שתף קטע נבחר

יוטיוב הסיר את הערוץ של הרב שמואל אליהו

כ-900 סרטונים של שיעורי תורה הועלו לערוץ היוטיוב "קול צופייך" של הרב שמואל אליהו - מבכירי רבני הציונות הדתית - אבל הודעה לקונית בישרה על סגירתו "עקב הפרות חוזרות ונשנות", ומבלי הסבר נוסף. יממה לאחר מכן - חזר העמוד. בסביבת הרב אמרו: "אם פוגעים בחופש הביטוי של קבוצות שחושבות אחרת - אז המצב צריך להדאיג את כולנו"

 ()
ההודעה שמקבלים גולשים שמנסים הליכנס לערוץ

 

אתר יוטיוב חסם לשימוש את הערוץ הרשמי של הרב שמואל אליהו , והוא מונע מהגולשים לצפות בתכנים תורניים שפורסמו בו. בהודעה לאקונית שקיבלו מנהלי הערוץ, אנשי לשכתו של הרב אליהו, ממערכת יוטיוב - נטען כי החשבון הושעה בשל "הפרות חוזרות או חמורות של הנחיות הקהילה".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

יממה לאחר מכן, ללא כל הסבר - חזר העמוד לתפקוד רגיל. ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) פנה במכתב למאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, בבקשה להבהרה "מדוע הוסר הדף אליו מועלים שיעורי התורה של הרב ומדוע נחסם התוכן", כדבריו. "כמי שמבינים את החשיבות של חופש הביטוי במדינה דמוקרטית אני לא מעלה בדעתי שהייתה פה השתקה מכוונת"., הוסיף

 

אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הוא אחד הבכירים ברבני הציונות הדתית ומימין. בשנים האחרונות בלט בעמדותיו השמרניות בנושאים ציבוריים השנויים במחלוקת, כמו זכויות הלהט"בים, שילוב נשים בצה"ל והיחס לערביי ישראל. אליהו קומם עליו את ארגוני שמאל ותנועות ליברליות, שדרשו לא אחת להדיחו מתפקידיו הממלכתיים או להעמידו לדין משמעתי.

 

ההודעה שקיבלה לשכת הרב
ההודעה שקיבלה לשכת הרב

 

בערוץ היוטיוב שהפעילה לשכתו, "קול צופייך", ושזכה לאלפי אוהדים - פורסמו כ-900 סרטונים משיעורי התורה שמוסר רב העיר צפת ברחבי הארץ. כעת, כאמור, נחסם החשבון - הן לצפיית הגולשים והן לניהול עד ידי אנשיו של אליהו, מבלי שהאחרונים הוזהרו על כך וללא פירוט העבירות שהביאו להשעיה. בהודעה רק צוין כי הנחיות יוטיוב אוסרות "ספאם, הונאה או תוכן מטעה למטרות מסחריות".

 

גורם בלשכת הרב אליהו אמר כי מעולם לא שמע על תלונות כלשהן נגד תכני הערוץ, והחסימה באה בהפתעה מוחלטת. "לא קיבלנו הסברים למה זה נחסם", הוסיף. "זה מרגיש לא טוב, כאילו יש כאן הפלה במתכוון. אנחנו מקווים מאוד שזה לא כך, אבל אם אכן יש כאלה המנסים לפגוע בחופש הביטוי של קבוצות שחושבות אחרת מהם – אז המצב במדינת ישראל צריך להדאיג את כולנו.

 

מגוגל טרם נמסרה תגובה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • מיזם חדש לשומרי כשרות: אוכל כשר בכל מקום בעולם

   

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  נחסם. הרב שמואל אליהו
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים