטיין ונגד הלהט"ב, זוכים לתמיכה מהמשרד לשירותי דת, ולא יזומנו לשימוע: "רבנים נדרשים להביא את מה שמכונה 'דעת תורה' גם בסוגיות רגישות", כתב מנכ"ל המשרד. מנכ"ל "ישראל חופשית": "המשרד לשירותי דת אומר שהרבנים הם מעל החוק - ולא בפעם הראשונה"

   

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רבני ערים הביעו תמיכה ב"נאום הסוטים" – אבל המשרד לשירותי דת לא ממהר לגנות, ואף תומך: חודש לאחר מכתב 300 הרבנים שגיבה את הרב יגאל לוינשטיין, ונחשף כאן לראשונה – לא יהיה שימוע לרבנים הכפופים למשרד.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

   

  בתגובה לדרישת "ישראל חופשית" לערוך שימוע לרבנים הכפופים למשרד שחתמו על המכתב, ובהם רבני ערים ורבני שכונות המקבלים משכורות – נשלחה תגובה בחתימת מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עודד פלוס, ובה גיבוי לרבנים: "רבנים נדרשים להביא את מה שמכונה 'דעת תורה' או 'השקפה הלכתית' גם בסוגיות רגישות", נכתב, "וגם אז שומה עליהם לדבר ולהביע דעה באופן נאות ומכבד, אלא אם הם סבורים שמן הראוי שתאמר אמירה נחרצת שלא תותיר מקום לספק".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות

   

  "הדברים של הרב לוינשטיין היו חמורים, אבל הדברים של מנכ"ל המשרד חמורים שבעתיים", אומר מנכ"ל "ישראל חופשית", מיקי גיצין בראיון לאולפן ynet. לדבריו, מהמכתב משתמע כאילו "הדברים של הרב לוינשטיין הם המדיניות של המשרד שלנו". גיצין מאשים כי "המשרד לשירותי דת אומר פה שהרבנים הם מעל החוק - ולא בפעם הראשונה, וזה מאוד מסוכן".

   

  "רבנים הם עובדי מדינה"

  גיצין אומר עוד כי משתמע מתגובת המשרד כאילו "כל רב רשאי להגיד כל דבר שירצה, וזה לא משנה במי הוא פוגע. הדברים מאוד חמורים, ואנחנו צריכים לזכור שבמקרה של הרבנים האלה מדובר בעובדי מדינה, הם פקידים".  

   

   

  אתה לא מקבל את הטענה שאומרת שיש להם דעה? הם אנשי דת, הם פועלים על פי דין תורה, הם לא צריכים לחשוב כמוך.

   

  "יש הבדל בין רבנים שאינם עובדי מדינה, אינם פקידים שמקבלים את המשכורת שלהם ממשרד ממשלתי, לבין אנשים שהם כן כאלה. כמו שלא היינו מאפשרים למנהלת אגף במשרד החינוך או התרבות לעשות את זה, אנחנו לא יכולים לאפשר את זה לרבנים".

   

  ימים אחדים לפני מצעד הגאווה בירושלים, נחשפה התבטאותו של הרב יגאל לוינשטיין - רב במכינה הקדם-צבאית בעלי - נגד קהילת הלהט"ב, שאת חבריה כינה "סוטים". בתגובה לסערה הציבורית בעקבות דבריו, חתמו 300 רבנים על עצומה הקוראת לתמיכה ברב לוינשטיין וב"כל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנה לתורה ולחז"ל, ללא משוא פנים וללא התנצלות". החותמים אף הוסיפו ש"עם ישראל חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל".

   

  מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "מנכ"ל המשרד עומד מאחורי תוכן מכתבו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בעקבות "נאום הסוטים" - המשרד לשירותי דת בעד הרבנים: אומרים את דעת התורה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים