מבזק החדשות הטובות
(צילום: אורי דוידוביץ)
נפתח עם חדשות טובות בנות 100 שנה. מסתבר שכבר במגפה הספרדית היו מי שדאגו לתת הנחיות לדייטים. גזרי עיתונים מהשנים 1919-1918 חושפים את העצות שסייעו לאנשים למצוא זוגיות - גם בזמן מגפה עולמית. בין היתר: מסכות בזמן הסקס. כן. כמו עם הקורונה, גם בתקופת המגפה הספרדית מומחים הזהירו אנשים מפני מגע פיזי עם כאלה שאינם בני המשפחה שלהם.
העיתונים היו מלאים בכתבות: "לא להיפגש עם זרים ובטח שלא להתנשק איתם!", אלא שעולם הדייטינג לא עמד מנגד, ורופאים ומדענים נאלצו לתת טיפים גם בגזרה הזאת. אם כבר מצאתם את שאהבה נפשכם דווקא בזמן מגפה, ואתם חייבים לדפוק לה נשיקה נכתב "במילים עדינות" בעיתון דה סאן - אז להתנשק עם מטפחות או סוג של מסננת ניידת. המומחים אפילו הציעו לעטות מסכות במהלך קיום יחסי מין. אנחנו כמובן לא לוקחים אחריות על ההמלצות האלה, אולי פג להן התוקף, בכל זאת, מאה שנה.

נשיקה עם מסננת: מגזין Popular Science מציע פתרון לא כל כך יעיל, לפני יותר מ-100 שנהנשיקה עם מסננת: מגזין Popular Science מציע פתרון לא כל כך יעיל, לפני יותר מ-100 שנה
נשיקה עם מסננת: מגזין Popular Science מציע פתרון לא כל כך יעיל, לפני יותר מ-100 שנה
(צילום: MyHeritage)

עכשיו, קחו נשימה, כי יש לנו חדשות טובות ומחשמלות הישר מתל אביב, שם הידיעה על הכביש החשמלי הראשון חוצה הדים ונתיבים גם מסביב לגלובוס.
הכביש עתיד לפעול החל מנובמבר, ויהיה בעל יכולת מדהימה של הטענת אוטובוסים תוך כדי נסיעה. רצועתו באורך של 400 מטרים בכביש סובב האוניברסיטה, והוא נבנה בשיתוף של העירייה עם חברת האוטובוסים דן. הפרויקט יאפשר לכלי הרכב להיטען ישירות מתשתיות החשמל שמתחת לכביש, ובעתיד הלא ממש רחוק, מקווים שהאוטובוסים לא יצטרכו להגיע בכלל לתחנות טעינה או תחנות דלק. הצעד הבא יהיה לעשות זאת גם עם כלי רכב פרטיים. קידמה טכנולוגית וצמצום זיהום האוויר בעיר, אהבנו.
המטען החשמלי לאוטובוסים בתל אביבהמטען החשמלי לאוטובוסים בתל אביב
המטען החשמלי לאוטובוסים בתל אביב
(צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו)ועכשיו, חייבים לסיים עם משהו מתוק, נספר לכם שהסגר עושה טוב להמון בעלי חיים ברחבי העולם, שבמידה רבה פורחים להם בטבע, בזמן שאנחנו מסתגרים בבתים - כך גם קהילת הדבורים. שימו לב לנתון הבא: במדינות מסוימות בארה"ב, נצפתה עלייה של יותר מ-70% בגידול באוכלוסיית הדבורים על פי משרד החקלאות האמריקני.
על פי הנתונים, רק במחצית הראשונה של 2020, נוספו כחצי מיליון מושבות דבורים בארצות הברית. הדבורה היא חלק בלתי נפרד גם מהנוף, מגלגל החיים ותאמינו או לא - גם מהכלכלה שלנו. אז בשורה מתוקה ומשמחת עבור כולם לפני החג.
מבזק החדשות הטובות מתפרסם בכל יום ראשון, שלישי וחמישי בערוץ הסביבה והמדע של ynet