הציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"גהציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"ג
נזקי האירוע בנתב"ג, הלילה
איש עסקים ישראלי העומד בראש חברת אבטחה המספקת שירותי אימון צבאיים למדינות ברחבי העולם, עוכב הלילה (בין שלישי לרביעי) בנמל התעופה בן גוריון לאחר שהתפרע ושבר ציוד יקר ערך, והתעמת עם בקרי הגבולות של רשות האוכלוסין וההגירה - שסירבו לאפשר לו לטוס מאחר שהפר תנאי בידוד.
הציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"גהציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"ג
הציוד שנשבר
איש העסקים תכנן להמריא הלילה עם בני משפחתו במטוס מנהלים לחופשה באיי הבהאמה. הוא עוכב על ידי המשטרה לאחר שהתפרע בנמל התעופה בן גוריון ושבר ציוד רב. לאחר שנחקר על ידי שוטרי מרחב נתב"ג, הוא שוחרר לדרכו בתנאים מגבילים. בהמשך השבוע הוא ייחקר באזהרה.
מפרטים שהגיעו לידי ynet עולה כי איש העסקים חזר בשבוע שעבר מטורקיה, ולכן היה עליו לשהות בבידוד למשך שבועיים בטרם יורשה לצאת מביתו. כשהוא הגיע הלילה עם בני משפחתו לטרמינל, בקרי הגבולות ציינו בפניו את דבר הפרת הבידוד וכי אסור עליו לצאת מביתו לטיסה.
הציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"גהציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"ג
הציוד ששבר איש העסקים הישראלי בנתב"ג
איש העסקים טען בפני בקרית הגבולות כי עליו לשהות בבידוד למשך עשרה ימים בלבד, וכי יש ברשותו שתי בדיקות קורונה שמוכיחות שהוא אינו נושא את הנגיף. בהמשך, לאחר שבקרית הגבולות אמרה לו שהדבר מנוגד להנחיות משרד הבריאות, שינה הנוסע את גרסתו וטען כי הוא שב בשבוע שעבר מיוון, המוגדרת כמדינה "ירוקה", ולכן לא חלה עליו כלל חובת בידוד.
במהלך בירור הנושא באולם ההמתנה, הסתיים חלון הזמנים שיועד לטיסה - ועם ביטולה החל הנוסע להשתולל. הוא איים על בקרי הגבולות ובהמשך שבר ציוד יקר ערך שירד לטמיון. שוטרי מרחב נתב"ג שהוזעקו למקום עיכבו אותו כאמור והחקירה נמשכת.
איש העסקים מכהן כמנכ"ל של חברת ביטחון המספקת שירותי אימון צבאיים, לוחמה בטרור ואבטחה למדינות ברחבי העולם ובהן ארה"ב, ברזיל, וכן מדינות באירופה ובאפריקה. באתר האינטרנט של החברה צוין כי המנכ"ל הוא בעל ניסיון עשיר בתחום, בין היתר בשל עבודתו בעבר בשירות הביטחון הכללי.
בשיחה עם ynet סירב איש העסקים להתייחס לנושא.