שתף קטע נבחר

דיאטת ילנה מלישבה מגיעה לבית המשפט

החברה בישראל תובעת ממבושלת 10 מיליון שקל: "סיפקה מנות פגומות". מבושלת: "התביעה עוד לא הוגשה. הם חייבים לנו כסף". הבעלים ברוסיה דרשו מזרמון לחדול מלעשות שימוש במותג, ולהחזיר להם את זכות השימוש בו

מבשלים תביעה: הפרסומאי ואיש העסקים אילון זרמון וחברת דיאטת ילנה מלישבה ישראל שבבעלותו, מתכוונים להגיש תביעה נגד חברת מבושלת סי.אי.פי מבוא חורון בגובה 10 מיליון שקל, לבית המשפט המחוזי בירושלים. את התביעה הגישו עורכי הדין דיבון פרקש ודור סגל ממשרד צברי פרקש ושות'.

 

חברת דיאטת ילנה מלישבה עצרה את אספקת המזון ללקוחות

הנפילה של ילנה מלישבה ישראל: יש לקוחות שעוד לא קיבלו זיכוי

משרד הבריאות ערך בדיקת פתע במפעל היצרן של ילנה מלישבה: "מייצר בתנאים תקינים"

 

דיאטת ילנה מלישבה היא חברה שמספקת ארוחות מוכנות לביתם של הלקוחות, בהתאם לדיאטה שפיתחה ברוסיה פרופ' ילנה מלשיבה. החברה חדלה לפעול בישראל בפתאומיות בינואר 2019, והחזירה כסף ללקוחות שלא קיבלו ארוחות ששילמו עליהן. היו לקוחות שהתלוננו שכספם לא הוחזר להם או הוחזר באיחור.

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה ()
ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה
 

חברת מבושלת סיפקה בארץ את מנות המזון של חברת הדיאטה, שנשלחו באופן קבוע ללקוחות שהיו מנויים בשירות. זרמון טוען בכתב התביעה, שהחברה שבבעלותו התמודדה עם מאות תלונות של לקוחות לא מרוצים שהלינו על טיב הערכות שמבושלת סיפקה להם וכן על הימצאות גופים זרים במנות שפיתחה, בין היתר: ברגים וסיגריות.

 

הבעלים הרוסים הביעו תמיכה במבושלת

בכתב התביעה, החברה מציגה תמונות של מנות פגומות ושמות של לקוחות שהתלוננו. יחד עם זאת, קשה להכריע מהו מקור הפגמים במנות. כמו כן בעקבות פרסום המקרה, לא קמה תנועה של לקוחות שהזדהו ואמרו שהם אלה שהתלוננו.

 

חברת מבושלת, שמייצרת מנות חמות למותג הפרטי של שופרסל, לחברת שטראוס, למוסדות עירייה ולצה"ל, טענה מנגד ובתוקף שלא היו דברים מעולם ושזרמון חייב לה כשלושה מיליון שקל. כן טענה שבמפעל שלה ישנן 127 אלף מנות שכבר הוכנו, מה שגורם לה נזק נוסף. לפי כתב התביעה: "מדובר במלאי עצום, שלא היה אמור להיות מיוצר כלל לפי ההסכמות בין הצדדים".

 

במקביל, בעלי המותג ברוסיה הצטרפו לטענות מבושלת, הכחישו כי קיימים פגמים במוצרי מבושלת ודרשו מזרמון לחדול מלעשות שימוש במותג ולהחזיר להם את זכות השימוש בו. בנוסף, גם בדיקה של משרד הבריאות במפעל מבושלת העלתה כי אין כשלים במפעל. יחד עם זאת, יתכן שהכשלים היו בשרשרת האספקה ולא במפעל עצמו, או שאירעו במועדים בהם משרד הבריאות לא ביקר במפעל.

 

המותג דיאטת ילנה מלישבה נמצא בבעלות פרופ' מלישבה ודימיטרי שיגליק. השלוחה הישראלית שלה בבעלות זרמון מאז 2016. לטענת זרמון, עד אז החברה נוהלה בפועל על ידי חברת מבושלת, שכן מקום מושבם של בעלי החברה אינו בישראל. לטענתו מנכ"ל מבושלת יגאל קרביץ קיבל מהחברה 34 אלף שקל בחודש.

מוצרים של חברת מבושלת ()
מוצרים של חברת מבושלת
 

זרמון: החברה נסקה בזכותי וצללה - בגלל איכות המנות

אחרי שזרמון נבחר למנכ"ל החברה הישראלית, היא הגיעה לטענתו ללמעלה מ-50 אלף בתי אב בישראל, וב-2017 הגיע מחזור המכירות שלה ל-15 מיליון שקל ולרווח נקי של כ-600 אלף שקל. ב-2018, מחזור המכירות שלה נחתך בחצי. זרמון מחזיק במלוא הון המניות המונפק של החברה מיוני 2018.

