ערן זהבי ערן זהבי
ערן זהבי
פרסום ראשון: המשטרה עצרה היום (שישי) את כוכב הכדורגל ערן זהבי במהלך מסיבה שערך בביתו בסביון. שוטרים שהגיעו למסיבה טענו כי זהבי הפריע להם במילוי תפקידם - ולכן הובילו אותו אזוק לתחנת המשטרה. בשעה זו הוא נמצא בתחנת מסובים של משטרת מחוז תל אביב לצורך גביית עדות.
מהמשטרה נמסר כי בעקבות כמה תלונות שהגיעו למוקד 100 על השמעת מוזיקה רועשת בשעות מנוחה במסיבה שנערכה בסביון, הגיעו למקום שוטרים: "השוטרים פעלו להפסקתו של הרעש, ואולם בעל המקום הפריע לשוטרים במילוי תפקידם, סירב להזדהות, קילל אותם ואף הפנה לעברם איומים. בשלב זה הודיעו לבעל המקום כי הוא מעוכב, ולנוכח התנגדותו הוא נעצר ונלקח לחקירה בתחנה".
 לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה
לפני המעצר: ערן זהבי עם סטורי מהמסיבה
(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של ערן זהבי)
 תחנת משטרת מסובים תחנת משטרת מסובים
תחנת משטרת מסובים
(צילום: דנה קופל)
במשטרה אמרו כי זהבי התחצף לשוטרים ואמר להם כשביקשו ממנו להזדהות: "אתם מכירים אותי, אני אפרסם את כל המקרה". לדברי השוטרים, הוא טרק בפניהם את השער - ובשלב זה הודיעו לו השוטרים כי הוא מעוכב בחשד להפרעה לשוטר במילוי תפקידו ואיומים.
אחיו של ערן זהבי, אבי זהבי, הגיב על המעצר בסטורי שפרסם באינסטגרם: "בושה!".
 אחיו של זהבי מגיב למעצר: "בושה!" אחיו של זהבי מגיב למעצר: "בושה!"
אחיו של זהבי מגיב למעצר: "בושה!"
(צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אבי זהבי)
לדברי עדי ראייה, ראש המועצה הגיע יחד עם השוטרים לביתו של זהבי וביקש בעצמו להנמיך את המוזיקה. הם הוסיפו כי בין הצדדים פרץ ויכוח גדול שבמהלכו אמרו השוטרים לזהבי כי הוא מעוכב חקירה.
מהמועצה המקומית סביון נמסר: "דווקא בימים אלה, כאשר מדינת ישראל כולה נמצאת בימים דרוכים ועושה מהלכים כואבים למניעת הדבקה, אירועים כאלה הם שעלולים לגרום להפצה המונית ולעליית תחלואה חמורה בסביון. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב. מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה. מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות".
עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את זהבי, מסר בתגובה: "אנחנו כרגע בבירור מול פיקוד התחנה, בזמן הקרוב האירוע ייכנס לפרופורציה ויסתיים".
 עו"ד עדי כרמלי בתחנת משטרת מסובים, הערב עו"ד עדי כרמלי בתחנת משטרת מסובים, הערב
עו"ד עדי כרמלי בתחנת משטרת מסובים, הערב
(צילום: דנה קופל)

הדרבי שפוצץ, וסערת סרט הקפטן

בנובמבר 2014, זהבי, אז שחקן מכבי תל אביב, פגש עם קבוצתו את הפועל ת"א לדרבי בבלומפילד. מספר דקות אחרי שכבש שער, אוהד של הפועל פרץ לכר הדשא ותקף את החלוץ. זהבי ניסה להתגונן, אך למרות זאת הורחק בכרטיס אדום. עקב כך, אוהדים נוספים משתי הקבוצות פרצו למגרש - והמשחק הופסק ותוצאתו בוטלה (0:0 ללא נקודות).
לקראת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 מונה זהבי לקפטן נבחרת ישראל. בספטמבר 2017 הנבחרת אירחה את מקדוניה. דקות ארוכות שרק הקהל באצטדיון סמי עופר בוז לזהבי, ובדקות האחרונות החליט לזרוק את הסרט ושיחק בלעדיו עד לשריקת הסיום.
בשל כך החליטה ההתאחדות לכדורגל להשעות את זהבי עד להודעה חדשה. יום לאחר מכן החלוץ הודיע על פרישה מהנבחרת, אך כשנה מאוחר יותר (אוגוסט 2018) שב למדים הלאומיים לאחר שהתנצל על המקרה.
איתי בלומנטל השתתף בהכנת הכתבה