רוכב אופנוע בן 25 נהרג בתאונה עצמית סמוך לכניסה לכפר אוריה שליד בית שמש. מותו של הרוכב, שהחליק במהלך נסיעה, נקבע במקום. המשטרה פתחה בחקירה. מוקדם יותר היום נהרג רוכב אופנוע נוסף, כבן 30, בתאונה עם רכב ועם אופנוע אחר בכביש 386 שליד ירושלים.
2 צפייה בגלריה
התאונה בכפר אוריה
התאונה בכפר אוריה
התאונה בכפר אוריה
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
2 צפייה בגלריה
כביש 386: רוכב אופנוע כבן 20 נהרג בתאונה
כביש 386: רוכב אופנוע כבן 20 נהרג בתאונה
התאונה בכביש 386
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הדיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים התקבל בשעה 18:52. חובש רפואת חירום במד"א, בן פלד, סיפר: "רוכב האופנוע שכב בשול הכביש מעבר לגדר ההפרדה, כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל הוא היה ללא סימני חיים - ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".
מוקדם יותר היום נפצע באורח קשה רוכב אופניים חשמליים כבן 40, שנפגע מרכב בדרך ההגנה בתל אביב. המשטרה מסרה כי מדובר בתאונת פגע וברח. הפצוע פונה ללא הכרה לבית החולים איכילוב בתל אביב, כשהוא סובל מפגיעת ראש.

בשעות הצהריים נהרג גבר כבן 30 בתאונת דרכים בין רכב פרטי לשני אופנועים בכביש 386, סמוך לירושלים. שישה נוספים נפצעו. מצבו של ההרוג הוגדר תחילה אנוש, אך בהמשך נאלץ צוות מד"א לקבוע את מותו במקום. בוחני תנועה מטעם המשטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירת התאונה.
ממד"א נמסר כי "ב-10:55 התקבל דיווח במוקד 101 על תאונת דרכים בין שני אופנועים לרכב בכביש עין כרם-נס הרים, סמוך למכון טיהור. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של רוכב אופנוע כבן 30 ופינו לבית החולים הדסה עין כרם שישה פצועים, בהם רוכבת אופנוע בת 25 במצב בינוני וחמישה מנוסעי הרכב הפרטי, שמצבם קל".
רן אבלס, פרמדיק במד"א שהגיע לזירה ליד ירושלים, אמר: "כשהגענו למקום, ראינו רכב מעוך בחלקו הקדמי ושני אופנועים על הכביש. סיפרו לנו שהם היו חלק מקבוצה שרכבה יחד. על הכביש שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה, עם פגיעה רב-מערכתית קשה".
הוא הוסיף כי "אנשים שהיו במקום התחילו לבצע בו פעולות החייאה ואנחנו המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות תוך מתן טיפול רפואי. לצערנו, לאחר כמה דקות, נאלצנו לקבוע את מותו. רוכבת נוספת נחבלה בגפיים ונפצעה בינוני, לאחר טיפול ראשוני בשטח פינינו אותה לבית החולים. חמישה מנוסעי הרכב נחבלו באורח קל ופונו להמשך טיפול בבית חולים".