שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרבנים פסקו: לחלל שבת כדי להכין חשודים לחקירת שב"כ
  שעות ספורות לאחר הודעת השב"כ, פרסמו רבנים בכירים - ובהם הרב דב ליאור, בכיר רבני הימין - פסק הלכה חריג המתיר לחלל שבת כדי להינצל מחקירה. בכך מגבה ההנהגה הרוחנית של המתנחלים את החשודים, ואגב כך מודה בעובדות. "הבחורים עלולים לאבד את שפיות הדעת, ולכן זה נחשב הצלה"

  ישיבת פרי הארץ ()
  ישיבת "פרי הארץ". המצולמים אינם קשורים לידיעה

   

  כל האמצעים כשרים: רבנים בכירים בימין פרסמו פסק הלכה חריג המתיר לחלל את השבת על מנת להכין חשודים בטרור יהודי לחקירה הצפויה להם בשב"כ. הם הסבירו כי תנאי המאסר הקשים עלולים להביא את הנחקרים לאובדנות, ועל כן מדובר במצב של "פיקוח נפש" הנדחה מפני השבת.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  אתמול טענו שירותי הביטחון כי פעילי ימין נסעו מיצהר לישיבת "פרי הארץ" ברחלים בבוקר שאחרי מות הפלסטינית עאישה ראבי, בעיצומה של השבת, כדי לתדרך את החשודים ברצח, הלומדים במוסד, כיצד להיערך לחקירה ולהתמודד עמה במקרה שייתפסו.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  הפרסום נועד להביך את הנערים בעיני הרבנים שהתקוממו נגד השב"כ, ולהוקיע אותם כמי שהלאומנות העבירה אותם על דעתם ועל דתם, אבל השיג דווקא את התוצאה ההפוכה, כאשר ההנהגה הרוחנית של המתנחלים מגבה את החשודים גם בעניין הזה – ואגב כך מודה בעובדות.

   

  הרב דב ליאור (צילום: אוהד צוויגנברג)
  הרב דב ליאור(צילום: אוהד צוויגנברג)

   

  שעות ספורות לאחר הודעת השב"כ פרסם הרב דב ליאור, בכיר רבני הימין, את ההיתר החריג לחלל שבת כדי להינצל מחקירה, וזמן קצר לאחר מכן הצטרף אליו גם הרב יהושע מרדכי שמידט, רבה של שבי שומרון וראש ישיבת "ברכת התורה", ורבנים נוספים.

   

  "יש עניין להציל ולחזק אותם"

  הרב ליאור, ממנהיגי הציונות הדתית ואחד מפוסקי ההלכה החשובים בה, הסביר את ההחלטה: "לפי מה שנמסר לי, אחד מהנערים, לאחר שעבר את כל הסבל של המאסר, ביקש לשלוח יד בנפשו, כלומר שהתנאים הם לא תנאים סבירים כמו שראוי במדינה דמוקרטית, (ולכן) הבחורים שבאו לעודד ולחזק את רוחם של הנערים - זה נחשב הצלה".

   

   

  הוא הוסיף: "יש לנו כלל שאם לוקחים מישהו לשמד (להעביר אותו על דתו – ק"נ), אז כתוב שמותר לחלל שבת בשבילו, למרות שזה לא בעיה קיומית גופנית אלא נפשית. גם כאן, יש בעיה שהבחורים האלה עלולים לאבד את שפיות הדעת, כמו שקרה, אז ודאי שיש עניין להציל אותם ולחזק אותם בנסיבות האלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים