סגנית מנהל בית החולים כרמל ד"ר שרון אלרעי פרייס מונתה הבוקר (יום ג') לתפקיד ממלאת מקום ראש היחידה לבריאות הציבור במקום פרופ' סיגל סדצקי שעוזבת. המינוי אושר על ידי נציב שירות המדינה. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי מדובר ב"חיזוק משמעותי לקטיעת שרשרת ההדבקה".

2 צפייה בגלריה
סיגל סדצקי שרון אלרעי
סיגל סדצקי שרון אלרעי
סיגל סדצקי ושרון אלרעי פרייס
(צילום: דנה קופל)
אדלשטיין ומנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי הודיעו על המינוי החפוז בלי מכרז שכן מדובר במילוי מקום. ד”ר אלרעי פרייס מומחית בפנימית ובבריאות הציבור, סיימה התמחות במחלות זיהומיות ומסיימת בימים אלו התמחות במנהל רפואי.
נכון להיום ד"ר אלרעי פרייס משמשת כסגנית מנהל מרכז רפואי כרמל וחברת הנהלה מזה חמש שנים. במסגרת תפקידה היא אחראית על תחומים רבים בבית החולים וביניהם מנהלת את מערך האיכות והבטיחות, מובילה פרויקטים לשיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, לניטור ולשיפור מדדי איכות, לניתוח אירועים ולדיווח עליהם, ולהובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI).
"אני מודה על ההזדמנות וגאה להצטרף לצוות המצוין שמוביל את ההתמודדות הלאומית עם משבר הקורונה", אמרה ד"ר אלרעי פרייס, והוסיפה: "אני בטוחה שבשילוב כוחות נוכל לעצור את המגיפה, לנהל חיים תקינים, ולשמור על הבריאות של כולנו".
2 צפייה בגלריה
יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
"חיזוק משמעותי". אדלשטיין
(צילום: איציק בירן)
אלרעי פרייס, נשואה ואם לארבעה, מתגוררת בחיפה, בעלת תואר דוקטור לרפואה (MD) בהצטיינות מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, תואר (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מטעם The Dartmouth Institute, Dartmouth College בארצות הברית ותואר במנהל עסקים (MBA) שאותו סיימה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת תכנית ענבר היוקרתית להכשרת מנהלים במערכת הבריאות הציבורית.
בשנים 2013-2010 הייתה שרון האפידמולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist) במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות בניו המפשייר לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). שרון גם הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM) .
שר הבריאות אדלשטיין: "ד"ר שרון אלרעי פרייס מהווה חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה. בכך היא מצטרפת לשני חיזוקים משמעותיים נוספים שהבאתי בשבועות האחרונים: מנכ"ל המשרד פרופ' לוי והפרויקטור פרופ' גמזו. אני בטוח ששלושתם יחד, כאחראים – כל אחד בתחומו – על המאבק בנגיף הקורונה, יביאו בשורה לאזרחי ישראל בפעילות אינטנסיבית אל מול הקורונה. אני מודה לד"ר אלרעי פרייס על הירתמותה למערכה וכניסתה מתחת לאלונקה".
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי: "אנו רוצים להודות לפרופ' סיגל סדצקי על פועלה במשרד הבריאות למען בריאות הציבור ובפרט בתקופת מגפת הקורונה. נאחל לה הצלחה בהמשך דרכה. נושאי בריאות הציבור הם מעיסוקי הליבה של משרד הבריאות בשגרת היום-יום ונוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו בתחום האישי ובתחומי השירותים שאנו מקבלים. ד"ר שרון אלרעי פרייס תוכל לתרום רבות מניסיונה העשיר ויחד עם הנהלת משרד הבריאות והרופאים, הרופאות והאחיות במחוזות, תחזק הן את הלחימה במגיפת הקורונה והן את הטיפול בפרט בתחומי עיסוקה".
ועד איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית איחל הצלחה רבה לד"ר אלרעי פרייס, "זהו תפקיד מפתח בהגנה על בריאות הציבור בישראל, בשגרה ובחירום. תפקידו של ראש השירות איננו 'קטיעת שרשראות ההדבקה' אלא להוביל עבודה בין-תחומית משולבת להגנה על בריאות הציבור, בכל ההיבטים, וללא מורא. האיגוד ישמח לסייע בכל דרך ולעבוד במשותף לטובת ההתמודדות עם מגפת הקורונה ולקראת תקופה מורכבת".