שתף קטע נבחר

צילום: EPA

"ההוראות בניו יורק לא נוקשות כמו בישראל, זה מלחיץ"

ישראלים החיים בחו"ל מספרים על ההתמודדות במקום מגוריהם עם מגפת הקורונה. מורן הגרה בברלין: "אנשים אדישים. הציבור סומך על הממשלה, אנחנו קצת פחות". נוי מניו יורק: "לא נסעתי השבוע ברכבת תחתית, המשפחה בארץ לוחצת עליי לא להסתובב בחוץ"

 

 

לא רק בישראל נאלצים האזרחים להתמודד עם הנחיות מחמירות שנועדו למנוע את התפשטות הקורונה, גם ברחבי העולם הוטלו מגבלות שונות על חיי השגרה - הכול במסגרת המאבק בנגיף.

 

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים

ההנחיות המלאות של משרד הבריאות

מה פתוח ומה ייסגר? שאלות ותשובות

מצב חירום במערכת המשפט: משפט נתניהו נדחה למאי

בצה"ל משאירים חלק מהחיילים העורפיים בבית

משרד התחבורה: הימנעו מנסיעות לא חיוניות בתחבורה ציבורית

מחיר האלכוג'ל יוגבל ל-9.90 שקלים ל-100 מ"ל

משפט נתניהו נדחה למאי  

בנט אישר גיוס של 2,000 חיילי מילואים

 

מורן זוהר המתגוררת בברלין סיפרה לאולפן ynet כי עד אתמול המסעדות ובתי הקפה בבירה הגרמנית היו מפוצצים, אלא שכעת המצב עתיד להשתנות בשל הודעה, בדומה לזו שניתנה בארץ, על סגירתם. בנוסף, החל ממחר תופסק בגרמניה פעילות מערכת החינוך.

 

התחושה היא שהגרמנים לא נכנסים להיסטריה, הציבור סומך על החלטות הממשלה?
"הציבור סומך, אבל אנחנו קצת פחות. למעט ההיסטריה בסופרמרקטים נראה שההתנהלות היא שגרתית. אנשים נשארו אדישים, עד שאין הודעה של הממשלה שאסור לעשות 1.. 2.. 3.. זה לא יקרה".

 

בארצות הברית הוכרז על מצב חירום לאומי, הנשיא דונלד טראמפ אף נבדק ונמצא כי לא נדבק בקורונה. נוי אלראי שניצר המתגוררת בניו יורק סיפרה על ההנחיות באזור: "אין הוראות נוקשות כמו בישראל, ועבורי כישראלית שחיה בניו יורק ומחוברת לכל מה שקורה בארץ, זה מעט מלחיץ. אפשר אמנם לצאת לרחובות ולהתקהל, אבל יש פחות תנועה. ההצגות בברודוויי בוטלו. מוסדות החינוך ורוב מקומות הבילוי ממשיכים לפעול, מדברים על שמירת מרחק כשנפגשים, אבל עדיין זה לא ברמה של מה שקורה בארץ".

 

 

התחושה היא שהממשל המרכזי יודע מה הוא עושה?

"זו שאלה טובה, הצעדים פה הם לא הצעדים שנלקחים בארץ, הישראלים כאן שרואים מה קורה בישראל מבודדים את עצמם. מבקשים שאם אתה חש ברע, תישאר בבית שבעה ימים או 72 שעות מרגע ירידת החום, אבל אין הוראה גורפת. מקומות העבודה מחליטים בעצמם, היו חברות כמו אמזון למשל שביקשו מהעובדים לעבוד מהבית".

 

את באופן אישי ממשיכה להשתמש ברכבת התחתית?
"התחבורה הציבורית פעילה לגמרי, אני לא נסעתי השבוע במטרו והשתדלתי להישאר בבית. המשפחה בישראל מפעילה עליי לחץ לא להסתובב בחוץ, יצאתי לסיבוב של שעה בפארק לנשום אוויר".

 

אנשים עם מסכות רכבת תחתית ניו יורק ארה
נוסעים ברכבת התחתית בניו יורק(צילום: AFP)

 

לא שיש ממש טיסות, אבל ישראלים שחיים שם חושבים להגיע לישראל?
"יש עוד טיסות. יש ישראלים שמתלבטים, היו כאלה שחשבו להגיע לחג הפסח אבל לא עושים את זה כי הם מפחדים שיבודדו אותם או שלא ייתנו להם לטוס חזרה. יש התארגנויות של ישראלים שמנסים לארגן פעילויות עם הילדים ומדיטציות שיעזרו להירגע ולהימנע מלחץ וחרדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחטאים את המטרו בניו יורק
מומלצים