תיעוד: קריאות "נאצים" לעבר שוטרים
(צילום: אלי מנדלבאום )

המשטרה פשטה בצהריים (יום א') על שכונת מאה שערים בירושלים והגיעה לכיכר השבת כדי לפזר התקהלויות ולאכוף את תקנות הסגר שמופרות במקום. במהלך הפשיטה, גידפו חרדים קיצונים את השוטרים וקראו לעברם קריאות נאצה, ובהן "נאצים". אותם קיצונים גם הבעירו פחים. חמישה מהם עוכבו לחקירה.
מחאות בירושליםמחאות בירושלים
התקהלות - ושוטרים במאה שערים
(צילום: שלו שלום )
מחאות בירושליםמחאות בירושלים
(צילום: שלו שלום )
מחאות בירושליםמחאות בירושלים
פחים הובערו
(צילום: שלו שלום )
מחאות בירושליםמחאות בירושלים
(צילום: שלו שלום )
במסגרת הפשיטה, עברו השוטרים בין בתי עסק ובדקו כי הם עומדים בהנחיות התו הסגול. לצד זאת, נרשמו דוחות לחנויות שבהן נראו הפרות של התקנות. השוטרים גם חילקו קנסות לתושבים שלא עטו מסכות על פניהם וחילקו לחלקם מסכות.
פעילות האכיפה במאה שערים
(צילום: דוברות המשטרה )

תקיפת הצוות בירושלים
(צילום: מחאת החרדים הקיצוניים )

בתוך כך, קיצונים תקפו גם צוות תקשורת של חדשות רשת. העיתונאי יוסי אלי שצילם במקום ספג קללות, נכנס לרכבו – והוקף באנשים. בהמשך נרשמו בעיטות בחלונות הרכב והשמשה האחורית נשברה, ככל הנראה כתוצאה מאבן שהושלכה לעברה.
בפעילות אחרת לאכיפת ההגבלות בשכונת שמואל הנביא, הושלכו ביצים על ניידת משטרה בלילה. בחלק מהשכונות החרדיות חגגו בלילה את שמחת בית השואבה בניגוד להנחיות. אבנים נזרקו לעבר שתי ניידות משטרה ברחוב שבטי ישראל. חסידי תולדות אהרון סיפרו שחגגו ללא הפרעה והמשטרה הגיעה רק כמה דקות לקראת סוף האירוע.
חסיד ברסלב סיפר כי הוצבו שומרים בבתי הכנסת ואין כניסה למי שלא מהקהילה. "המשטרה הייתה פה וברחה. יש טיש כל שבת. רוב האנשים פה היה להם קורונה. אני לא מאמין בקורונה. הייתי חולה מאומת בפסח", אמר. הוא אף סיפר כי הם מונעים מהאנשים המגיעים למקום לצלם את האירועים: "קופצים על כל בן אדם שמוציא פלאפון".