שוב אי-שמירה על הנחיות הקורונה במהלך אירוע: בחתונה שהתקיימה אמש (יום א') באולם אירועים מוכר בכפר סבא, הופסקה הופעתה של הזמרת עדן בן זקן, לאחר שעל פי תיעוד מהאירוע ועל פי עדויות של אנשים שהשתתפו בו, כללי הריחוק החברתי ועטיית המסכות לא נשמרו. על פי עדויות, ההופעה נפסקה מספר פעמים לאחר שהמשטרה הגיעה למקום, ולאחר מכן חודשה בכל פעם.
הופעה של עדן בן זקןהופעה של עדן בן זקן
עדן בן זקן באירוע
עם זאת, יש לציין כי צוות הנגנים של הזמרת עטו מסכות, והיא נשמעה מבקשת מהמשתתפים לשמור על ההנחיות.
בשיא הערב, כפי שניתן לראות בתיעוד שהגיע לידי ynet, עלתה על הבמה בן זקן להופעה בפני הקהל המשולהב. על פי אנשים שנכחו באירוע וגם על פי התיעוד, הקהל מאוד התלהב מההופעה ורבים מהם רקדו בצמידות ובצפיפות. מהסרטון עולה עוד כי מרבית האנשים באולם לא עטו על פניהם מסכות.
הופעה של עדן בן זקןהופעה של עדן בן זקן
ל-ynet נודע כי במהלך האירוע הגיעו למקום כוחות משטרה, ועל כן מנהל האירוע הפסיק את ההופעה של בן זקן מספר פעמים עד שהמשטרה עזבה את המקום. לאחר מכן ההופעה חודשה והחתונה המשיכה כרגיל.
בסך הכול בן זקן הופיעה במשך 45 דקות, ולאורך ההופעה היא התבקשה לרדת מהבמה שלוש פעמים - מספר הפעמים שהשוטרים עברו ליד המקום. במשטרה ציינו כי בעל גן האירועים קיבל אמש קנס בסך 5,000 שקל וזומן לשימוע שבו יוחלט אם יינקטו צעדים נוספים נגדו.
בשבועות האחרונים פורסמו ב-ynet מספר תיעודים שבהם הופיעו זמרים מפורסמים במסיבות שונות שבהן לא נשמרו כללי הקורונה. לפני כחודש פורסם תיעוד מחתונה שהתקיימה בווילה בנתניה בה נכח ושר הזמר קובי פרץ בראשית אוגוסט. בשבוע שעבר פורסמו תיעודים משתי שמחות שונות שבהן הופיעו הזמרת נסרין קדרי והזמר ליאור נרקיס. בשני האירועים לא נשמרו כללי הקורונה בעת ההופעה.
מטעמה של עדן בן זקן נמסר: "עדן בן זקן הוזמנה להופיע במקום, היא נשמעה להוראות ולבשה מסכה, כשעלתה לבמה להופיע הורידה את המסכה על מנת שתוכל לשיר ולשמח את הנוכחים. על הרחבה בזמן ההופעה לא היו מעל 50 איש, בדיוק לפי ההנחיות, כשהמשטרה נוכחת במקום ומפקחת על הנושא. עדן מתייחסת מאוד ברצינות להנחיות ושומרת עליהן. מסיבה זו גם במהלך המופע דאגה מיוזמתה האישית לבקש במיקרופון מהנוכחים לשמור על הנחיות משרד הבריאות".
ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.