שתף קטע נבחר

הקרב על כיכר אתרים: מלון או דירות

היזמית של הפרויקט מערערת על ההחלטה שלא לאפשר לה להקים גורדי שחקים של עד 40 קומות, כולל דירות מגורים. עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" מתנגדת: לבנות מלון בגובה של עד 25 קומות

נמשכת המחלוקת סביב תוכנית הבנייה בכיכר אתרים בתל אביב: יזמית התוכנית, חברת JTLV בניהולו של עמיר בירם, הגישה ערר נגד החלטת הוועדה לשמירת הסביבה החופית (ולחוף) מפברואר, שלא לאפשר לה להקים גורדי שחקים של 40 קומות. בתגובה הגישה עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" התנגדות לערר. כך נודע ל"ממון".

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

מכה ליזמים בכיכר אתרים: נדחתה תוכניתם להקמת מגדלים של 40 קומות

בדרך לשיקום כיכר אתרים: צו פינוי למועדון הפוסיקט

מתנגדי המגדלים בכיכר אתרים מערערים: אישור התוכנית התבסס על מידע שגוי

מועדון הפוסיקט בכיכר אתרים ייסגר

 

הוועדה קיבלה את ההחלטה בהמשך להוראת בית המשפט המחוזי מאפריל אשתקד, לפיה התוכנית תחזור לדיון בולחוף. זאת לאחר שנטען כי התוכנית הופקדה להתנגדויות במתכונת שמתירה בינוי בגובה של עד 25 קומות במתחם הכיכר, תוך איסור מפורש לבנייה למגורים אלא רק למלונאות, אך בסופו של דבר אושרה כשהיא מאפשרת בנייה של עד 40 קומות הכוללות מגורים, בלי שהשינוי הזה הובא לאישור הוולחוף.

כיכר האתרים (צילום: ריאן פרויס)
כיכר אתרים(צילום: ריאן פרויס)
 

בהחלטה של הוועדה נקבע כי התכנון במתחם יישאר בגובה של 25 קומות. חברת JTLV הגישה ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה, שזכה לתמיכת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של העירייה, ובו היא מבקשת להותיר את התוכנית לבניית גורדי שחקים על כנה. בין השאר נטען כי ההחלטה "אינה נכונה ונגועה בחוסר סבירות".

 

הגנה על חופי ישראל

בהתנגדות שהגישה עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים", באמצעות עוה"ד רמי פרגן, גל אראל וישי קרובי ממשרד פרגן פלס ושות', היא מבקשת להותיר את ההחלטה על כנה, תוך ציון כי הוולחוף הוא הגוף המוסמך לאשר או לדחות תוכנית בתחום הסביבה החופית, וכי הוא מהווה שומר הסף של האינטרס הציבורי להגן על חופי ישראל.

 

העמותה תוקפת גם את העירייה: "העותרים חותרים להקמתו של פרויקט נדל"ני גרנדיוזי ועצום, אשר מהווה הפקעה של הסביבה החופית לטובת מלתעותיהם של כרישי נדל"ן פרטיים, כשלנגד עיניהם ניצב שיקול של רווח כספי גרידא. לא ניתן שלא לתמוה, שראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, חרט על דגלו קידום תוכנית העותרים והוצאתה מהכוח אל הפועל".

 

עיריית תל ביב מסרה בתגובה: "קידום תוכנית כיכר אתרים נעשה כחלק מהחזון העירוני ליצירת רצף טיילות לאורך קו החוף, פתיחת המבט אל הים ושיפור המציאות רבת השנים בכיכר. ההליך התכנוני נעשה בשקיפות מלאה, בראייה רחבה של כלל צורכי הציבור. התהליך מלווה בשיתוף הציבור ואינו שונה מקידום תוכניות אחרות הדומות לה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ריאן פרויס
כיכר אתרים
צילום: ריאן פרויס
מומלצים