גיליין מקסוול, שהואשמה בגיוס נערות לצרכיו המיניים של ג'פרי אפשטיין, נעצרה על ידי הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) בגין מעורבות בפרשת הסחר בנשים. מקסוול נעצרה בניו המפשייר בסביבות השעה 8:30 (לפי שעון מקומי).
עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ
ג'יסליין מקסוול המאדאם של ג'פרי אפשטייןג'יסליין מקסוול המאדאם של ג'פרי אפשטיין
מואשמת בשידול נערות למטרות מין. גיליין מקסוול
(צילום: mct)
לפי כתב האישום נגדה, מקסוול מואשמת בקשירת קשר לשידול קטינות לקיים פעולות מין לא חוקיות, שידול קטינה לקיים פעולות מין לא חוקיות, קשירת קשר להסיע קטינות במטרה לקיים פעילות מינית פלילית ובהסעה של קטינה במטרה לקיים פעילות מינית פלילית. היא מואשמת גם בשני סעיפים של עדות שקר.
ארבעת האישומים הראשונים מתייחסים לשנים 1997-1994, כאשר מקסוול הייתה, על פי כתב האישום, אחת ממקורביו של אפשטיין וגם ב"קשר אינטימי" עמו. שני האישומים האחרים נוגעים למתן עדות שקר בתצהירים שנתנה לבית משפט בניו יורק ב-22 באפריל וב-22 ביולי 2016.
אחוזה בית של ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק מנהטןאחוזה בית של ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק מנהטן
ג'פרי אפשטיין
(צילום: AP)
בכתב האישום נטען שמקסוול שיקרה, בין היתר, כשנשאלה אם אפשטיין זמם לגייס קטינות לעיסויים מיניים, והשיבה "אני לא יודעת על מה אתם מדברים". "מקסוול סייעה ותרמה להתעללות בקטינות של ג'פרי אפשטיין, בין היתר בכך שסייעה לאפשטיין לגייס, לטפח ובסופו של דבר להתעלל בקורבנות", נכתב באישום. עוד טוענת התביעה כי "מקסוול שיקרה כשאמרה שלא הייתה מודעת לנוכחות של קטינות מתחת לגיל 18".
בדיון הערב בבית משפט פדרלי אמרה התביעה שמקסוול הסתתרה בניו אינגלנד מאז מעצרו של אפשטיין בחודש יולי שעבר. בתקופה האחרונה נראה שהיא התגוררה בברדפורד, ניו המפשייר, בבית שרכשה במזומן בדצמבר. אם תורשע, היא צפויה להישלח ל-35 שנות מאסר.
מקסוול חיה עם אפשטיין במשך שנים וזכתה לכינוי "המאדאם של ג'פרי אפשטיין". מלבד גיוס נערות עבורו, היא גם שימשה במקביל מנהלת משק הבית שלו ומארגנת אירועים חברתיים. אפשטיין שם קץ לחייו בשנה שעברה בתאו בבית מעצר פדרלי בניו יורק, בעודו ממתין למשפט באשמת עבירות מין.
ג'ופרה: הנסיך אנדרו ניצל אותי מינית
נשים רבות האשימו את מקסוול שגייסה אותן כדי להעניק עיסויים לאפשטיין, במהלכם אולצו גם לקיים איתו יחסי מין. מקסוול הכחישה שוב ושוב את הטענות נגדה, וההאשמות נגדה לא הובילו לאישום פלילי נגדה, עד היום.
אחת המתלוננות נגד אפשטיין, וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, תיארה בפירוט את התפקיד לכאורה של מקסוול ברשת הסחר המיני. ג'ופרה אמרה כי כשהייתה בת 15 עבדה במועדון מאר-א-לאגו, בבעלותו של הנשיא לעתיד דונלד טראמפ, כשמקסוול ניגשה אליה והציעה לה דרך להרוויח כסף טוב - לעשות מסאז' ולהכיר את אפשטיין, גבר שלדבריה יכול להעניק לה עתיד מבטיח.
ג'ופרה אמרה עוד כי אומנה על ידי מקסוול ואפשטיין "להפוך להיות כל מה שגבר ארצה שאהיה", ושהוטסה במטוסים הפרטיים של אפשטיין לדירות ולאחוזות היוקרה שלו בניו מקסיקו, באיי הבתולה, בפריז ובניו יורק.
בית של ג'פרי אפשטיין בית של ג'פרי אפשטיין
הבית של אפשטיין באיי הבתולה
(צילום: MCT)
לדבריה, מקסוול ארגנה מפגשים מיניים בלונדון ובמקומות אחרים שבהם נכח הנסיך אנדרו, בנה של המלכה אליזבת. "ג'יסליין מקסוול הייתה מעורבת רבות בסרסרות. הבנתי שהיא אישה מאוד חזקה", הוסיפה ג'ופרה. "היא השתמשה בכסף של אפשטיין והוא השתמש בשם שלה ובקשריה כדי להשיג כוח ויוקרה".
מקסוול, בת 58, היא בתו של המוציא לאור היהודי רוברט מקסוול. מקסוול האב פעל גם בישראל והיה בין היתר בעלי "כתר" ו"מעריב", עד שב-1990 החלו דיווחים על קריסת עסקיו. שנה לאחר מכן הוא נעלם במהלך הפלגה ביאכטה שלו "ליידי גיליין" (על שם הבת), ויממה לאחר תחילת החיפושים נמצאה גופתו. לאחר מותו התברר כי בניסיון למזער את חובותיו בזז את כספי הפנסיה של עובדיו והותיר אותם ללא כל זכויות.