שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: עדה בפרשת חפץ נחקרה ו"השיבה על שאלות חודרניות"

בית המשפט צמצם את צו איסור הפרסום בנוגע לפרשת חקירת עד המדינה בתיק 4000 והתיר לפרסם כי בחודש פברואר נחקרה עדה שהשיבה על "שאלות חודרניות ביחס לטיב הקרבה ומערכת היחסים בינה לבין חפץ. זהותה עדיין אסורה בפרסום

 

ניר חפץ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ניר חפץ(צילום: רויטרס)

בית משפט השלום בתל אביב הורה היום (ד') על צמצום צו איסור הפרסום בנוגע לעד המדינה בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ניר חפץ, וקבע כי ניתן לפרסם שב-21 בפברואר 2019 נחקרה אישה שמסרה את גרסתה בעדות פתוחה. "העדה השיבה לשאלות חודרניות ביחס לטיב הקרבה ומערכת היחסים בינה לבין חפץ", קבע השופט עלאא מסראווה - והורה על המשך איסור פרסום זהותה או כל פרט שנוגע למהות הקרבה ביניהם.

 

פרשת חפץ ולחצי החקירה - כתבות נוספות:

 

בא כוחו של חפץ, עו"ד אילן סופר, מסר בתגובה: "בית המשפט קיבל את העמדה כי חל צו איסור פרסום גורף על כל פרט מזהה ועל תוכן העדות, וכן את העמדה כי הפרה כלשהי של צווי איסור הפרסום מהווה פגיעה קשה במר חפץ ובמשפחתו".

 

עורכת הדין שולי אשבול, המייצגת את האישה שמסרה עדות, הגיבה: "חשוב להדגיש כי צו איסור הפרסום ממשיך לחול באופן גורף על תוכן העדות, ובכלל על מלוא עדותה של מרשתי, וכמובן גם על פרטים מזהים כלשהם".

 

עו"ד יצחק בם מארגון "לביא", שהיה בין אלו שעתרו גם הם לחשוף את תרגיל החקירה, אמר "לבנו עם ניר חפץ שנאנס לחתום על הסכם עד מדינה בעקבות איומי המשטרה והפרקליטות".

 

 

יצחק בם (צילום: ויקטור אולחובסקי)
עו"ד יצחק בם(צילום: ויקטור אולחובסקי)

עדותו של חפץ, מי שהיה אחד המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, נחשבת למרכזית מאוד בתיק. מסכת הלחצים שהפעילו חוקרי המשטרה על חפץ במטרה שיחתום על הסכם עד מדינה פורסמה כבר בספטמבר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". בין היתר נאמר לו על ידי החוקרים: "התא המשפחתי שלך נמצא בסכנה בעקבות אותה פצצה שאמרתי לך שתגיע בזמן הקרוב... אני אומר לך שאתה עומד בפני סכנה קיומית לתא המשפחתי שלך ובכל זאת אתה מהנהן וממשיך".

 

בתחילת החודש פורסם כי המשטרה זימנה "אדם שאינו קשור ישירות לתיק 4000" ושאלה אותו שאלות מביכות לכאורה, במטרה ללחוץ על חפץ לחתום על הסכם עד מדינה. עוד נטען כי היועץ המשפטי לממשלה לא אישר את כלל האמצעים שהופעלו על חפץ.

 

שר המשפטים אמיר אוחנה הפר לאחר מכן את צו איסור הפרסום ופירט במליאת הכנסת את תרגיל החקירה של המשטרה בחקירתו של חפץ. "מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירות ראש הממשלה, ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות, פולשניות, על טיב הקשר בינה ובין העד", אמר שר המשפטים. "לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע - ואני מזכיר, היא איננה חשודה בדבר - הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ומזכירים לו: ניר, אנחנו יודעים הכל, נטיל על המשפחה שלך פצצה".

 

על רקע פרשת צו איסור הפרסום אמר חפץ לאחרונה: "העדות שלי היא כל כולה אמת מזוקקת, ועבור האמת הזו אני משלם מחירים בלתי נתפסים".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים