שתף קטע נבחר

עשרות רבנים: "דורשים עונש מוות למחבלים"

בגילוי דעת שפרסמו, דורשים עשרות רבנים - ובהם הרב דב ליאור והרב יצחק גינזבורג - להטיל עונש מוות על מחבלים הפוגעים ביהודים. לדבריהם, הכלל "הבא להרגך השכם להורגו" תקף "גם לאחר מעשה"

מכתב רבנים: עשרות רבנים בימין פרסמו היום (ג') גילוי דעת, ובו דרישה להטלת עונש מוות על מחבלים שפגעו ביהודים. בעצומה, שארגנה תנועת "דרך חיים", הם קוראים לפעול ביד תקיפה נגד אויבי ישראל, ומנמקים: הכלל "הבא להרגך השכם להורגו" תקף "גם לאחר מעשה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"תורתנו הקדושה מלמדת שענישת הרוצח היא הצדק והמוסר הנכון", כתבו הרבנים. הם ציטטו מספר בראשית את הפסוק "שופך דם האדם באדם – דמו יישפך", ומהלכות סנהדרין ברמב"ם - "אסור לבית דין לחוס על ההורג, שלא יאמרו כבר נהרג זה ומה תועלת יש בהריגת האחר, ונמצאו מתרשלים בהריגתו".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

על החתום: 29 רבני יישובים, ראשי ישיבות ואחרים המזוהים עם הימין העמוק, בהם נשיא ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, הרב יצחק גינזבורג, וראש הישיבה יצחק שפירא, ממחברי הספר "תורת המלך". הבכיר שבהם הוא הרב דב ליאור, ממנהיגי הציונות הדתית. גם רב עיר המכהן מטעם המדינה ברשימה – דוד דרוקמן מקריית מוצקין.

 

"הנהגה תקיפה שגם אומות העולם יכבדו"

"כאשר אנו נתונים במלחמה מול אויב אכזרי, יש לנהוג בו ביד תקיפה", הוסיפו הרבנים בעצומה, והביאו סיוע לדבריהם מפירוש רש"י לתורה - "אל תרחם עליהם, כי לא ירחמו עליך". לשיטתם, מרגע שהאל העניק לעם ישראל כוח מדיני וצבאי, עלינו לבחור ב"הנהגה תקיפה שגם אומות העולם ירחשו לה כבוד... ולא בדרך מבולבלת הזורעת מורך-לב וייאוש, כפי שנוהגים חלקים מהשלטונות ואמצעי התקשורת".

 

 

עוד הסבירו: "התנהגות ותרנית מעודדת את הטרור. כוונת המחבלים פראי-האדם לפגוע בעם היהודי בכלל, וביישוב היהודי בארץ ישראל בפרט – ולכן יש להתייחס אליהם כאויב שצריך להרגו, ולא לרחם על אכזרים אלו.

 

"ענישת המחבלים ביד חזקה מרתיעה את האויב, מפרה את תקוותיו ומונעת פיגועים לעתיד. האחריות מוטלת על השלטון לבער את נגע הרצחנות. גם היום חוק המדינה מאפשר הטלת עונש מוות על מחבלים, ואנו דורשים מהשלטונות למלא את חובתם ולבצע זאת בפועל".

 

הרב יוסי פלאי, מיוזמי העצומה, אמר: "כאשר המדיניות היא שאין עונש מוות למחבלים, ואף להיפך, אנחנו רואים שגם מחבלים רוצחים יושבים בתנאים טובים בכלא, ומשתחררים בעסקאות. זהו דבר שמערער את תחושת הביטחון. לאחר מכן אין להתפלא על כך שהציבור רוצה לפגוע בעצמו במחבלים, מאחר שידוע כי הם לא יקבלו עונש ראוי. מתן עונש מוות למחבלים שפגעו ביהודים, יחזיר את השפיות והצדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
הרב דב ליאור
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים