שתף קטע נבחר

תביעה: "הסרת השיער גרמה לצלקות בלחי"

גבר בשנות ה-20 לחייו טוען בתביעה שהגיש כי ההליך להסרת השיער מלחייו ברשת Care Laser הסתיים בכווייה עמוקה שהותירה צלקת בפניו. "הצלקת על פניו מקנה לו מראה מסוכן ועברייני", מתואר בכתב התביעה

צעיר בשנות ה-20 לחייו הגיש לאחרונה תביעה נגד רשת מרפאות האסטתיקה Care Laser בטענה כי טיפול להסרת שיער מלחייו של הצעיר גרמה לו כווייה קשה שהותירה בפניו צלקת.

 

על פי הנטען בכתב התביעה, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד אופיר בן משה, הצעיר הגיע בספטמבר 2015 לפגישת ייעוץ בסניף הרשת בחדרה. בתום הפגישה, כך על פי התובע, הוא שוכנע לעבור 10 טיפולים להסרת שיער בשתי לחייו.

 

כוויה הסרת שיער בלייזר לכתבה בלבד ( )
"חש כאב חד", הכוויה שנגרמה לתובע

הצעיר חתם על "כתב שירות", לטענתו, מבלי שהוסברו לו הסיכונים או תופעות הלוואי שכרוכים בהליך. בכתב התביעה הוא מפרט כי בתחילת 2016 הוא "התייצב לטיפול הראשון, שהיה, לצערו הרב, גם הטיפול האחרון", לשון כתב התביעה.

 

לטענת הצעיר, כשהצמידה עובדת המרפאה את מכשיר הלייזר אל לחיו הימנית הוא חש כאב עז. "העובדת הפסיקה את הטיפול ואמרה לתובע כי נגרמה לו כווייה, וכי דבר זה מעולם לא קרה לה", מתואר בתביעה.

 

עוד כתבות:

"רופאת השיניים התחזתה לרופאה פלסטית וגרמה לנזק"

הטרנד החדש לעיצוב גבות - והנזק הבלתי הפיך לפנים

זהירות, חלק: הסכנות בהסרת שיער במפשעה

 

מנהלת הסניף שהוזעקה לחדר צילמה את פניו של התובע, שפנה לחדר המיון של בית החולים הלל יפה. בבדיקת רופא שבוצעה לו בבית החולים אובחן כי הוא סובל מכווייה בדרגה 1 בגודל 3 ס"מ ומכווייה בדרגה 2 בגודל של סנטימטר והוא נחבש וטופל במשחה נגד כוויות.

 

כחודש לאחר האירוע נבדק התובע על ידי כירורג פלסטי, שאבחן כי הוא סובל מכווייה בדרגה 2 בגודל של 1.5 ס"מ והורה לו להימנע מחשיפה לשמש.

 

"הצלקת פוגעת בדימוי העצמי"

"מאז האירוע לא עבר התובע כל טיפול נוסף מחשש לפציעות נוספות, וחמור מכך – נותר עם צלקת מכוערת ודוחה בפניו", מתואר בתביעה.

 

התובע מוסיף וטוען באמצעות עו"ד בן משה כי "צלקת זו פוגעת בדימויו העצמי וגורמת לו לבושה רבה. הצלקת על פניו של הבחור הצעיר מקנות לו מראה מסוכן ועברייני ולא פעם נשאל האם היה מעורב בקטטה, דבר המסב לו בושה רבה".

 

 

כוויה הסרת שיער בלייזר לכתבה בלבד ( )
"מקנה מראה עברייני". הצלקת שנותרה על פניו של הצעיר

בחוות דעת מומחה לכירורגיה פלסטית שצורפה לתביעה נכתב כי "הכווייה שנגרמה  בלחיו (של התובע) היא תוצאה של כשל טיפולי, אם בשל חוסר מיומנות של מי שטיפל בו, אם בשל חוסר זהירות מצד המטפל, אם בשל כיול שגוי של המכשיר שהופעל בעוצמת יתר, או אם בשל פגם במכשיר". עוד קובע המומחה כי מפעיל מיומן לא היה גורם לנזק שנגרם לתובע.

 

תגובת החברה: "המטופל חתם על טופס הסכמה"

מחברת Care Laser נמסר בתגובה: "קר לייזר רואה בשקיפות המידע ללקוחותיה ערך עליון ואינה חוסכת במידע באשר לסיכונים הטמונים בכל אחד מטיפוליה כולל אלו הנדירים ביותר.  

לאורך 30 שנות הפעילות צברנו ניסיון של מאות אלפי שעות טיפול ואנו ערים לסיכונים ולו הקטנים ביותר שיש במגוון הטיפולים שלנו.

 

"למידע אודות הסיכונים נחשפים הלקוחות שלנו במצגת טרום ייעוץ אשר בה מפורטים בהרחבה הסיכונים ותופעות הלוואי, בטופס ההסכמה עליו הלקוח חותם, במעמד הייעוץ עצמו ע"י היועצת וכן באתר האינטרנט שלנו.

 

"לגבי התובע, מבחינה ראשונית של הטענות הנטענות בכתבה ומבדיקת תיק הלקוח עולה כי הלקוח חתם על טופס הסכמה במסגרתו פורטו הסיכונים הנובעים מטיפולי הסרת שיער, לרבות כוויות. כמו כן, אין כל קשר סיבתי בין נזקיו הנטענים של התובע לבין מעשי או מחדלי החברה. יובהר כי טרם קיבלנו את כתב התביעה לידינו. כאשר הוא יתקבל אצלנו, נלמד אותו בעיון ונגיב בהתאם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכווייה ממנה סבל הצעיר
עו"ד אופיר בן משה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים