המשרד הוקם ב-1989. עו"ד גלמן, שהינה בעלת שני תארים במשפטים אותם סיימה בהצטיינות, נושאת על גבה שנים רבות של ניסיון וידע מקצועי ולקוחותיה יודעים שרמת הטיפול המשפטי שהם מקבלים במשרד הינה גבוהה ביותר.
איך הגעת להיות עו"ד?
"בחרתי בתחום המשפט מילדות. כבר אז היה לי ברור שאהיה עורכת דין, הצדק והדין תמיד היו חשובים לי ונלחמתי כדי להשיגם. משם הדרך ללימודי משפטים היתה ברורה עבורי.
לתחום הגישור המשפטי הגעתי במהלך עבודתי כעורכת דין, כשנוכחתי עד כמה רבים המשאבים הנדרשים לצורך ניהול תיקים בבתי משפט (זמן, מאמצים וכסף), ולמדתי כי קיימת חלופה נהדרת לפתרון סכסוכים בדמות הליך הגישור.
גישרתי במאסה גדולה של תיקים משפטיים שהועברו אלי מבתי המשפט, ו- 85% מהם הסתיימו בהסכם גישור! הסכמי הגישור הביאו לסיום של הסכסוכים באופן מהיר, ללא צורך בהשקעת המשאבים הנדרשים לניהול תיקים בבתי משפט! זו הצלחה אדירה, ואני גאה בה מאוד!
באיזה הישגים מקצועיים נוספים את גאה במיוחד?
"אני גאה בכל מקום שבו הצלחתי להביא צדק ללקוח שלי, כאשר תוקן עוול שנגרם לו.
בתיקי חדלות פירעון למשל, ההליך נועד מצד אחד לאפשר לחייב תם לב לפתוח דף חדש לאחר תוכנית פירעון המתאימה ליכולתו, ולקבל הפטר מחובותיו. מצד שני ההליך מאפשר לנושים לקבל ולו חלק מהחובות המגיעים להם, בהתאם ליכולת החייב. אלא, שלעיתים חייבים עושים שימוש לרעה בהליכים אלה. כשאני מייצגת נושה בהליך חדלות פירעון אני חוקרת בעצמי או בעזרת חוקרים פרטיים כדי להתחקות אחר עיסוקי החייב ונכסיו, ולעיתים מגלה הברחת נכסים או הסתרת הכנסות של החייב. כשבית המשפט נחשף לממצאים ומבטל את ההליך עקב חוסר תום לב של החייב או שהוא מורה לבעלי התפקידים לפעול למימוש זכויות החייב בנכסים שגיליתי – אני יודעת שהצדק נעשה.
בעניין אחר, בימים אלה אני מטפלת בעניין שהחל בעוול קשה שנגרם ללקוחה שלי ע"י שותפיה. מרשתי הקימה לפני למעלה מ-20 שנה חברה עסקית ביחד עם שניים אחרים, החברה שגשגה בין השאר בזכות הלקוחה שלי שעסקה במכירות ובמתן שירות ללקוחות החברה והצטיינה בעבודתה, בעוד שבענייני הכספים טיפלו שותפיה, בהם היא נתנה אמון גמור. לימים, הלקוחה שלי החלה לחשוד שענייניה הכספיים של החברה אינם מנוהלים באופן תקין, היא ניסתה לברר זאת, אלא שאז שותפיה מנעו את גישתה למסמכי החברה. שותפיה של מרשתי תירצו את חסימת הגישה שלה למסמכי החברה בטענת כזב, השוללת את מעמדה בחברה כבעלת מניות, דירקטורית ומנכ"לית משותפת. מהלך חסר תום לב זה של השותפים הגדיל עוד את חשדה של מרשתי, שבחברה נעשו מעשים לא תקינים וכי שותפיה מנסים להסתירם ממנה.
הגשתי לבית המשפט בקשה לפסק דין שיצהיר על מעמדה הנכון של מרשתי כבעלת מניות בחברה, דירקטורית ומנכ"לית משותפת. שני השותפים האחרים הכחישו את טענות מרשתי באשר למעמדה בחברה. לאחר הליך הוכחות בית המשפט קיבל את התביעה והצהיר על מעמדה הנכון של מרשתי בחברה- בעלת מניות, דירקטורית ומנהלת משותפת, במעמד שווה לזה של שותפיה.
ההליכים המשפטיים שבין מרשתי לבין שותפיה ממשיכים נוכח העובדה ששותפיה ממשיכים למנוע את גישת מרשתי למסמכי החברה גם עתה, למרות שבית המשפט כבר הצהיר על מעמדה הנכון בחברה.
לאחרונה הגשתי בשם מרשתי בקשה לתביעה נגזרת בשם החברה נגד אחד מהשותפים בחברה וכנגד שתי חברות שבבעלותו, בגין מה שהתברר להיות העברות כספים במרמה בסכומים גבוהים מאוד מהחברה אל שתי החברות שבבעלות השותף, מבלי שהיה בסיס להעברות הכספים. אני מקווה שבית המשפט ישכיל גם הפעם להיווכח בצדקת מרשתי, יקבע כי מניעת הגישה של מרשתי אל מסמכי החברה נועדה להסתיר ממנה את גזילות הכספים מהחברה, יחזיר לה את זכויותיה בחברה שהקימה וכך יתקן את העוול הקשה שנגרם לה."
מה התכונה החשובה ביותר שצריכה להיות לעו"ד בתחום שלך?
"יסודיות וחריצות הן תכונות הכרחיות, כמו גם הנכונות להילחם ולהשקיע כל שנדרש על מנת להוציא צדק לאור ולתקן עוול. כשאני מטפלת בתיק אני לא משאירה אבן בלי להפוך אותה ולא חוסכת בזמן. אני פועלת בכל דרך אפשרית להשגת המטרה."
איזה חלום מקצועי עדיין לא הגשמת?
"אני מצויה עתה בהכנות להמשך לימודי המשפטים לתואר השלישי, ובמסגרתן אני מעמיקה בחקר אחד הנושאים החשובים בעולם המשפט – התובענות היצוגיות. התובענה היצוגית נועדה לתקן עוולות שנגרמו לקבוצת צרכנים, לרבות עוולות כאלה שצרכן יחיד לא יטרח להגיש תביעה אישית לצורך תיקונה".
ספרי לנו משהו שלא יודעים עליך
"אני מסייעת לאנשים, בהתנדבות ובחינם, בשיטת NLP - שיטה שנועדה לחבר אנשים למשאבים שלהם לצורך פתרון בעיות, ובין השאר מסייעת להתגבר על טראומות ופחדים ולהשתחרר מהרגלים מזיקים. השיטה פותחה בשנות ה-70 ומאז תפסה תאוצה, היום היא שיטת טיפול נפוצה ובזכותה משיגים מטופלים פריצות דרך משמעותיות, בכל תחומי החיים בהם נתקלו בקשיים. אני גאה בכל פריצת דרך כזו שחווה מי שסייעתי לו, נהנית ביחד איתו מהאפשרויות החדשות שנפתחו עבורו וממשיכה לסייע לו בהשגת מטרותיו".
עו"ד אורלי גלמן עוסקת במשפט אזרחי-מסחרי, חדלות פירעון, מקרקעין, דיני עבודה, הוצאה לפועל וגישור
*המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.