2 צפייה בגלריה
בדיקת קורונה בדיקה קופת חולים מכבי רחובות
בדיקת קורונה בדיקה קופת חולים מכבי רחובות
ערכות בדיקת קורונה בקופת החולים מכבי ברחובות. ארכיון
(צילום: AFP)
משרד הבריאות פרסם הבוקר (ג') נתונים מעודכנים על מצבה של מגפת הקורונה בישראל. לפי הנתונים, אתמול אובחנו 1,660 נדבקים חדשים בנגיף, עלייה מהמספר היומי שלשום, שעמד על 1,060. הפער נובע ממספר הבדיקות. אתמול התקבלו תוצאות 24,100 בדיקות ומתוכן 6.9% חזרו חיוביות, ושלשום התקבלו תוצאות של 11,638 בדיקות - מתוכן 9.1% היו חיוביות.
מספר החולים שמאושפזים במצב קשה עלה ב-11 מאז אמש, ומספרם עומד כעת על 410. מתוכם 113 מחוברים למכונות הנשמה, עלייה של ארבעה מאז חצות. מחצות מתו עוד חמישה חולים, ומפרוץ המגפה מתו בישראל 698 בני אדם בעקבות סיבוכי נגיף הקורונה.
לפי משרד הבריאות, ישראל מתקרבת ל-100,000 נדבקים מאז פרוץ המגפה - וכעת המספר הכולל של אלו שאובחנו, ורובם כבר החלימו, עומד על 95,264. מחצות ועד 10:00 אובחנו הבוקר עוד 248 נדבקים. מספר החולים הפעילים, בניכוי המחלימים או הנפטרים, עומד על 23,399.
אכיפת התו הסגול במרכזי קניות
(צילום: רועי עידן, גיל יוחנן, עידו ארז, אבי חי )

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי במשך חמישה חודשים ביסס משרד הבריאות את החלטותיו לגבי הגבלות על האוכלוסייה על סמך מידע מצומצם מאוד באשר למקומות בהם נדבקים הישראלים בנגיף הקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שהגיעו לידי ynet ו"ידיעות אחרונות", לאחר עתירה של גיא זומר, מייסד עמותת "התמנון".
מהנתונים עולה כי עד לתחילת אוגוסט היו בידי משרד הבריאות נתונים לגבי מקומות ההדבקה המשוערים של 15,035 חולים בלבד, כאשר באותה נקודת זמן אובחנו בסך הכל 72,163 חולים. בשעה שהתקבלו עשרות החלטות דרמטיות שהשפיעו על חייהם של מיליוני ישראלים, ובהן סגירת עסקים, מערכת החינוך ומוסדות תרבות, צבר המשרד בפרק הזמן הזה נתונים באשר ל-20 אחוז ממקרי ההדבקה בלבד. לגבי המקומות בהם נדבקו 57 אלף בני אדם אחרים ‑ לא היה כל מידע. יש לציין כי בימים הקרובים צפויה להתרחב פעילות מפקדת החקירות של פיקוד העורף, ותמונת הנתונים עשויה להשתנות.
בדומה לנתונים שהוצגו גם בכנסת, ובהתאם לאמירות קודמות של בכירי משרד הבריאות, רוב ההדבקות (9,693) מתרחשות בבית. על רקע המחלוקת באשר לפתיחת שנת הלימודים ולאור הצהרות בכירי המשרד, ובהם המנכ"ל פרופ' חזי לוי, כי יש לבחון את חזרתם לבתי הספר של תלמידי הכיתות הגבוהות, מסתבר כי מקרי ההדבקה במוסדות חינוך מהווים רק 10% מכלל מקרי ההדבקה המתועדים.
פורסם לראשונה: 08:47, 18.08.20