שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אחד מראשי המאבק החרדי: "אנחנו מצפצפים על מדינת ישראל"
  הרב דוד צוקר, חבר "הוועד להצלת עולם התורה" העומד מאחורי הפרות הסדר - מקפיד לכנות את העצורים בהתפרעויות "גיבורים", את ההפגנות "מלחמה", ואת הגיוס לצבא "שמד": "למה הציבור הישראלי לא מבין שמבחינתנו ללכת לצבא זה 'ייהרג ובל יעבור'? נאבק בזה בכול הכוח"

   

  הרב דוד צוקר: "נלך בכול הכוח ובכול האפשרויות העומדות לרשותנו"

  הרב דוד צוקר: "נלך בכול הכוח ובכול האפשרויות העומדות לרשותנו"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "יום הזעם" החרדי שהתחולל היום (ה') בצמתים שונים ברחבי הארץ (ונראה כי ממשיך ל"ערב הזעם"), תפס את הרב דוד צוקר בין-הפגנות. הרב, חבר "הוועד להצלת עולם התורה" - אותו ארגון שעומד מאחורי הפרות הסדר - מקפיד לכנות את העצורים בהתפרעויות "גיבורים", את ההפגנות "מלחמה", ואת הגיוס לצבא "שמד".

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  וכול הטרמינולוגיה הצבאית הזו ארוזה בקיטבג של בני הישיבות היוצאים לקרב נגד "חוק הגיוס" והחלטת בג"ץ בעניין המכסות, תחת פיקודו של "רמטכ"ל" ישיש בן 86, הרבשמואל אוירבך, שליד ביתו עומד הרב צוקר ומצהיר: "מבחינתנו ללכת לצבא זה שמד. זה למכור את נפשנו ונפש צאצאינו, ועם זה נלך בכול הכוח ובכול האפשרויות העומדות לרשותנו".

   

  עוד בנושא בערוץ היהדות :

   

  העילה לחסימת הכבישים וההפגנות הסוערות שהתחדשו מיד עם שוך החגים – מעצרם של שני בחורי ישיבת פוניבז' שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס לצורך קבלת הפטור, והצטרפו לשישה סרבני-התייצבות נוספים, שאותם מכנה הרב צוקר, בראיון לאולפן ynet: "שמונת הגיבורים בכלא ארבע". "וכשהגיבורים שלנו נעצרים - אנחנו יוצאים להילחם עליהם בכל הכוח, לגבות אותם ולהכריז קבל עם ועולם: אנחנו בנים ל-ה' אלוקינו והולכים רק בדרך התורה והיראה".

   

  "אנחנו אנשים עדינים ללא עבר פלילי"

  מאחורי ההפגנות המשבשות את חייהם של רבבות ישראלים עומד הפלג הליטאי-הירושלמי, קבוצה קטנה יחסית - אבל מתוך המיינסטרים החרדי. הם לא מיוצגים בכנסת, אבל מחזיקים בכוח ציבורי הבא לידי ביטוי ברחובות ובכבישים, במחאה על מה שהם מכנים "חוק שמטרתו להחליש את כוח התורה ולחתוך בישיבות".

   

  "מבחינתנו ללכת לצבא זה שמד. זה למכור את נפשנו ונפש צאצאינו" ()
  "מבחינתנו ללכת לצבא זה שמד. זה למכור את נפשנו ונפש צאצאינו"

   

  "חוק גיוס בני ישיבות מחייב לנגוס כל שנה חתיכה מהבשר החי של תלמידי הישיבות כדי לעמוד במכסות", הרב צוקר מנסה להסביר את הרציונל שמאחורי ההפגנות. "עם זה אנחנו לא מוכנים להשלים. כל המטרה היא להביא אותנו ללשכת הגיוס, ושם להחליט מי צריך לעמוד ביעדים - ומי יכול לקבל דיחוי לעוד חצי שנה בישיבה. אנחנו לא משחקים את המשחק הזה. אנחנו יושבים בבית המדרש וממשיכי ללמוד את תורת ה'".

   

  הרב צוקר טוען כי המפגינים הינם "אנשים עדינים ללא עבר פלילי" וכי האלימות היא מצד כוחות הביטחון בלבד ובאופן מפלה ו"חסר תקדים", כדבריו: "מה עם הנכים? מה עם התאגיד הציבורי? מה עם חיפה כימיקלים? המשטרה נהגה שם באלימות? המשטרה עצרה מישהו? כשאצלנו בחור ישב על הכביש, הוא קיבל הארכת מעצר עם תנאים מגבילים קשים מאוד. זו אפליה בין דם לדם".

   

  אתם עושים לעצמכם דין ומחליטים מי יתגייסו, כמה יתגייסו ואיך. יש פה מסר שאתם מצפצפים על חוקי מדינת ישראל.

   

  "חד-משמעית. אנחנו מצפצפים על מדינת ישראל בצורה הכי חזקה שאפשר, בצורה הכי בוטה שאפשר, ואנחנו רואים את ההיסטריה שלהם. וזה בסדר גמור, זה לגיטימי, זה חלק מהמערכה. אבל גם הנכים מצפצפים על המדינה שאומרת אתם צריכים לטפל סכום אחד, בעוד שהם רוצים סכום אחר. אותה המדינה קובעת שחיפה כימיקלים מסוכנת לציבור, אבל כשעומדים כמה מאות עובדים וזועקים - כולם מגבים אותם.

   

  "ומה עם הציבור החרדי שמבחינתו זה ייהרג ובל יעבור? תפנימו את זה. אצלנו זה בציפור נפשנו. אנחנו לא הולכים לוותר על זה. אנחנו הולכים להיאבק על זה. למה אף אחד לא מבין את זה?"

   

  "מה עם הנכים? מה עם התאגיד הציבורי? מה עם חיפה כימיקלים? המשטרה נהגה שם באלימות? המשטרה עצרה מישהו? כשאצלנו בחור ישב על הכביש, הוא קיבל הארכת מעצר עם תנאים מגבילים קשים מאוד. זו אפליה בין דם לדם" (צילום: אמיר אלון) (צילום: אמיר אלון)
  "מה עם הנכים? מה עם התאגיד הציבורי? מה עם חיפה כימיקלים? המשטרה נהגה שם באלימות? המשטרה עצרה מישהו? כשאצלנו בחור ישב על הכביש, הוא קיבל הארכת מעצר עם תנאים מגבילים קשים מאוד. זו אפליה בין דם לדם"(צילום: אמיר אלון)

   

  המשטרה בתגובה: "מדובר בטענות מופרכות המעידות על אלימות המפגינים ולא על מי שבאים לשמור על הסדר הציבורי ולהגן על אזרחים נורמטיביים. כאשר מדובר בהפגנה אלימה, משטרת ישראל מפעילה אמצעים לפיזור הפרות סדר ללא כל קשר לשיוך מגזרי, נושא ההפגנה או הרכב המפגינים. בפועל, רוב ההפגנות אינן אלימות ולכן אין כלל צורך בפרשים או אמצעים אחרים לפיזורן.

   

  "במשטרת ישראל משרתים ופועלים שוטרים ושוטרות המבצעים את תפקידם ללא קשר לשיוכם המגזרי, כראוי למדינה דמוקרטית מתוקנת בשנת 2017. מי שהדבר לא נאה בעיניו ופוגע ברגשותיו, ראוי שקודם כל יעשה הכול על מנת להימנע ממעשי עבריינות וממעצר ולא יחתור תחת החוק פעם אחר פעם. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אדם בישראל, אולם לא תאפשר התפרעויות אלימות, חסימות צירים, תקיפות שוטרים וכל מעשה פסול אחר שעומד בניגוד לחוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אחד מראשי המאבק החרדי: "אנחנו מצפצפים על מדינת ישראל""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים