נבחרת הוולנס
נבחרת הוולנס
חיים שמורכבים מבחירות, גדולות יותר ופחות, שמייצרות השפעה חיובית. יערה בנבנישתי

יערה בנבנישתי: "אני בוחרת כל יום מחדש מי אני רוצה להיות"

אחרי כמעט עשור של חיים עמוסים ונהדרים, היא מגלה למה עזבה הכול לטובת בחירות חדשות הרחק מכאן, ומצטרפת לנבחרת ה-WELLNESS של מנטה, כדי לתת לכם הצצה לכל הטוב שאתם יכולים לבחור - עבור עצמכם ועבור העולם

יערה בנבנישתי
פורסם:
מי אני בכלל? אני אחת מ-7.75 מיליארד אנשים בעולם, אז מה זה בכלל משנה מי אני? זה משנה, כי בניגוד למה שאנחנו לפעמים מרגישים, יש לכל אחד מאתנו מקום וערך. כל אחד ממיליארדי האנשים בעולם נמצא פה, עם הכישרון והיכולות שייחודיים רק לו, הולך במסלול שהוא בוחר כמיטב יכולתו ומייצר אדוות של השפעה. שלילית או חיובית, זו כבר בחירה. אבל תכף נגיע לזה, בואו נכיר.
עוד בנבחרת ה-Wellness של מנטה:
אני אישה, יפה וחזקה, ומגדירה את עצמי ככזו, על כל המשמעויות שהתואר הזה, המעצים ומחליש באחת, מספק: הטרדות מיניות, כוח אדיר ורגישות אינסופית.
אני גם ישראלית שכרגע חיה בחו״ל, בת זוג, בת להורים נפלאים, אחות די טובה, דודה לא מספיק נוכחת ונכדה מצטיינת. מזל סרטן קלאסי, ביתית ורגישה, אוהבת את הטבע ואוכל טעים. שיחקתי קצת, דגמנתי קצת יותר ועבדתי בעשרות עבודות אחרות. יש לי די הרבה חברים ואני מייצרת קשרים בקלות, אבל שומרת עליהם בקושי. אני בת דור ה-y שמרגישה די בנוח עם טכנולוגיה, אבל גדלתי בלי הלחץ המטורף שהרשתות החברתיות הביאו איתן.
ומתוך כל הדברים שאני, אני בוחרת כל יום מחדש מי אני שואפת להיות ואיזו השפעה אני רוצה שתהיה לי. ספוילר - גם אתם יכולים, אפילו אם אנחנו לא דומים בכלל.
אחרי כמעט עשור שחייתי חיים עמוסים ונהדרים – עצרתי לקחת אוויר. הבנתי שזה אולי מי שאני היום ואלו החיים שהתרגלתי לחיות, אבל זה לא מי שאני שואפת להיות
עד לא מזמן הגדרתי את עצמי כתל אביבית שחיה את עולם האופנה, קונה ברשתות וגם מותגים, אוכלת בכל מסעדה שיש, כל מנה שהומצאה, מספר פעמים בשבוע. יוצאת, מבלה, צורכת תרבות. יותר במובן של נגה ארז ופחות מוזיאון תל אביב, אבל נהנית מהידיעה שכולם זמינים. טסה לחו״ל, הרבה ובעיקר לצורך עבודה, משלמת שכר דירה שערורייתי ומוכנה לעבוד מספר עוד יותר שערורייתי של שעות כדי לעמוד בו.
אחרי כמעט עשור שחייתי חיים עמוסים ונהדרים – עצרתי לקחת אוויר. הבנתי שזה אולי מי שאני היום ואלו החיים שהתרגלתי לחיות, אבל זה לא מי שאני שואפת להיות. זו לא התל אביביות שהפריעה לי, או ההופעות המעולות של מרינה מקסימיליאן הלוהטת בנשים. זו האוטומטיות השוחקת, הבחירות שמתקבלות, כאילו על ידי כוח עליון. המרחק מהטבע והזמן המועט שאני מצליחה לבלות עם האנשים שאני באמת רוצה להעביר איתם את חיי, לרוב חצי ישנה על ספה מול הטלוויזיה.
בשנים שאני בוחרת לא לצרוך מהחי, הצלתי מאות בעלי חיים, מנעתי ייצור של עשרות אלפי קילוגרמים של פחמן מסוכן, חסכתי אלפי מטרים רבועים של יערות ושבע וחצי מיליון ליטרים של מים, בעולם שבו אנשים מתים מצמא ומרעב בכל יום
אז ארזנו מאית מהדברים שהיו ברשותנו בשלוש מזוודות וטסנו לאי בקצה השני של העולם. היו חלומות ומחשבות, אבל לא היו עוגנים ומחויבויות ומצאנו את עצמנו בוחרים מדי יום איך אנחנו רוצים שהחיים שלנו ייראו. אל תטעו, זה ממש לא תמיד קל ובטח לא תמיד כיף. אבל אם יש מישהו שהולך לבחור איך החיים שלי ייראו, אני אשמח שזו תהיה אני. לא ההורים ולא החברה, לא פרסומת בטלוויזיה או דמות שאני לא באמת מכירה שהחיים המושלמים שלה רודפים אותי באינסטגרם. אני, הלב שלי והאמת שלי, עם כמה שפחות רעשי רקע.
המרחק מכמויות החפצים וההרגלים שטעינו לחשוב שמספקים לנו אושר, לימדו אותנו איפה האושר באמת טמון עבורנו. לא בטיול דו-שנתי לרמת הגולן, אלא בחיים קרובים לטבע. חיים בהם לא רק נהנים מהפריחה והעוצמה של הכדור הזה, אלא גם מכבדים את הפגיעות והסופיות שלו ובוחרים בהתאם - לייצר פחות, לרכוש פחות ולפגוע פחות. ללמוד, להבין ולהגן הרבה יותר. לא רק בהתכרבלות על הספה עם הכלבה הפוטוגנית שלנו, אלא יומיום שמבחין בכל היצורים החיים שסביבנו ולא בורר ביניהם, מי ראוי לחיים ומי ימצא את עצמו על הצלחת. חיים שמורכבים מבחירות, גדולות יותר ופחות, שמייצרות השפעה חיובית.

יש לי השפעה, קול ואחריות

כמו כל אחד מכם, אני אמנם רק אחת ממיליארדי אנשים, אבל יש לי השפעה, קול ואחריות. בשנים שאני בוחרת לא לצרוך מהחי, הצלתי מאות בעלי חיים, מנעתי ייצור של עשרות אלפי קילוגרמים של פחמן מסוכן, חסכתי אלפי מטרים רבועים של יערות ושבע וחצי מיליון ליטרים של מים, בעולם שבו אנשים מתים מצמא ומרעב בכל יום. זה עוד לפני שדיברנו על פסולת, אופנה מהירה, תחבורה, חופשות... בחירה אחת, אישה אחת, עולם ומלואו. (רוצים לדעת מה ההשפעה של בחירות המזון שלכם על כדור הארץ? נסו פה)
אחרי שנתיים וחצי בנתיב חדש, איטי וקשוב הרבה יותר, אני יודעת שהבחירה בחיים שאנחנו באמת רוצים לחיות ובעתיד שאנחנו נקדם, היא בחירה יומיומית. אבל היא מתחילה ביום אחד, אז למה שהוא לא יהיה היום?


אז נעים להכיר, אני יערה בנבנישתי ואני מקווה לתת לכם הצצה לכל הטוב שאתם יכולים לבחור - עבור עצמכם ועבור העולם הנהדר שלנו. מתרגשת לפגוש אתכם שוב בקרוב, בינתיים אתם מוזמנים לבקר אותי באינסטגרם: yaara@
יערה בנבנישתי
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות ב 0 דיונים
הוספת תגובה חדשה
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של Ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
The Butterfly Button