שתף קטע נבחר

לונדון: נפגעים בפיצוץ במדורת ל"ג בעומר

מאות חוגגים הצטופפו בהילולת ל"ג בעומר מחוץ לחסידות ביאלה, כשהאדמו"ר פנה להדליק את המדורה - ואז אירע הפיצוץ האדיר. טרם הובהרה סיבתו, אך עולות טענות כי טלפון חכם שהושלך למדורה גרם לאירוע, לאחר שהרב דיבר בגנות השימוש בסמארטפונים. עשרה פונו לקבלת המשך טיפול בבית החולים. צפו בתיעוד

 

 

קרוב לשלושים בני אדם נפגעו אמש (יום ד') מפיצוץ שהתרחש במהלך חגיגות ל"ג בעומר בשכונה החרדית סמפורד היל שבלונדון. טרם הובהרה סיבת הפיצוץ העז, עדי ראייה טענו כי הוא נגרם מהשלכת סלולרי למדורה – ואחרים טענו כי מיכל דלק שהושאר בה הוא שגרם לאירוע.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

לפחות עשרה משתתפים פונו במבצע משותף של כוחות "הצלה לונדון" ושירותי החירום המקומיים להמשך טיפול בבית החולים, ולא ברורה עוד חומרת פציעותיהם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כלי התקשורת הבריטיים מסקרים הבוקר את האירוע, ומדווחים כי מאות רבות של חוגגים השתתפו באירועי ל"ג בעומר. בווידיאו שהעלה ארגון "הצלה לונדון" ברשת החברתית, מתועד רגע הפיצוץ העז, כשקהל צפוף מאוד עומד בסמוך לאש המתפרצת.

 

רגעי הפיצוץ בסטמפורד היל, מחוץ למוסדות חסידות ביאלה (צילום: הצלה לונדון @Hatzola)
רגעי הפיצוץ בסטמפורד היל, מחוץ למוסדות חסידות ביאלה(צילום: הצלה לונדון @Hatzola)

 

סמרטפונים נאספו לקופסה

האתר Yeshiva World מדווח כי הפיצוץ אירע מחוץ לבית הכנסת של חסידות ביאלה, כשהאדמו"ר התכונן להדליק את המדורה. הנוכחים שרו, וברגע שבו האדמו"ר התקרב עם הלפיד הבוער למדורה – אירע הפיצוץ, כפי ניתן לראות בתיעוד לעיל.

 

רגעי הפיצוץ בסטמפורד היל, מחוץ למוסדות חסידות ביאלה (צילום: הצלה לונדון @Hatzola)
רגעי הפיצוץ בסטמפורד היל, מחוץ למוסדות חסידות ביאלה(צילום: הצלה לונדון @Hatzola)

 

עדי ראייה רבים במקום טוענים כי להדלקה קדמה דרשה של האדמו"ר בגנות השימוש בטלפונים חכמים ופגעי הטכנולוגיה - אותה דרשה שהעביר גם בשנה שעברה, כפי שמדווח האתר - וכי טלפון סלולרי שהושלך למדורה בהמשך לדברים, הוא שגרם לפיצוץ. אולם האתר Yeshiva World מבהיר כי טרם הובהרה סיבת הפיצוץ, שעלול היה להיגרם גם מדלק. עם זאת, במהלך האירוע נאספו טלפונים רבים לתוך קופסה במטרה לשרוף אותם.

 

ה"סאן", ה"דיילי אקספרס" וכלי תקשורת נוספים מדווחים כי במקום השתררה פאניקה ובשטח היו נפגעים רבים מכוויות. לא ברורה עדיין חומרת הפציעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הצלה לונדון @Hatzola
רגע הפיצוץ
צילום: הצלה לונדון @Hatzola
מומלצים