שתף קטע נבחר

הרב לורד ג'ונתן זקס: אם קורבין ייבחר - היהודים יעזבו

מי שהיה רבה הראשי של בריטניה ומחשובי הוגי הדעות היהודים כיום, במתקפה ישירה על מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין:"אנטישמי, לא הוגן ומסוכן". דבריו מחוללים סערה בבריטניה

הרב לורד ג'ונתן זקס, מי שהיה רבה הראשי של בריטניה ומחשובי הוגי הדעות היהודים, מזהיר: "היהודים יעזבו את בריטניה אם ג'רמי קורבין ייבחר לראש הממשלה". דברים אלה מצטרפים למתקפה חסרת התקדים של הרב על מנהיג מפלגת הלייבור, והם מעוררים סערה בבריטניה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בראיון שנתן לפני כשבוע, אמר הרב כי קורבין הוא "אנטישמי, לא הוגן ומסוכן". דבריו זכו לתהודה רבה, וכעת הוא כבר מזהיר בגלוי מפני הצפוי במידה וקורבין, מנהיג הלייבור, ינצח בבחירות הקרובות.

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

הרב הזכיר את קשריו של מנהיג הלייבור עם ארגוני טרור, קשרים שנחשפו בעיתונות הבריטית בהרחבה. בראיון לבי-בי-סי נשאל הרב אם אינו מתחרט על שכינה בשבוע שעבר את קורבין "אנטישמי" - והשיב בשלילה.

 

הרב לורד ג'ונתן זקס ()
הרב לורד ג'ונתן זקס

 

"ראשית, בגלל שבנאומו האחרון של קורבין שהובא לידי הציבור, הוא רומז בעיקרון שציונים-בריטיים - שהם הרוב בקרב יהודי המדינה - מתנכרים לתרבות הבריטית ולא מבינים דברים כמו אירוניה בריטית", הסביר הרב תוך שהוא מצטט את דברי קורבין, שאמר עוד, לדברי הרב זקס: "יהודים נמצאים אלפי שנים בארצות כמו פולין, צרפת, גרמניה, אבל הם לא באמת כמונו".

 

"זה דבר מאוד מאוד מסוכן לומר", אמר הרב. "ושנית, אתה צריך למדוד את זה לפי מידת ההשפעה של זה. יהודים נמצאים בבריטניה מאז 1656 (מאז גורשו ממנה ב-1290) - אני לא יודע על שום מקרה אחר ב-362 השנים שבהן היהודים שואלים - 'האם המדינה הזאת בטוחה לגדל את הילדים שלנו?' זה מאוד מאוד מדאיג. יש לכך רק מילה אחת – אנטישמיות".

 

"האנטישמיות חוזרת ליבשת אירופה "

במהלך הראיון נשאל הרב על ההשוואה שביצע בין קורבין לבין אנוך פאוול; דמות ידועה לשמצה בבריטניה - פוליטיקאי בכיר מהמפלגה השמרנית, שהיה ידוע בשנאתו להגירה כפי שהיא באה לידי ביטי בנאום בשם "נהרות הדם".

 

הרב זקס: "הייתי צריך להשמיע אזהרה – האנטישמיות חוזרת ליבשת אירופה בתוך הזיכרון החי של השואה". הרב המשיך בהתייחסות לקורבין: "כל מי שמתיידד עם החמאס והחיזבאללה, כל מי שמשתמש במונח 'ציוני' ללא דאגה עמוקה, נמצא בסכנה שבריטניה תיעטף בלהבות השנאה שהופיעה בכל רחבי אירופה".

 

האם יהודים שוקלים לעזוב את בריטניה, נשאל הרב - והשיב נחרצות: "בוודאי. יהודים עוזבים את צרפת במהלך 16 השנים האחרונות, מאז שהיו מתקפות טרור על יהודים. לא רק על מטרות ישראליות, שזה יהיה ברור – אלא בתי כנסת, סופרמרקט יהודי ובתי ספר. כשאנשים שומעים כזו שפה שיוצאת מפי הלייבור, הם לא יכולים לחוש אלא איום קיומי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים