מעצרו של איוון ספרונוב
(צילום: רויטרס)
רוסיה עצרה עיתונאי לשעבר, שעובד בסוכנות החלל רוסקוסמוס. הוא מואשם בבגידה במדינה, ואם יורשע עלול להישלח ל-20 שנות מאסר.
בהודעת סוכנות החלל הרוסית נמסר שמעצרו של איוון ספרונוב, שבעברו היה כתב צבאי, לא קשור לעבודתו בסוכנות. ספרונוב הוא יועץ התקשורת של דמיטרי רוגוזין, ראש הסוכנות הרוסית.
איוון ספרונוב עובד סוכנות החלל של רוסיה מואשם ב בגידהאיוון ספרונוב עובד סוכנות החלל של רוסיה מואשם ב בגידה
המעצר של ספרונוב
(צילום: רויטרס)
לפי דיווחים בתקשורת הרוסית, בשירות הביטחון FSB מאמינים שספרונוב עבד למען סוכנות מודיעין של מדינה זרה שחברה בברית נאט"ו. לטענת FSB ספרונוב העביר לאותה סוכנות מידע צבאי מסווג. העיתונאי לשעבר, שהצטרף לרוסקוסמוס בחודש מאי, צפוי להתייצב היום בבית המשפט.
בעבר עבד ספרונוב בשני עיתונים יומיים ברוסיה, ודומוסטי וקומרסאנט. גורם משפטי אמר לתקשורת הרוסית שבשנה שעברה תובעים במדינה רצו להגיש תביעה אזרחית נגד קומרסאנט על חשיפת סוד מדינה. פורטל החדשות The Bell ציין שבמקביל נמחק מהאתר של קומרסאנט מאמר של ספרונוב.
איוון ספרונוב עובד סוכנות החלל של רוסיה מואשם ב בגידהאיוון ספרונוב עובד סוכנות החלל של רוסיה מואשם ב בגידה
המאמר נמחק: "חשף סוד מדינה"
באותו מאמר נכתב שמצרים חתמה על הסכם עם רוסיה במסגרתו תקנה יותר מ-20 מטוסי קרב מדגם סוחוי SU-35. כתוצאה מכך מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו איים להטיל סנקציות על מצרים אם תממש את ההסכם.
ספרונוב סיפר שהוא נאלץ להתפטר מקומרסאנט בשנה שעברה אחרי שהמו"ל של העיתון זעם על כתבה שבה נטען שוולנטינה מטביינקו, יו"ר הבית העליון של הפרלמנט, עשויה לעזוב את תפקידה. באותו זמן הדובר של מטביינקו הכחיש את הדיווח. מטביינקו עדיין מכהנת בתפקיד.