 

לטענתו, לאור ריבוי התלונות שסבלה ממנו החברה, נאלצה להשיב ללקוחותיה כ-1.1 מיליון שקל בגין ביטולי עסקאות - מה שהוביל למצבה הקשה. לדוגמא, מאוגוסט 2018, 264 לקוחות החזירו לה מנות, כך נטען. כמו כן טען כי מנכ"ל מבושלת היה מודע למצבה הפיננסי של החברה, ניסה למנוע את מעבר החברה לעבוד עם יצרנית מתחרה, וכשנקלעה לקשיים ביקש להשתלט על פעילותה, "בסכום מגוחך". לטענתו, מבושלת ניסתה להשתלט על החברה לשם הפקת רווחים.

 

זרמון טוען בנוסף שמעבדת "בקטוכם", בדקה את המנות וגילתה שבאלו מהן שנחזות להיות דיאטטיות - ערכי השומן, קלוריות, פחמימות ונתרן חורגים באופן ניכר ביותר מהערכים המצוינים על גבי אריזות המוצרים.

עו
עו"ד דיבון פרקש ממשרד צברי פרקש(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
 

תגובת מבושלת: "זרמון מנסה להתחמק מתשלום חובות"

ממבושלת נמסר בתגובה: "כתב התביעה לא הומצא לחברת סי.אי.פי מבוא חורון בע"מ עד עצם היום הזה, ועל פניו מדובר במסמך טיוטה בלבד שלא הוגש לבית המשפט ואף אינו ערוך כיאות. מנגד, חברת סי.אי.פי מבוא חורון בע"מ היא שהגישה תביעה כספית לבית משפט השלום בירושלים, לפני למעלה מחודש, ואף נוקטת בהליכי הוצאה לפועל כנגד חברת ילנה מלישב ישראל בע"מ וכנגד מר אילון זרמון באופן אישי, בגין חובות בסך כולל של כ-3,000,000 שקל.

 

"לצערנו, חברת ילנה מלישבה ישראל בע"מ ומר זרמון מנסים להשחיר את שמה של חברת סי.אי.פי מבוא חורון בע"מ בתקשורת, בניסיון להתחמק מתשלום חובותיהם הברורים לחברה".

 

מעוה"ד קיריל שפר, המייצג את פרופ' ילנה מלישבה וחברת דיאטת ילנה מלישבה אל אל סי (הרשומה ברוסיה), נמסר בתגובה: "מרשיי, פרופ' ילנה מלישבה ויתר בעלי המותג 'דיאטת ילנה מלישבה' מעולם לא קיבלו כל תלונה אודות מוצרי 'דיאטת ילנה מלישבה' אשר נמכרו בישראל לעשרות אלפי הלקוחות, והטענות בדבר 'מוצרים פגומים' הגיעו לידיעתם רק בעת הפסקת אספקת המוצרים ללקוחות והתפוצצות הפרשה בתקשורת, בסוף ינואר השנה.

 

"ככל הידוע למרשיי, מוצרי המזון שיוצרו ע"י מבושלת ונמכרו תחת המותג 'דיאטת ילנה מלישבה' היו מוצרים מעולים באיכותם. זאת ועוד, ככל הידוע למרשיי, טענות מר אילון זרמון בדבר "מוצרים פגומים" הועלו לראשונה רק לאחרונה בעת שהוא נדרש לשלם את חובותיו הכספיים לחברת מבושלת ואלה הועלו כטענות הגנה מפני טענות מבושלת בלבד.

 

"הגם שהאחראים הבלעדיים על טיב ואיכות המוצרים שיוצרו בישראל הינם מר זרמון והחברה שבבעלותו, הטענות שבחרו האחרונים להעלות - ביחס לאיכות המוצרים, אשר הועלו כאמור, כטענות הגנה בלבד, גרמו וממשיכות לגרום נזקים אדירים למרשיי ומר זרמון והחברה שבבעלותו עתידים ליתן על כך את הדין.

 

"למעלה מכך, מר זרמון והחברה שבבעלותו הפרו ברגל גסה את ההסכם עם מרשיי, לא דיווחו כיאה אודות מכירות המוצרים בישראל, לא והעבירו תשלומים כמתחייב מן ההסכם ואף השמיעו דברי בלע חמורים כנגד מרשיי בכלי התקשורת וגם על כך מר זרמון והחברה שבבעלותו עתידים ליתן את הדין.

 

"בשל הפרותיהם החמורות של מר זרמון והחברה שבבעלותו את ההסכם עם מרשיי, ביום 4.2.19 מרשיי פנו במכתב התראה אל מר זרמון והחברה שבבעלותו, דרשו כי האחרונים יקיימו את חובותיהם החוזיות כלפי מרשיי והודיעו להם כי הם אינם רשאים עוד לעשות כל שימוש במותג 'דיאטת ילנה מלישבה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים