אחרי העימות המתוקשר בין שר האוצר ישראל כץ ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר שבמהלכו הטיח זוהר בכץ: "שאני אדבר על העסקים של אשתו של ישראל כץ?", החליטה רונית כץ לשגר לזוהר מכתב התראה לפני תביעת לשון הרע. היא דורשת ממנו להתנצל בתוך יומיים. כך נודע הערב (שלישי) ל-ynet.
1 צפייה בגלריה
(צילום: אמיר מאירי, אלכס קולומויסקי)
"דבריך אלה הם שקריים, חסרי כל בסיס, אין בהם שמץ אמת והם מהווים הוצאת לשון הרע ודברי דיבה מהסוג החמור ביותר הואיל והם טומנים בחובם פגיעה אנושה בשם הטוב, ביושרתם ובכבודם של מרשתנו ושל בעלה שר האוצר", כתבה כץ באמצעות עו"ד נבות תל צור. עוד כתבה: "הדברים נאמרו על ידך בכוונה לפגוע במרשתנו ובבעלה בשמם הטוב ובכבודם ואף במטרה לאיים על שר האוצר ולהרתיעו מלמלא את תפקידו מלהביע את דעותיו".
עו"ד תל צור ציין במכתבו כי הדברים זכו לתהודה תקשורתית רבה וגרמו נזקים לרונית כץ.
"לאור חומרתם של הדברים הנך נדרש בזאת להימנע מחזרה כלשהי על הפרסום הפוגע וכן לחזור בך מן הדברים שאמרת ולהתנצל בפני מרשתנו על הפגיעה בה בתוך 48 שעות מקבלת מכתבנו זה והכול בנוסח ובהבלטה ציבורית ההולמים את הפרסום הפוגעני".
העימות בין זוהר וכץ בוועדת הכספים
(צילום: ערוץ הכנסת)

זוהר: "צריך לקרוא לרה"מ להפסיק את כהונתו כשר אוצר"

העימות בוועדת הכספים החל לאחר שזוהר התייחס במהלך הדיון לתקרת הפיצוי שמעגן החוק לעניין עסקים, ודרש להגדילה. כץ ענה לו: "זו עמדה אישית שלך, בניגוד לעמדת ראש הממשלה, ולנוכח כך שיש לך בן דוד עם אולם. אמר לי אחד הגורמים בתחום, מה הדחף שלך, שיש לך בן דוד עם אולם".
זוהר ענה: "אני מתייחס בסופו של דבר לגופם של דברים. לא צריך לרדת לרמה הנמוכה של שר האוצר. אני אתעלה על עצמי ואתעלם מהגישה האלימה והמתנשאת של שר האוצר ואדבר לגופם של דברים".
"צר לי שכחלק מתנועת הליכוד יש לנו שר אוצר מנותק מהעם, אני מצר על זה", הוסיף יו"ר הקואליציה. "ועם כל הכבוד לרצון של שר האוצר להפגין כוחניות, עלי זה לא עובד. אני באופן אישי חייב להודות שהייתה לי תקווה גדולה ממינויו של ישראל כץ". כץ קטע אותו תוך שהוא צוחק: "אלה הם חייך. כל אחד מדבר קצת ואני אמור לענות, לא?".
"יש לי מפח נפש גדול מההתנהלות שלו. בדיוק אותו ניתוק שאנחנו חווים פה ממשרד האוצר הוא זה שמביא אותנו לכשל ציבורי עמוק", המשיך זוהר במתקפה. "משם מגיעה גם כל הביקורת נגדנו של אזרחי ישראל, בגלל הניתוק של שר האוצר מהעם. יכול להיות מאוד שצריך לקרוא לראש הממשלה לשקול היטב את המשך כהונתו של ישראל כץ כשר האוצר. המשך כהונתו הופכת לסכנה להמשך כהונת הליכוד".
השר כץ הגיב: "אתן לך עצה, פשוט אל תדבר ותצא". במקביל לקריאות לעצור את הדיון, כץ הוסיף: "לא צריך לעצור שום דבר". זוהר ענה: "זה השלב שבו אני מדבר על העסקים של אשתו של ישראל כץ". מיד לאחר מכן, יצאה ועדת הכספים להפסקה. בהמשך ראש הממשלה בנימין נתניהו את כץ וזוהר ללשכתו, ולאחר מכן התחדשו הדיונים.
תגובתו של מיקי זוהר למכתב: "אני לא מתכוון להתייחס לשטויות. בזמן משבר הקורונה שפקד אותנו, זו העת לפעול אך ורק למען אזרחי ישראל מבלי להתעסק בשטויות שלא באמת מעניינות אף אחד".