תיעוד התקיפה, אמש

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים (רביעי) לתקיפת המפגינים בתל אביב אמש ואמר כי הוא מצפה מהמשטרה להגיע לחקר האמת.
8 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
(צילום: לע"מ )
"החקירה לגבי האירוע בתל אביב בעיצומה. אני מצפה מהמשטרה למצות את הדין עם האחראים, אין מקום לאלימות מכל סיבה שהיא", אמר נתניהו. "באותה מידה אין מקום להסתה ולאיומים ברצח - המפורשים והמרומזים - נגדי ונגד בני משפחתי".
תיעוד: תומכי נתניהו הכו מפגינים של "הדגלים השחורים"

מפגינים נגד נתניהו הוכו בת"א
(צילום: אסף שפיר)

מפגינים תקפו רכב שבו נסעו אוהדי מכבי ת"א

ההפגנה בתל אביב, אמש
(צילום: נדב אבס)

המיצג בכיכר רבין
(צילום: מוטי קמחי)
בנוסף, ראש הממשלה כינה את מיצג "הסעודה האחרונה" שבו הוצבה דמותו בכיכר רבין בתל אביב כ"איום המביש בצליבה".
הוא הוסיף כי "לצערי, כששוטר הוכה קשות על ידי מפגינים מול מעון ראש הממשלה ונזקק לניתוח, או כשאיומים ברצח מתפרסמים נגדי ונגד משפחתי מדי יום - לרבות אתמול כשנעצר ליד משרדי אדם שאיים לרצוח אותי וברשותו סכינים - התקשורת ואישי ציבור רבים בוחרים להתעלם מכך". יצוין כי החשוד נעצר בעקבות דיווח של מפגינים, וחקירת המשטרה העלתה כי הוא ככל הנראה לוקה בנפשו.
8 צפייה בגלריה
מפגין שהותקף בהפגנה בתל אביב
מפגין שהותקף בהפגנה בתל אביב
מפגין שהותקף בהפגנה בתל אביב
נתניהו המשיך ואמר כי "אחד מהם, יאיר לפיד, בדומה לאהוד ברק, מעודד קבוצות של אנרכיסטים שמטרתן הפרת הסדר הציבורי וערעור יסודות החברה הישראלית. אני מצפה מכולם לאמת מידה אחידה: לגנות אלימות באשר היא והסתה באשר היא. בערב תשעה באב אני קורא לכולם להוריד את גובה הלהבות ולשמור על הסדר הציבורי. זה הזמן להתלכד. לכולנו יש משימה משותפת - לנצח את הקורונה. נצליח רק אם נפעל יחד".
8 צפייה בגלריה
הפגנה של הדגלים השחורים מחוץ לביתו של אמיר אוחנה
הפגנה של הדגלים השחורים מחוץ לביתו של אמיר אוחנה
שוטרים בהפגנה מחוץ לביתו של השר אוחנה, אמש
(צילום: מוטי קמחי)
8 צפייה בגלריה
הפגנת הדגלים השחורים בתל אביב
הפגנת הדגלים השחורים בתל אביב
הפגנת הדגלים השחורים בתל אביב
(צילום: AP)

גנץ: "יש לגנות - אך לא פחות חשוב מכך לעשות"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ הגיב על הודעת הגינוי של נתניהו ואמר כי "יש לגנות - אך לא פחות חשוב מכך לעשות".
"אתמול בלילה נחצה קו אדום", הוסיף גנץ, "בעת שאזרחים שמימשו את זכות המחאה, הם הותקפו על ידי כנופיות פשע מאורגנות.כשר הביטחון וכחבר בממשלה - אני עומד על כך שזכות ההפגנה תישמר, ושביטחונם של האזרחים יובטח בכל מקום שהוא. אסור לנו לעבור על אירועי האלימות בשתיקה.
8 צפייה בגלריה
בני גנץ
בני גנץ
בני גנץ
(צילום: לע"מ )
"בכוונתי לכנס דיון בממשלה סביב אירועי האלימות ולפעול אקטיבית מול משטרת ישראל בכדי לוודא שהמעשים יטופלו, יגדעו ושמי שזורע שנאת חינם, מסית ופוגע באזרחים, יבוא על עונשו".
יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, הגיב גם הוא על דברי ראש הממשלה: "נתניהו, גמרנו לפחד ממך. כן, אני מעודד את המפגינים. כן, האנשים של יש עתיד הם חלק מההפגנות. כן, אנחנו נמשיך להלחם בשנאה ובארס שאתה מפזר סביבך עד שנוציא אותך מבלפור".
8 צפייה בגלריה
יאיר לפיד
יאיר לפיד
יאיר לפיד
(צילום: אופיר יצחק )
בתנועת "הדגלים השחורים" אמרו כי "לצערנו, הנאשם ממשיך בהסתה ומתיר את דם האזרחים המוחים. עם ישראל חייב מנהיג אחר".
ההפגנה אמש החלה סמוך לביתו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בשדרות ההשכלה בתל אביב, במחאה על "ניסיון לסכל את המחאה האזרחית", לטענתם. מאזור ביתו של השר המפגינים החלו בצעדה ארוכה לאורך רחובות מרכזיים בעיר.
למקום הגיעו פרשי משטרה ומנעו מהם לרדת לנתיבי איילון, שנחסמו לזמן קצר. לאחר שהגיעו לאזור הסינמטק, כמה מהמפגינים הוכו על-ידי קבוצת צעירים שהגיעו למקום. כמה מהמוחים נפצעו. רוב החשודים נמלטו, פרט לאדם אחד שנעצר בחשד להשלכת אבן.
סמוך ל-01:00 עדכנה המשטרה כי ההפגנה הסתיימה, וכי כל הרחובות נפתחו מחדש לתנועה. נמסר כי בסך הכל נעצרו ארבעה בני אדם בחשד להפרת סדר ותקיפה, והם נלקחו לחקירה.
מרחוב יגאל אלון, שם החלה הצעדה, המפגינים המשיכו לרחוב קפלן, ממנו הם צעדו לאורך רחוב אבן גבירול, והגיעו לרחוב דיזנגוף. במהלך הצעדה הם קראו, בין היתר, "לא נוותר עד שביבי יתפטר". לאחר מכן המשיכו לרחבת הבימה ולסינמטק - שם החלו כאמור עימותים עם קבוצת צעירים שהכו את המפגינים במקלות של דגלים וכיסאות פלסטיק, ולאחר מכן אף ריססו לעברם גז פלפל.