שתף קטע נבחר

צילום: gettyimages

עדכוני קורונה: 39 חולים בישראל, משרד החינוך נערך לביטול בגרויות

עשרות אלפים נמצאים בבידוד, וייתכן שהיום יצטרפו אליהם עוד רבים אחרים, עם צפי להחמרת חובת הבידוד. מאות תלמידים מתיכון בירושלים נכנסו לבידוד, ובבורסה המסחר הופסק לאחר התרסקות המדדים. דקה אחרי דקה

39 חולים בישראל, עשרות אלפים בבידוד. לאחר שאמש (יום ראשון) הודיע משרד הבריאות על 14 חולים חדשים בישראל, צפויות היום החלטות חדשות בנוגע לבידוד בית. מצבם של רוב החולים קל, פרט לנהג אוטובוס הצליינים מיוון, שמאושפז במצב קשה. המשרד פרסם את מסלוליהם של החולים, ובמשרד החינוך נערכים לביטול בגרויות בוחנים החלטה ולפיה הציון בבית הספר ייחשב כציון הסופי.

 

בורחים מ"האזור האדום": בהלה באיטליה

ניחום אבלים, מסעדות וטיסה מרוסיה: מסלולי עשרת החולים האחרונים

 

עדכוני קורונה

 

16:27 - יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, הודיע כי ועד העובדים בבנק ישראל וההנהלה השהו את הצעדים שנקטו במסגרת הסכסוך בין הצדדים. ההחלטה על הפסקה הדדית של הצעדים מגיעה על רקע משבר הקורונה והחשיבות הגבוהה שרואים הצדדים בגילוי אחריות.

 

16:14 - בבריטניה מספר הנדבקים עלה מ-273 ל-319 בני אדם. בצרפת אישרו כי 1,191 בני אדם אובחנו כחולים עד כה ושני בני אדם נוספים מתו ביממה האחרונה, מניין המתים עומד כעת על 21 בני אדם במדינה. בהולנד עלה מספר הנדבקים מ-264 ל-321, שלושה בני אדם מתו.

 

15:55 - המסחר בוול סטריט נפתח בהתרסקות המדדים בכ-7%, והופסק לרבע שעה. מדד נאסד"ק צונח ב-7.2%, תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים מתמוטטת ב-29 נקודות, עד ל-0.41%. גם מחירי הנפט בירידות חדות - שברון נופלת ב-13.5%, אקסון מוביל מאבדת 14.3%, מרת'ון אויל צונחת ב-35%. בבנקים: ג'יי.פי מורגן מאבד כמעט 10%, בנק אוף אמריקה נופל ב-11%.

 

15:52 - משרד החינוך בוחן החלטה ולפיה הציון בבית הספר ייחשב כציון הסופי בבחינת הבגרות, זאת לנוכחת התפשטות נגיף הקורונה. ברקע הדיווחים בדבר השבתה כללית של הלימודים לאחר פורים, במערכת החינוך חוששים מפני שיבושים בלימודים. הדיווחים הוכחשו על-ידי המשרד.

 

14:44 - 696 תלמידים ועובדי הוראה מבית הספר התיכון "יד ביד" בירושלים ייכנסו לבידוד, זאת לאחר ביקור שערכו בבית לחם ובעקבות ריבוי מקרי הקורונה במקום.

 

 

תמונת מצב חולים מאושפזים ()
קורונה בישראל - תמונת מצב

 14:34 - בצמרת צה"ל החליטו כי כל החיילים שיחזרו מחו"ל, גם ממדינות שאינן ברשימת הבידוד, יימנעו מהגעה ליחידותיהם. החיילים לא יידרשו לשהות בבידוד וישארו בביתם.

 

13:37 - מניין המתים באיראן עלה ל-237 בני אדם. מניין הנדבקים בנגיף עומד על 7,161 חולים

 

12:20 - ועד עובדי הרכבת ביקש ממנכ"ל החברה ומשר התחבורה לסגור את תחנת נתב"ג, מחשש להתפשטות הקורונה באמצעות אזרחים החוזרים מחו"ל: "לאור העובדה שאין אכיפה בתחנה, שאת התוצאה שלה ראינו אתמול עת נחשף כי אחד מחולי הקורונה עשה את דרכו לבידוד ברכבת מנתב"ג לעכו, וסיכן עשרות עובדי רכבת ואלפי נוסעים, אנו דורשים כי תחנת נתב"ג תיסגר".

 

11:18 - נתניהו קיים שיחת ועידה עם שורת מנהיגים מאירופה במטרה לשתף ולהתייעץ בקשר למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה: "אני מברך על השיחה הזו, אני חושב שאנחנו יכולים לעזור למדינות שלנו באמצעות שיתוף פעולה. המטרה העיקרית שלנו היא מתן אפשרות לבדיקה ביתית שאזרחים יוכלו לבצע בעצמם כדי לדעת בוודאות אם נדבקו בנגיף, וכך נוכל לייעל את ההפרדה".

 

אנשים עם מסכות ב תחנת רכבת ()
אנשים עם מסכות בתחנת רכבת

 

11:02 - משרד הבריאות פרסם את מסלולי עשרת החולים שנחשפו אתמול. בין המוקדים בהם ביקרו החולים: מסעדת ג'פניקה בחולון, ניחום אבלים בכרמיאל, וטיסה ממוסקבה לישראל. לרשימה המלאה של מוקדי הקורונה.

 

09:47 - המשחק בין מכבי חיפה להפועל באר שבע במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורגל באצטדיון סמי עופר בחיפה, יתקיים ללא קהל, בהמלצת משרד הבריאות לאור התפשטות הנגיף.

 

09:39 - מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שיגר שיגרת למנהלי בתי הספר, בו ציין כי נשקלת האופציה של השבתה כללית של הלימודים בתום חופשת פורים. "אנו מנהלים מעקב רצוף אחר מי שמוכנס לבידוד בית ותופרים תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק. הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי של שגרת הלימודים, וגם לכך אנו מכינים את עצמנו. כולי תקווה שלא נגיע לשם".

 

 

 09:20 - מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב הגיע ליותר מ-500 בני אדם, כולל שני קורבנות נוספים. בקליפורניה נערכים להגעת הנוסעים שעל ספינת התענוגות שעוגנת סמוך לסן פרנסיסקו, שיועברו לבידוד בבסיסים צבאיים כדי לשלול אפשרות שנדבקו בנגיף. בכיר במערכת הבריאות לא פסל אפשרות של הטלת סגר על אזורים מסוימים, ואמר שלאור קצב ההתפשטות "הכול אפשרי".

  

08:52 - עובד בשגרירות ישראל באתונה שהיה על הטיסה עם קבוצת הצליינים היוונים שחזרה מהארץ, נדבק בקורונה והדביק את אשתו ובתו. שגרירות ישראל ביוון תהיה סגורה היום, תעבור חיטוי וייעשה תחקיר במטרה לברר עם מי העובד נפגש ונמצא בסיכון להידבקות.

 

08:07 - משרד התחבורה יצא בהנחיות למפעילי התחבורה הציבורית, במטרה להתמודד עם הנגיף. בין היתר הוחלט כי שורת המושבים הראשונה בקרבת הנהג באוטובוסים תיחסם בסרט, ותימנע בהם ישיבת נוסעים. באוטובוסים הבינעירוניים ייאסר להסיע נוסעים בעמידה.

 

07:47 – ארגון מצעד החיים הודיע כי בשל התפשטות הקורונה לא יתקיים השנה מצעד החיים הנערך במחנה ההשמדה אושוויץ. יו"ר מצעד החיים, ד"ר שמואל רוזנמן, הסביר כי העובדה שמדובר בפרויקט אליו מגיעות משלחות מכל העולם, מחייבת משנה זהירות.

 

 05:25 - חברת וולט דיסני הודיעה כי הדיסנילנד בשנגחאי, שנסגר בחודש ינואר האחרון בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בסין, ישוב לפעילות חלקית בעקבות הירידה בשיעור ההידבקות במדינה. החברה ציינה כי מדובר בחזרה הדרגתית לשגרה, ובינתיים יפעלו באתר הנופש המלון, מספר מצומצם של חנויות, מסעדות ואטרקציות. החברה ציינה כי פארק השעשועים יישאר סגור בגלל הנחיות גורמי הבריאות, אך אמרה שהיא נערכת לפתיחתו מחדש.

 

03:02 - סין דיווחה על המשך במגמת הירידה בהידבקות. ביממה האחרונה אובחנו 40 חולים נוספים לעומת 44 ביממה הקודמת, ומספר המתים עמד על 22, 21 מהם במחוז חוביי, שם נרשמו 36 מתוך 40 המקרים החדשים. עד כה נדבקו בנגיף 80,735 בני אדם בסין, ו-3,119 מתו.

 

00:39 - לפי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, מחמישי ועד אתמול נכנסו לישראל 1,773 אזרחים זרים ממעבר טאבה שבגבול עם חצי האי סיני. באותם ימים יצאו מישראל לטאבה 813 ישראלים ששוהים במצרים. מוקדם יותר הודיעה ישראל על סגירת המעבר לאזרחים זרים, ושר הפנים אריה דרעי חתם על צו שדורש מהישראלים שחוזרים ממצרים להיכנס לבידוד למשך 14 ימים.

 

 

 

23:39 - משרד הבריאות קורא לכל מי ששהה ב-14 הימים האחרונים באזור בית לחם להיכנס לבידוד. לפי שעה נדבקו בנגיף הקורונה באזור בית לחם 22 בני אדם.

 


פורסם לראשונה 09/03/2020 07:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים