שתף קטע נבחר

צילום: EPA

בנט הציע: שרים יפרישו משכרם לטובת עסקים קטנים

נוכח משבר הקורונה והפגיעה בבעלי העסקים, שר הביטחון הציע בישיבת הממשלה כי חלק מהמשכורות של שרים ובכירים במגזר הציבורי יועבר לטובת המגזר הפרטי. בנט: "חייבים לתת להם כתף. הם בפחד אלוהים"

על רקע הביקורת הגוברת של בעלי עסקים בנוגע למדיניות הממשלה שלא מציגה פתרונות מתאימים למצבם ולחוסר הוודאות נוכח משבר הקורונה, הציע היום (א') שר הביטחון נפתלי בנט ששרי הממשלה ובכירי המגזר הציבורי יפרישו משכרם למשך מספר חודשים לטובת תמיכה בעסקים קטנים.

 

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים

ההנחיות המלאות של משרד הבריאות

מה פתוח ומה ייסגר? שאלות ותשובות

מצב חירום במערכת המשפט: משפט נתניהו נדחה למאי

בצה"ל משאירים חלק מהחיילים העורפיים בבית

משרד התחבורה: הימנעו מנסיעות לא חיוניות בתחבורה ציבורית

מחיר האלכוג'ל יוגבל ל-9.90 שקלים ל-100 מ"ל

משפט נתניהו נדחה למאי  

בנט אישר גיוס של 2,000 חיילי מילואים

 

בנט העלה את ההצעה במהלך ישיבת הממשלה שנערכה בשיחת וידאו ונהנה מתמיכה של שר התיירות יריב לוין. "בעלי עסקים קורסים - שרים ובכירי המגזר הציבורי יכולים לתרום ממשכורותיהם. המגזר הציבורי חייב לתת כתף למגזר הפרטי" ,אמר בנט והוסיף, "יש כאן שתי קבוצות באוכלוסיה: המגזר הציבורי - בטוח, רגוע, יודע שהמשכורת והפנסיה נכנסות בכל חודש והמגזר הפרטי שנמצא בפחד אלוהים וחושש ממחר".

 

ישיבת הממשלה בצל נגיף הקורונה- דרך שיחת וידאו ()
ישיבת הממשלה בצל נגיף הקורונה- דרך שיחת וידאו

 

"יש שופטים עם פנסיה תקציבית של 80,000 שקל, למה זה צריך להיות?", המשיך בנט, "אני מציע הצעה פשוטה: כל מי שיש לו פנסיה תקציבית או משכורת גבוהה, שחלק מסוים יעבור למגזר הפרטי. בואו נתרום למשך כמה חודשים, קודם כל אנחנו השרים כדי לשמש דוגמא אישית ובהמשך שאר המגזר הציבורי".

 

ישיבת הממשלה בצל נגיף הקורונה- דרך שיחת וידאו ()
נתניהו משוחח עם השרים

 

קודם לכן אמר נתניהו בפתח הישיבה: "אני רוצה להביע הערכה לאזרחי ישראל על התפקוד היוצא מן הכלל שלהם שמסייע לנו להאט את קצב ההתפשטות. אני רוצה שוב להצדיע לצוותים הרפואיים, ששמים את עצמם בקו הראשון, ואין דבר יקר מזה - אנחנו מעריכים את זה מאוד. אנחנו מנהלים את הישיבה הזאת בשיחת וידאו. זאת דוגמה ללמידת ההנחיות שהוצאנו אתמול על צמצום התקהלויות ושמירת מרחק. אנו מקפידים על כך - אתם רואים את זה גם במסכים. אני מבקש מכל משרדי הממשלה ומהסקטור הפרטי - כל מי שיכול להשתמש בטכנולוגיה כזו, שיעשה זאת. אם לא, יכולים באותה מידה גם לקיים צ'אטים עם טלפונים סלולריים. זו דוגמה וגם בקשה לחיקוי להנהלות שונות ופגישות שונות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים