התביעה בצרפת הגישה אתמול (ד') כתבי אישום נגד ארבעת תוקפיו של נהג אוטובוס, שדרש מהם בסך הכול לעטות מסכה כפי שקבעו הרשויות במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. הנהג, פיליפ מונגיו, בן 59 ואב לשלוש בנות, נמצא במצב של מוות מוחי. שניים מהתוקפים מואשמים כעת בניסיון רצח, בעוד השניים האחרים מואשמים שסייעו להם להסתתר לפני שנתפסו.
עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ
פיליפ מונגיו נהג אוטובוס שנמצא ב מוות  מוחי אחרי שהותקף ב צרפת ב באיון כי דרש לעטות מסכהפיליפ מונגיו נהג אוטובוס שנמצא ב מוות  מוחי אחרי שהותקף ב צרפת ב באיון כי דרש לעטות מסכה
פיליפ ואשתו ורוניק. "אני חיה בסיוט"
התקיפה שזעזעה את צרפת אירעה ביום ראשון האחרון בעיר באיון שבדרום המדינה. גורם במערכת אכיפת החוק תיאר בפני העיתון "לה פריזיאן" את חבורת הצעירים שתקפה את נהג האוטובוס, בני 22 ו-23, כ"מובטלים שהיו מוכרים היטב כמי שיושבים בעיר עם הכלבים שלהם, שותים ומשתמשים בסמים".
לפי התביעה הצרפתית, מונגיו דרש משלושה מהצעירים לעטות מסכה, ומצעיר רביעי דרש להציג כרטיס נסיעה. בצרפת דיווחו כי אחד הצעירים דרש גם להכניס לאוטובוס את הכלב שלו. בין הנהג לצעירים התפתח ויכוח מילולי שהפך ל"אלימות קיצונית", כדברי אחד התובעים.
התובע ציין כי תחילה הצעירים הטיחו בנהג עלבונות ובהמשך החלו לדחוף אותו וגררו אותו אל מחוץ לאוטובוס. "שניים מהם בעטו בו ותקפו אותו באגרופים בפלג גופו העליון, כולל בראש". לאחר מכן הם נמלטו מהמקום והתחבאו בדירתו של אחד מהם. לכולם היה רישום פלילי.
נהגי אוטובוס עם שר התחבורה של צרפת ז'אן בפטיסט דג'ברי בעיר באיון מחאה על תקיפת נהג שדרש לעטות מסכהנהגי אוטובוס עם שר התחבורה של צרפת ז'אן בפטיסט דג'ברי בעיר באיון מחאה על תקיפת נהג שדרש לעטות מסכה
עוד שלוש מתקפות בבאיון בגלל הדרישה לעטות מסכה באוטובוסים. הנהגים שובתים
(צילום: AFP)
מונגיו פונה לבית החולים ללא הכרה, והרופאים קבעו כאמור שהוא נמצא במצב של מוות מוחי. "זה לא אבא שלי שנושם, זו מכונת הנשמה. אנחנו יודעים שזה נגמר", אמרה בתו בת ה-18 מארי לעיתון Sud Ouest.
ל"לה פריזיאן" התראיינה אשתו של מונגיו, ורוניק, שאמרה כי חייו של בעלה "נהרסו בשניות ספורות". היא סיפרה כי פיליפ התכוון לפרוש לגמלאות בשנה הבאה. "אני לא יכולה להתמודד עם המציאות, אני מרגישה שאני חיה בסיוט".
תקיפת הנהג הובילה למחאה מצד עמיתיו בעיר באיון, שמסרבים לעבוד עד שיובא למנוחות. אחד הנהגים בחברה שבה עבד, Chronoplus, סיפר לפי הצהובון "דיילי מייל" שבימים האחרונים אירעו עוד שלוש תקיפות אחרות על רקע הדרישה לעטות מסכות.
נהגי אוטובוס עם שר התחבורה של צרפת ז'אן בפטיסט דג'ברי בעיר באיון מחאה על תקיפת נהג שדרש לעטות מסכהנהגי אוטובוס עם שר התחבורה של צרפת ז'אן בפטיסט דג'ברי בעיר באיון מחאה על תקיפת נהג שדרש לעטות מסכה
מגבירים את האבטחה. שר התחבורה הצרפתי ז'אן בפטיסט דג'ברי לאחר פגישה עם נציגי הנהגים
(צילום: AFP)
קלוד אוליב, ראש העיר באיון, נפגש עם נציגי הנהגים ואמר כי הרשויות פועלות להגביר את האבטחה של נהגי התחבורה הציבורית. "זו הייתה התקפה ברברית", אמר אוליב. "פיליפ היה אדם נפלא שהיו צריכים להגן עליו".
פרסום ראשוני: 22:29 , 08.07.20