שתף קטע נבחר

מאות בתפילה להשבת הגופות: "פונים לממשלה ולריבונו של עולם"

לצד כמה מן הבולטים ברבני הציונות הדתית הוביל אביו של הדר גולדין תפילה בכותל המערבי, למען שחרור גופות הדר בנו אורון שאול המוחזקות בידי חמאס. בעצרת התפילה השתתפו מאות אנשים: "צריך להפעיל לחץ ולא להרפות ולהביא את הדר ואורון לקבר ישראל"

 

מתפללים לחזרתם של הדר ואורון: מאות בני אדם השתתפו בעצרת שנערכה הערב (ה') ברחבת הכותל המערבי ונשאו תפילה להשבת גופות חיילי צה"ל, הדר גולדין ואורון שאול, המוחזקים בידי חמאס בעזה. תחת הכותרת "מתים לקבר ישראל" הגיעו לאתר הקדוש רבנים בכירים, אישי ציבור וגם בני משפחות החללים לאירוע ראשון מסוג זה במסגרת המאבק לשחרור הבנים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"תודה לכל מי שעזרו ולכל מי שהתפלל", אמר שמחה גולדין, אביו של הדר ז"ל, בסיום העצרת, וביקש "לא להפסיק להתפלל, חס ושלום, אבל גם להשלים את התפילות במעשים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

הוא קרא לציבור הרחב "להתחיל להסביר להנהגה שלו - גם הדתית וגם הפוליטית – ש"זה הזמן למעשים ואין יותר זמן. הזמן הוא כאן ועכשיו. צריך להפעיל לחץ ולא להרפות ולהביא את הדר ואורון לקבר ישראל. זו המשימה, זו המצווה, זה מה שהציבור תובע".

 

 (צילום: נתנאל אריאל) (צילום: נתנאל אריאל)
(צילום: נתנאל אריאל)

 

"להשיב את הכבוד הלאומי"

את התפילה הובילו, בין היתר, רב העיר ירושלים אריה שטרן, רב העיר צפת שמואל אליהו והרב שלמה אבינר, מהרבנים הבולטים בציונות הדתית, וכן ח"כ מוטי יוגב ("הבית היהודי"), שיחד עם גולדין קראו לממשלה להפעיל לחץ משמעותי על ארגוני הטרור בכל האמצעים העומדים לרשות ישראל, מבלי לשחרר מחבלים, על מנת להשיב את הבנים שנלחמו במבצע צוק איתן בהגנה על אזרחי המדינה.

 

 (צילום: נתנאל אריאל) (צילום: נתנאל אריאל)
(צילום: נתנאל אריאל)

 

"חובתנו להביאם לקבר ישראל ולהשיב את הכבוד הלאומי", אמרו. "אנחנו פונים גם לממשלה וגם לריבונו של עולם", הוסיף הרב אליהו.

 

נחמן שפירא, ראש מטה המאבק "מתים לקבר ישראל" וממארגני העצרת, טען: "שלוש שנים שמדינת ישראל מפקירה את הדר ואורון, נכנעת לטרור ולא מפעילה לחץ כבד על ארגוני הטרור. שלוש שנים שהמשפחות נלחמות לבד. אנחנו לא שוכחים את הדר ואורון ודורשים מהממשלה ללחוץ חזק על החמאס ולגבות מהם מחיר כואב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נתנאל אריאל
הרב שטרן עם שמחה גולדין
צילום: נתנאל אריאל
מומלצים