שתף קטע נבחר

מלחמת הרבנים: הרב טהרלב נגד הרב אליהו

"מאוד צורם לאוזן שרב עיר קורא למלחמה באדם רב זכויות כמו הרמטכ"ל. לא כך דרכה של תורה": הרב אוהד טהרלב, המעודד את תלמידותיו לשרת בצה"ל, תוקף את הרב שמואל אליהו וטוען כי התבטאויות הרבנים נובעות מ"לחץ גדול וחרדה גדולה" נוכח איבוד כוחם

מאבק הרבנים נגד שירות נשים בצבא הופך לירי בתוך הנגמ"ש: הרב אוהד אהרלב, המעודד את תלמידותיו לשרת בצה"ל, תוקף את הרב שמואל אליהו על רקע דבריו נגד הרמטכ"ל, וטוען כי ההתבטאויות החריפות שלו ושל תומכיו בעניין נובעות מ"לחץ גדול וחרדה גדולה" נוכח איבוד כוחם של הרבנים והשפעתם על הציבור.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

טהרלב, חבר ארגון רבני ורבניות בית הלל, הוא ראש מדרשת "אור-תורה לינדנבאום" שבה 95% מהבוגרות משרתות בצה"ל, ובשל כך נחשב בעיני רבים ל"רב של החיילות". להערכתו, הקמפיין נגד גיוס הנשים לא ישיג את מטרתו ואף יגרור אחריו תגובת נגד בדמות עלייה באחוז המשרתות. "הבנות הדתיות מצביעות ברגליים", אמר. "למעשה הרבנים משיגים בדיוק את הדבר ההפוך".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

בסוגיית השירות המשותף איחד הרב טהרלב כוחות עם האגף השמרני בציונות הדתית, ותבע מהרמטכ"ל לשנות את הפקודה השנויה במחלוקת. אך כעת, כאמור, הוא מאגף משמאל את חבריו וקורא להם להירגע.

 

מצביעות ברגליים ()
מצביעות ברגליים

 

"מאוד צורם לאוזן שרב עיר קורא למלחמה באדם רב זכויות כמו הרמטכ"ל. לא כך דרכה של תורה", מחה. "הרמטכ"ל עושה לילות כימים למען ביטחונה של מדינת ישראל, ולמען כך שכל חלקי עם ישראל יוכלו לשרת בצבא. על תלמידי חכמים להרבות שלום בעולם גם במאבקים בתחום הציבורי".

 

"החיילות הדתיות מקיימות מצווה גדולה"

"יש תחושה שיש לחץ גדול באוויר", פירש טהרלב את המניע למחאה. "הרבנים שמדברים נמצאים בחרדה גדולה שהם מאבדים את כוחם בציבור, ולכן אומרים את המשפטים הלא מבוססים האלו. כל פעם שמגיע הזמן שבנות צריכות להחליט לאן דרכן, יוצאות כל מיני קריאות נגד השירות בצבא".

 

ועם זאת, הוא לא מודאג: "המובחרות שבבנות הדתיות צובאות על המדרשות השונות שלהן תוכניות מסודרות עם הצבא. כך גם ההרשמה למדרשת אור תורה לינדנבאום כבר נסגרה, ולמעלה מ-100 בנות יתחילו בשנה הבאה ללמוד תורה ולהכין עצמן מבחינה תורנית ועמוקה לתרום לעם ישראל בשירותן הצבאי".

 

טהרלב ביקש לחזק את הבנות הדתיות הבוחרות להתגייס, "מקיימות מצווה גדולה" ומוכיחות ש"המציאות חזקה מכל דמיון או אמירה מפוחדת". לצד זאת, שיבח הרב את ראשי מערכת הביטחון ובראשם הרמטכ"ל, "על מאמציהם הרבים לאפשר לכל חלקי עם ישראל לשרת בצבא על פי אמונתם ודתם.

 

עשרות רבנים נושאי תפקידים ציבוריים, ובהם ראשי מכינות קדם-צבאיות, ראשי ישיבות הסדר ורבנים צבאיים יצאו אמש (יום ד') במכתב מחאה לשר הביטחון שתקף את הרבנים שמואל אליהו, שלמה אבינר והראשון לציון יצחק יוסף: "הרבנים אומרים את עמדת ההלכה. אנו עומדים מאחוריהם כאיש אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים