תהליך זה, שהחל בקצב איטי, יואץ מאוד בעתיד הקרוב וצפוי להיות התהליך המשמעותי ביותר בשנים הבאות, אשר יגע בכל אחת ואחד מתלמידי מדינת ישראל, בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובתיכונים. תלמידי העתיד ירכשו מיומנויות חדשות ויוצאות דופן ויעצבו את פניה של המדינה.
בדיוק משום כך, שינתה מכללת אוהלו, בקצרין, את פניה והפכה להיות הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה של המכללה האקדמית תל־חי. הקמפוס, הממוקם בליבו של נוף קסום, לצד נחלים זורמים, מכשיר את מורי העתיד בצורה מיטבית לקראת המהפכה החינוכית, עם צוות מרצים וחוקרים בעלי מוניטין בינלאומי ומהמובילים בארץ. בין המטרות שהציבה לעצמה המכללה האקדמית תל־חי, להעניק את הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים, כדי להפוך את צוותי ההוראה לפורצי דרך בעולם החינוך המשתנה. לתוכניות הלימוד, המוצעות בקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה יתרונות רבים, בין היתר, הודות לחיבור המשמעותי לשטח, לאיכות האקדמית הגבוהה ולמרחבי הלמידה החדשניים.
1 צפייה בגלריה
(צילום: באדיבות מכללת תל־חי)

בין מרחבי למידה חדשניים אלה ניתן למנות:
מעבדת חדשנות טכנולוגית־פדגוגית EduTech Innovation Lab העוסקת במציאת דרכים להתאמה של ההוראה והלמידה לעולם שלנו הנמצא, כאמור, בתהליך שינוי מואץ. במרחב זה הסטודנטים מפתחים מיומנויות עבודה עם טכנולוגיות מתקדמות, ניהול פרויקטים ופיתוח תוצרים ותהליכים חדשניים, אשר מאפשרים עמידה בדרישות ובאתגרים המשתנים של עולם החינוך, החברה הישראלית, וצרכי המשק. מרכז סימולציות – מרכז יחיד במינו בגליל ובגולן, המאפשר לסטודנטים, מנהלים ואנשי חינוך לבחון מצבים ולדמות עצמם בסיטואציות מול תלמידים, הורים, קולגות ועוד. יחידת קידום ההוראה – יחידה שפועלת להשבחת ההוראה ומקדמת בין היתר הוראה מבוססת פרויקטים, לימוד ושכלול עבודה עצמית. מתחם ביופיליה ללימוד מתקדם של תחומי המדעים והביולוגיה.
בקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה, מציעה המכללה האקדמית תל־חי, תוכניות ייחודיות וראשונות מסוגן בארץ, שנבנו בעקבות צרכים משתנים שעולים מהשטח. כל התוכניות כוללות סגל מרצים, אשר חושף את המורים והמורות לעתיד, לטכנולוגיות ושיטות למידה חדשות, לצד מחקרים עדכניים בכל תחומי החינוך. כל אלה מקנים למורים כלים חדשים ורלוונטיים לעידן החדש, אליו צועד עולם החינוך בישראל ובעולם.
מגוון התכניות המוצעות בקמפוס זה, כולל תכניות לתואר ראשון בחינוך והוראה, במסלולים שונים: חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך, יהדות, אנגלית, לשון עברית, לימודי ארץ ישראל, מדעים, ביולוגיה, מתמטיקה וכן תואר ראשון בחינוך גופני הכולל מסלולים ייחודים כגון שייט וחינוך ימי, קידום הבריאות במעגל החיים ועוד.
תוכנית חדשה וראשונה מסוגה בארץ, שנפתחה בימים אלה, היא תוכנית תואר ראשון לגיל הרך המיועדת למטפלות בעלות ותק וניסיון. תוכנית זו נלמדת בעיקר בשעות הערב, כך שהיא מאפשרת לשלב לימודים ועבודה. התוכנית כוללת תכנים וקורסים מגוונים אשר מעניקים למטפלות הכשרה מקצועית ומקיפה ביותר, בכל הקשור לחינוך לגיל הרך.
בנוסף לכך, מוצעות בקמפוס לחדשנות והוראה, חמש תוכניות לימוד לתואר שני: ארגון וניהול מערכות חינוך, תוכנית לגיל הרך לניהול גנים, תוכנית להוראת החינוך הגופני, תואר שני מוסמך הוראה ותוכנית חדשנית לעיצוב ופיתוח למידה והוראה.
כמו כן מציעה המכללה האקדמית תל־חי את תוכנית המצוינות רג”ב – ראש גדול בהוראה, המיועדת לסטודנטים בעלי נתונים גבוהים וחזון חינוכי השואפים להשפיע על עתיד החינוך, המדינה והחברה. התוכנית פועלת בשיתוף עם משרד החינוך ומכשירה סטודנטים להיות מורים מצטיינים ומנהיגים מפלסי דרך במערכת החינוך, בעלי אומץ לשאול שאלות, לערער על הנחות יסוד, לפרוץ גבולות, ליזום ולחדש.
השילוב של טכנולוגיה מתקדמת ופדגוגיה חדשנית, מעניק לסטודנטים הלומדים בתל־חי חווית למידה מתקדמת ובעיקר מתאימה לתקופה הנוכחית וללמידה העכשווית. הקמפוס הממוקם בקצרין, מאפשר ללמוד קרוב לטבע הקסום של האזור. עם בוגרי תוכניות הלימודים של הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה נמנים מורים, מחנכים מנהלי בתי ספר, מנהלי מחלקות חינוך, רכזים של כל תחומי הדעת ודוקטורנטים שבחרו להמשיך במסלול האקדמי.
המכללה האקדמית תל־חי הניצבת בצמרת המכללות הציבוריות בארץ, היא מכללה רבת־קמפוסים. הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה מצטרף לקמפוס למדעים וטכנולוגיה ולקמפוס למדעי החברה והרוח, הממוקמים באצבע הגליל במיקום עוצר נשימה. למעלה מ־70% מהסטודנטים, הלומדים במכללה האקדמית תל־חי, אינם תושבי הגליל המזרחי ומגיעים אליה מכל קצות הארץ. נתון מרשים זה נובע משילוב של מספר גורמים: תכניות לימוד אטרקטיביות, רמה אקדמית גבוהה המאפשרת הצלחה בלימודים המשך בארץ ובעולם, אחוז גבוה של סטודנטים המשתלבים בעולם התעסוקה במקצוע אותו רכשו ובנוסף אווירת לימודים מהנה באחד האזורים היפים ביותר בארץ. חבל הארץ, בו שוכנת המכללה, הוא לא רק מרהיב ביופיו, הוא למעשה אקו־סיסטם שלם, שמייצר תוכניות לימוד בלעדיות וייחודיות בתחומי הפודטק, הביוטק, האגרו־טק, וגם בתחומי הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית והחינוך.
אחרי תקופה ארוכה , האקדמית תל־חי מזמינה אתכם ליום פתוח אמיתי בצפון הקסום והיפה. בתאריך ה־7.6 תוכלו לשמוע את כל הפרטים על החוגים האקדמיים ותוכניות הלימוד הייחודיות, לשבת לפגישה אישית עם יועץ לימודים, לשמוע על החיים בתל־חי, המלגות, המעונות, אגודת הסטודנטים, אפשרויות תעסוקה, בילויים וחיי החברה. 
להרשמה מראש ליום הפתוח:
הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה 5051*
הקמפוס למדעים וטכנולוגיה
ומדעי החברה והרוח 9827*