שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

גורם משפטי בכיר על נתניהו: "גבורה קטנה לתקוף את מי שלא יכול להשיב"

בכיר במשרד המשפטים הגיב לנאומו התקיף של ראש הממשלה ואמר: "לך לבית המשפט להוכיח את חפותך במקום להסתתר מאחורי חסינותך, זה מביך". על טענותיו נגד ניצן: "איש לא יקנה את זה שמנדלבליט לחיץ"

   

 

גורם בכיר במשרד המשפטים הגיב אמש (חמישי) לראשונה לנאומו התקיף של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד חוקריו, וקרא לו להתייצב בבית המשפט כדי להילחם על חפותו.

 

"אמרת שאין כלום כי לא היה כלום", אמר הגורם, "לך לבית המשפט להוכיח את חפותך במקום להסתתר מאחורי חסינותך, זה מביך". הגורם הוסיף: "ראש הממשלה מעז לדבר על הפיכה שלטונית? מה הוא חושב לעצמו, שהמפכ"ל לשעבר רוני אלשיך, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן, שהגיעו מלב הציונות הדתית וגדלו בערוגה הממלכתית כל חייהם, החליטו להחליף אותו באמצעות כתב אישום? מי יקנה את ההבל הזה?".

 

מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו: הסיקור המלא

היועמ"ש הכריע: נתניהו יואשם בשוחד

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

הצהרת מנדלבליט: בלב כבד, בלב שלם

נתניהו מגיב: "ניסיון להפיכה שלטונית"

בכחול לבן קוראים לנתניהו להתפטר

חסינות אחרי האישום: מצבו המשפטי של נתניהו

השוחד בתיק 4000: יחסי "תן וקח"  

תיק 1000: יחסים פסולים, ניגוד עניינים חריף

תיק 2000: נתניהו לא סירב להצעת השוחד

 

על טענותיו של נתניהו נגד חוקרי המשטרה והפרקליטים אמר הגורם כי "ראש הממשלה כלל לא ענה לטענות כתב האישום. הוא העדיף לתקוף את השוטרים והפרקליטים. זו גבורה קטנה מאוד לתקוף את אוכפי החוק שלא יכולים להשיב לו". לדבריו, "כל האש של נתניהו רוכזה באדם אחד - פרקליט המדינה שי ניצן שמסיים את תפקידו כאילו הוא היוזם והמבצע של כתב האישום. הניסיון המחושב של נתניהו 'לטרגט' את ניצן נובע מרצונו שלא לתקוף את מנדלבליט בשלב הזה. מצד שני, הוא מציג אותו כחלש ונגרר אחרי ניצן", המשיך הגורם. "איש לא יקנה את זה שמנדלבליט לחיץ".

עיקרי האישום תיק 4000 (צילום: אוהד צויגנברג, אוראל כהן)
(צילום: אוהד צויגנברג, אוראל כהן)

עיקרי האישום תיק 2000 (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)

עיקרי האישום תיק 1000 (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

ראש הממשלה כינה את כתבי האישום נגדו "ניסיון הפיכה שלטונית נגד ראש ממשלה בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי". לדברי נתניהו, מנדלבליט פרסם את הכרעתו "בעיתוי הרגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה".

 

עוד אמר ראש הממשלה כי הציבור איבד את אמונו ברשויות אכיפת החוק בישראל לאחר תהליך שארך כמה שנים. "אני יודע שכל ביקורת שאשמיע יגידו 'איך אתה מעז, אתה פוגע בשלטון החוק'. על מה אתם מדברים? כשיש רצף כזה, אתם צריכים לדרוש שיחקרו את החוקרים. הגיע הזמן שהציבור יקבל תשובות ברורות לכל המקרים הללו. וגם לגבי החקירות המזוהמות שנוהלו נגדי. בתהליך המזוהם הזה לא חיפשו את האמת, חיפשו אותי".

 

יחד עם פרסום ההכרעה, משרד המשפטים מסר כי "החלטת היועץ המשפטי לממשלה לגבי ראש הממשלה התקבלה לאחר בחינה מקיפה ויסודית של הטענות הרבות שהועלו על ידי באי-כוחו של נתניהו במהלך ארבעת ימי השימוע בראשית חודש אוקטובר. כל הטענות נבחנו לעומקן בתהליך עבודה סדור שנפרס על פני שעות עבודה רבות מאוד, שבמסגרתו הוגשו על ידי הפרקליטות חוות דעת מעמיקות של מאות עמודים, המתייחסות לטענות שהועלו בשימוע".


פורסם לראשונה 21/11/2019 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים