רובנו לא היינו מתקרבים לנחש פיתון, שאורכו יותר משני מטרים - אבל ענבר רגב (8) ממושב גיאה שליד אשקלון לא חוששת לשחות לצד נחשה שגדולה יותר ממנה. לפני כמה ימים היא תועדה שוחה בבריכה קטנה וכשלצידה נחשת פיתון. הסרטון זכה לצפיות רבות ברשתות החברתיות וגם לתגובות מעורבות.
(צילום: בראל אפרים, ירון ברנר)

בריאיון לאולפן ynet סיפרה ענבר על התחושות: "האמת שזה די מפחיד, אבל אני שוחה איתם מגיל קטן מאוד. מאז שהייתי תינוקת". ענבר הוסיפה כי הנחשה גדלה עם ילדים והיא אף פעם לא תקפה בני אדם: "היא נחשת חנק, אבל היא אף פעם לא חנקה. היא לא נחשה ארסית".
האם, שרית רגב, התייחסה לפרסום הסרטון: "אני מקבלת תגובות מכל הקשת. היו אנשים שמאוד התרגשו לראות את זה כי זה לא מובן מאליו שילדה גדלה עם נחשים וחיות ללא פחד. מצד שני מי שמפחד באופן טבעי מנחשים, רואה תמונה כזאת ומאוד מאוד נלחץ. אז היו גם תגובות פחות נעימות. אני מזמינה לבוא לסדנה להתגבר על פחדים, כי מי שמעניין אותו ללמוד על בעל החיים הכל כך מרתק הזה - אז יש הזדמנות".

ענבר ונחשת הפיתוןענבר ונחשת הפיתון
ענבר ונחשת הפיתון
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של שרית רגב)רגילה לשחות עם נחשים מגיל קטן יותררגילה לשחות עם נחשים מגיל קטן יותר
רגילה לשחות עם נחשים מגיל קטן יותר
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של שרית רגב)

על התגובות השליליות, הרחיבה האם: "אני יכולה להבין פחד של אנשים. כלומר, כשאנחנו פוגשים נחש בטבע, אז מן הסתם אנחנו חוששים שהוא נחש ארסי שיתקוף אותנו אבל ברגע שמבינים שבעל חיים לא יתקוף אותך ולא יפחד ממך או אם אתה לא האוכל שלו - אני חושבת שאנחנו לא המזון פה של אף אחד - אז אין שום סיבה שבעל חיים יתקוף וברגע שמבינים את זה אז התגובות הן אחרות".