שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דרמה בבזק: תמחק יותר משני מיליארד שקל ברבעון השני
  החברה קיוותה לקזז מס בהיקף עצום בגין ההפסדים הצבורים של יס, אך האישור לביטול ההפרדה המבנית לא התקבל, וכעת עמדת רשות ניירות ערך תיאלץ את בזק למחוק 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. מחיקה זו מצטרפת למחיקת ענק נוספת של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי של חברת פלאפון

  דרמה בבזק : החברה תיאלץ למחוק ברבעון השני יותר משני מיליארד שקל. זאת, לאחר שעל פי הודעתה רשות ניירות ערך דחתה את עמדתה בנוגע לנכס המס שבזק קיוותה לקזז על ההפסדים הצבורים של יס. על רקע זה, תידרש בזק ככל הנראה למחיקת ענק של 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. החלטה סופית בעניין עוד אמורה להתקבל בדירקטוריון בזק, אך נראה כי להנהלת החברה שפועלת ללא בעל שליטה אין ברירה.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  התייעלות אגרסיבית בקבוצת בזק: תקצץ 750 משרות ב-3 השנים הקרובות

  בגלל פלאפון: בזק בדרך למחוק את ההון העצמי

  בזק עברה להפסד עתק של 1.1 מיליארד שקל ב-2018 וביטלה את מדיניות הדיבידנד

   

  שלמה רודב, יו"ר בזק (צילום: אלדד רפאלי) (צילום: אלדד רפאלי)
  שלמה רודב, יו"ר בזק (צילום: אלדד רפאלי)
   

   

  בזק קיוותה כי המיזוג עם יס יאפשר לה להשתמש בהפסדים צבורים של יס בהיקף עצום של 5 מיליארד שקל, ולקזז את המס על סכום זה בסך 1.16 מיליארד שקל. כדי שזה יקרה היא היתה צריכה לקבל אישור ממשרד התקשורת לבטל את ההפרדה המבנית בין בזק לחברות-הבנות – אישור שלא התקבל. סבב ב' של הבחירות מונע קבלה של החלטה כזאת, וכעת החליטה רשות ניירות ערך שלא לקבל את עמדת החברה בשלב זה..

   

  יצוין, כי לפני הדו"חות השנתיים של 2018 הודיעה בזק כי היא עלולה לבצע מחיקה בגין נכס המס המדובר. שלמה רודב יו"ר בזק רצה לבצע את המחיקה המדוברת כבר בדו"חות השנתיים של 2018, אך נתקל בקושי להעביר את ההחלטה בדירקטוריון בזק. 

   

  עתה צפויה החברה למחוק את סכום זה שיצטרף למחיקה של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי חברת פלאפון. דירקטוריון בזק כבר אישר את המחיקה האחרונה בדוחות הרבעון השני כך שבזק צפויה למחוק בסך הכל יותר מ-2 מיליארד שקל בדוחות הרבעון השני של 2019.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים