שתף קטע נבחר

יהודים התפללו - ירדן סגרה את קבר אהרן הכהן

שר הדתות הירדני הורה לסגור את מתחם קבר אהרן הכהן - אתר מקודש שפוקדים מאמינים יהודים רבים, במיוחד בימים אלה של ההילולה - ללא הגבלת זמן. זאת לאחר שעל פי דיווחים בתקשורת הירדנית, קבוצה של כ-500 ישראלים הגיעה לתפילה באתר. הוואקף הירדני הודיע: "נתחשבן עם מי שהתיר להם כניסה". משרד החוץ: "בודקים את האירוע"

 

ירדן הורתה לסגור את קבר אהרן הכהן למבקרים לאחר שקבוצת יהודים תועדה מתפללת במקום ערב הילולת אהרן הכהן המתקיימת היום, ראש חודש אב. הסרטון הקצר פורסם ברשתות החברתיות, ובעקבות כך הורה אתמול (יום ה') שר הדתות הירדני, עבד א-נאצר אבו בסל, לסגור את האתר שנמצא בפטרה, למבקרים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>   

 

בהודעה מטעמו לא נכתב עד מתי הסגירה תימשך, אך צוין כי לא תותר כניסה של אף מבקר ללא אישור מראש ממשרדו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

על פי דיווחים בכלי התקשורת, קבוצה של כ-500 ישראלים הגיעה ביום חמישי לפטרה, ללא תיאום מראש וללא אישור, בכדי להתפלל. בכלי התקשורת הירדניים תואר כי המבקרים "קיימו טקסים דתיים תלמודיים בקבר של אהרן".

 

קבר אהרן הכהן שבירדן
קבר אהרן הכהן שבירדן

 

הירדנים מאיימים: "נבוא חשבון"

האתר נמצא תחת השגחת וניהול אנשי משרדי הוואקף והדתות הירדניים. בהודעה מטעם המשרד נכתב שההחלטה התקבלה "על רקע כניסת תיירים באופן לא חוקי למתחם הקבר, ללא ידיעת המשרד". עוד נכתב בהודעה, כי המשרד מגנה את ההתנהגות הזו, וכי חקירה תיפתח "ונתחשבן עם מי שהתיר להם כניסה".

 

אין זו הפעם הראשונה שהשלטונות הירדניים מתעמרים ביהודים וסוגרים בפניהם את המתחם הקדוש – ודווקא ביום ההילולה המציינת את יום פטירתו של אהרן הכהן. לפני כשנתיים עוכבה קבוצה של כעשרים חרדים בבית מלון ליד פטרה, לאחר שביקשו לעלות לקבר אהרן הכהן במקום המכונה "הר ההר", והוחרמו מהם סממנים דתיים כגון כיפות, טליתות ותפילין.

 

קבר אהרן הכהן שבירדן ()
התפילה שהכעיסה? קבר אהרן הכהן שבירדן

 

ירדן מהווה בשנים האחרונים אטרקציה תיירותית דתית בקרב אוכלוסייה דתית וחרדית המבקשת להגיע לג'אבל הרון - המקום שבו על פי המסורת נקבר אהרן הכהן, וכן לקבר נוח ולהר נבו, שם על פי המסורת סיים משה רבנו את חייו. בתקשורת הירדנית דווח בעבר כי הלבוש החרדי והתפילות הפומביות מעוררות חיכוך עם האוכלוסייה המקומית, שרובה פלסטינית.

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי הם נמצאים בקשר עם עמיתיהם הירדנים ובודקים את האירוע. גורם המעורה בפרטים מסר ל-ynet כי "הישראלים שמו פס על הנהלים, נכנסו בלי תיאום והתנהגו כמו חוליגנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התפילה שהכעיסה את הירדנים?
מומלצים