התיעוד מתל אביב
עדינה פרוביזור, תושבת תל אביב בת 72, ירדה הבוקר (ה') מביתה ושתתה קפה סמוך לכיכר רבין. לפתע הגיעה למקום ניידת משטרה וממנה יצאה שוטרת שדרשה ממנה לעטות מסכה על הפנים ולשתות את הקפה "בשלוק אחד".
הסיפור החל כאשר ירדה פרוביזור מביתה, כמו בכל יום בשבועות האחרונים, עם עוגיות ורכשה כוס קפה בבית קפה סמוך. היא הרימה את מסכת הפנים השקופה שעטתה על ראשה, לגמה מהקפה וקראה הודעות בטלפון.
פרוביזור סיפרה כי היא ישבה על ספסל מבודד בכיכר, כשהספסלים האחרים נמצאים במרחק רב ממנה. "לפתע", היא משחזרת, ניגשה אליה שוטרת סיור ושאלת אותה בתקיפוּת מדוע היא אינה עוטה מסכה על הפנים. "אמרתי לה שאני שותה קפה". השוטרת, לדברי פרוביזור, השיבה: "עכשיו את לא שותה".
1 צפייה בגלריה
בת 72 מת"א נדרשה לשים מסיכה על הפנים ועוכבה על ידי המשטרה
בת 72 מת"א נדרשה לשים מסיכה על הפנים ועוכבה על ידי המשטרה
מתוך התיעוד
"עניתי לה שאני כל כמה רגעים לוקחת שלוק מהקפה", הוסיפה פרוביזור. "היא דרשה שאעטה את המסכה 'בין שלוק לשלוק'. כשאמרתי לה שזה לא הגיוני - היא דרשה ממני לסיים את כל הקפה ולעטות מסכה, אבל סירבתי לדרישה המוזרה הזו".

"אני רועדת מהטראומה". המשטרה: "מתנצלים"

פרוביזור המשיכה וסיפרה: "השוטרת תפסה אותי ביד ולא נתנה לי להיחלץ ממנה. היא שרטה אותי ביד ודרשה ממני לתת לה תעודת זהות - אבל סירבתי. כשהתחלתי ללכת הביתה היא תפסה אותי ממש חזק. למה היא רצתה תעודת זהות? לא עשיתי כלום. מה, אני פושעת? רק רציתי לשתות קפה. לא אנסתי ולא גנבתי".
"אני עוד רועדת מהטראומה וכבר מתחילים לי כאבים בכל הגוף", סיפרה ל- ynet פרוביזור, שמתאוששת בביתה מהאירוע.
המומה מעצם הבקשה הלא אופיינית של השוטרת, שמשמעותה לשתות את הקפה בפעם אחת - החליטה פרוביזור לשוב לביתה. אלא שאז, כך גם על-פי התיעוד, היא עוכבה באגרסיביות לעיניהם ההמומות של עוברי אורח.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר באירוע שבו ניתן וצריך היה לפעול אחרת ולכל היותר להסתפק במקרה זה בפעילות הסברה בלבד. אנו מתנצלים ומאחלים לאישה בריאות טובה ואריכות ימים".