שתף קטע נבחר

דוכסית או שחקנית: מי את מייגן מרקל?

מרגע שנכנסה לחייו של הנסיך הארי, הדוכסית הנוכחית, השחקנית לשעבר, מייגן מרקל לא יורדת מהכותרות. האם היא באמת רודפת פרסום או שהכל עניין של חוסר ביטחון עצמי? שני העולמות בהם היא חיה נחשפים בעזרת הכירולוגיה האבחונית

מייגן מרקל, שחקנית בעברה ודוכסית בהווה, וכמובן אשתו של הנסיך הארי, יצרה הרבה חילוקי דעות בדבר השפעתה על הנסיך ועל ההחלטה שלהם לעזוב את הארמון. מצילומים שלה ניתן לערוך ניתוח בסיסי של אישיותה, על סמך מה שרואים בכפות הידיים ומדע הכירולוגיה.

 

עוד כתבות בתחום הכירולוגיה בערוץ האסטרולוגיה :

 

הניתוח מראה שמרקל חיה בשתי עולמות מקבילים:

1. העולם החיצון הוא העולם של השאיפות שלה, הנראות כלפי חוץ, השאיפות והדבקות במטרה בלי להביט לצדדים

2. העולם הפנימי שלה הוא הרבה יותר שברירי, רגיש, חסר ביטחון.

 

שני העולמות האלו לא כל כך מחוברים אצלה מה שיוצר קונפילקטים פנימיים קשים, מצבי רוח משתנים ונתק רגשי. חשוב לציין, מרבית הצילומים צולמו ממרחק שך שרמת הדיוק שלהם נמוכה, ולכן אתמקד רק בפרמטרים שניתן לזהות בבירור ואתעלם ממרכיבים שיכולים להיות מטעים בגלל תנוחת היד או איכות הצילום.


מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
מייגן מרקל(צילום: Gettyimages)
 

חברתי מול אישי - התנהלות שונה בכל מרחב

מרקל מתנהלת בצורה שונה בסביבה החברתית לעומת הסביבה האישית - יד ימין שלה שונה במרכיבים מסוימים מיד שמאל, מה שאומר שהביטוי שלה כלפי העולם החיצון שונה ממה שקורה בחדרי חדרים. או במילים אחרות, הדרך בה התקשורת חווה את מייגן מרקל שונה מאוד מהדרך בה היא מתנהלת כלפי בעלה, למשל.

 

אינטלקטואלית ונוטה למצבי רוח - האצבעות הארוכות והיד הדקה מלמדים שהיא אישה אינטלקטואלית, יצירתית, ויותר מחפשת את הלחם לנשמה מאשר חומרניות, למרות שאולי בתקשורת היא נתפסת אחרת. היא בהחלט יותר ערכית ממה שנדמה, למרות החתירה שלה להכרה ול"מציאת חן" בעיני הסביבה. היד הדקה והארוכה מלמדת שהיא נוטה למצבי רוח, והגבעות הנמוכות יחסית בכף היד גם מלמדות על רמת אנרגיה לא גבוהה, מה שדורש ממנה לבצע פעילות גופנית על מנת להטעין את עצמה אנרגטית.

 

מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
מייגן מרקל(צילום: Gettyimages)

 

ההתנהלות כלפי חוץ  -

1. כלפי חוץ היא בעלת כושר ביצוע, החלטיות ודבקות במטרה. המפרק העליון של האגודל ביד ימין מלמד שהיא בעלת כוח רצון גבוה, יכולת להוציא פרויקטים מן הכוח אל הפועל, לפחות בהיבט השכלי. בגלל מחסור באנרגיה שלה היא לא תוכל להתמודד עם פרויקטים ארוכים מדי לפחות ללא עזרה חיצונית ותמיכה.

 

2. הקו הסימיאני באמצע כף היד שמכיל בתוכו את קו הראש וקו הלב, מלמד שהיא ממוקדת מטרה, לא רואה ממטר כאשר היא צריכה להגיע אל היעד ויכולה להיכנס לכל דמות שהיא תרצה בצורה טובה. הקו הזה נמצא אצל הרבה שחקנים כמו, למשל, אצל רוברט דה נירו.

 

3. הבליטה במפרק האגודל מלמד שהיא בעלת חוש קצב, אנרגטית, וחוש מוזיקלי.

 

4. הזרת הישרה וארוכה יחסית מלמדת שיש לה כושר ביטוי טוב, היא אומרת מה שהיא חושבת ושהיא מקרינה ביטחון עצמי, ביטחון עצמי שהוא לא תמיד מה שהיא מרגישה בפנים, ואת זה ניראה ביד שמאל שלה.

 

דיוקן הפרסונה של מייגן מרקל

5. האצבע המורה שלה עבה יותר משאר האצבעות, ובד בבד אצבע האמה היא שבורה במקצת ודקה יותר. עובי האצבע המורה מעיד על סינדרום שנקרה בכירולוגיה הפסיכו-דיאגנוסטית "דיוקן הפרסונה". מדובר במצב בו האדם מקבל את החלטותיו על פי הציפיות החברתיות ממנה. יש לה נוכחות גדולה, שאפתנות, ותעשה הכל למצוא חן ולהתאים עצמה לזרם המרכזי בחברה. בנוסף, אצבע האמה שבורה במקצת ולא מספיק ישרה ודקה יחסית לאצבע המורה, כמו במקרה של מייגן, הדבר מלמד שהיא לא מספיק מחוברת לעצמה ולדרך הפנימית שלה, והיא כל פעם מנסה להתאים עצמה לדמות שהיא בנתה כדי להצליח בחיים, בהתאם למה שנהוג בחברה.

 

דיוקן הפרסונה הוא סינדרום שנוצר אצל הילד כתוצאה מחווית אב לוקה בחסר. יכול להיות בגלל אב שלא היה מספיק נוכח בילדות או אב שהיה מתעלל בדרך זו או אחרת. דיוקן הפרסונה אף ישפיע על איך היא תהיה בתור אמא - ניתן לצפות שתהיה אם מאוד דומיננטית, שלא תתן לילדים שלה מספיק מרחב להתפתח בצורה אוטונומית ועצמאית ותהיה שתלטנית מדי כלפיהם.

 

מה אומרות הטבעות שלה? במספר צילומים שהתפרסמו נראית מרקל עונדת טבעות, אחת על האגודל ואחת על האצבע המורה של יד ימין. מה המשמעות של הטבעות באצבעות?

1. טבעת באגודל שלה מלמד שהביטחון שלה זה משהו שהיא עובדת קשה בשבילו. היא זקוקה להביע את כוחה ולהגיע להישגים, ובגלל שהיא לא תמיד בטוחה בעצמה ,הטבעת בעצם מחזקת את הביטחון שלה.

 

2. הטבעת באצבע המורה מלמדת שהיא רוצה לקבל הכרה, להעצים את ההערכה כלפיה ולהפוך להיות מנהיגה תוך התגברות על חוסר ביטחון.

 

ההתנהלות של מרקל במעגלים האינטימיים -  

1. שברירית יותר - היד השמאלית שלה שונה מיד ימין, ומרכיבי יד שמאל מלמדים על אישיות הרבה יותר שברירית וחסרת ביטחון. הזרת ביד שמאל מתקפלת כלפי פנים ונמוכה יותר מהזרת ביד ימין. זה מורה על כך שהיא חסרת ביטחון ובעלת הערכה עצמית נמוכה מזו שהיא מקרינה כלפי חוץ. יש לה בעיות של תחושת חוסר שייכות ופחד נטישה, והיא יותר שברירית ממה שאנשים חושבים. יש בה רצון לנכס לעצמה את בעלה כדי להבטיח שהוא יהיה איתה ולא ינטוש אותה.

 

2. בבית מביעה יותר חיבה וזקוקה ליותר אהבה - ביד שמאל קו הלב מופרד מקו הראש, והוא מגיע עד למתחת לאצבע המורה. זה מלמד על אישה מאוד רגישה, שזקוקה לאהבה והכלה, שרואה בבעלה אביר על סוס לבן, ובמקרה הזה, זה אכן אביר, אז יש לה מזל. בניגוד לדבקות במטרה כלפי העולם החיצוני, כלפי פנים היא הרבה יותר רגישה, עדינה וזקוקה לקירבה, וניראה שזה מה ששבה את לבו של הארי ולא התדמית שלה בתקשורת.

 

מייגן מרקל הנסיך הארי נוסעים ב כרכרה אחרי חתונה טירת וינדזור בריטניה (צילום: AP)
מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: AP)
  

3. גם בבית היא אוהבת לשלוט – למרות הרגישות שלה במצבים אינטימיים,האצבע המורה העבה גם ביד שמאל מלמדת שגם בבית היא זאת שאוהבת לתת את הטון ולקבוע איך הדברים יתנהלו, אבל נראה שהארי מוכן לקבל את זה בגלל הצד היותר עדין שהיא מפגינה כלפיו.

 

4. יש לה קו גורל יפה וברור ביד שמאל מה שמלמד על אישה עם דרך ברורה, שיודעת להצליח בחיים ובעלת משמעת עצמית ודבקות במטרה.

  

5. היצירתיות שלה שמתבטאת במספר מקומות ביד, וגם בקמיצה, מלמדת על כך  שהיא טובה ביצירה שמעורבת ברגש ואינטלקט רב, כמו משחק או ריקוד. אולם מדובר ביצירתיות לוקה בחסר, זו לא יצירתיות שמגיעה ממהוויי נפשה, אלא יצירתיות שמטרתה למצוא חן בעיני הסביבה ולהשיג מעמד מה שהופך את היצירתיות שלה לשטחית וחסרת עומק.

 

6. באחת התמונות שניתן לראות באינטרנט, מייגן מוחאת כפיים כאשר שתי הידיים שלה מקבילות ומאוזנות יחד, כפי שילדים קטנים מוחאים כפיים. כאשר מחיאת כף היד מאוזנת (שתי ידיים מקבילות) הדבר מלמד על יותר אמפטית, רגישות וקצת ילדותית.

 

לסיכום נוכל לומר שמייגן היא דמות שמפגינה כוח, ביטחון ודבקות במטרה, אך היא אישה שברירית, חסרת חיבור עם הרגש העמוק שלה שמנסה לפצות על חוסר ההערכה העצמי על ידי "התאמתה לדרישות הקהל". עבור הארי מדובר בקשר שמפצה על אבדן אמו בגיל צעיר, אך אליה וקוץ בה: מצד אחד היא דומיננטית ומכוונת אותו בעולם במקום האמא שלא הייתה לו, וגם מאפשרת לו קרבה רגשית ופיזית. יחד עם זאת, התנודות הרגשיות שלה, חוסר הביטחון הטבוע בה והניתוק מה"עצמי" שלה, יכולים להוביל למשברים ולאי יציבות בקשר לטווח הארוך.

 

 לאונרדו דניאל   - מומחה לכירולוגיה פסיכו-דיאגנוסטית. אבחון-הכוונה-העצמה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
מייגן מרקל
צילום: Gettyimages
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל
צילום: דני בכר
מומלצים