3 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט
בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
(צילום: רפי קוץ, עמית שאבי)
מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו היום (ראשון) בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאמר כי ועדת ההיתרים צריכה לבחון אם הכסף שהעביר בן דודו של נתניהו לרעיית רה"מ הוא בגדר טובת הנאה לנתניהו עצמו.
"היועץ מנע מראש הממשלה את מימון הגנתו המשפטית, מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג״צ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות 'מסמך ניגוד העניינים' שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו'לשתק' אותו, וכעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו", אמרו המקורבים. "היועמ"ש איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים".
3 צפייה בגלריה
נתן מיליקובסקי
נתן מיליקובסקי
נתן מיליקובסקי
(צילום: MICHAEL FALCO / NYT)
המקורבים מסרו כי "תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג״ץ היא עוד הוכחה לרדיפה ולתפירת התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו. הניסיון של היועץ המשפטי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בנימוק מופרך חושפת את כוונתו האמיתית והלא מוסתרת- לפעול להחלפתו של ראש הממשלה".
עוד ציינו כי "לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות. בכל פעם שחשש שהחלטה קודמת שלו תפגע בסיכוייו להרשיע בתיק הוא הפך את החלטתו ב-180 מעלות. כך לדוגמה, בשנת 2018 קבע מנדלבליט שחוק המתנות לא חל על תמיכתו של ספנסר פרטרידג' במימון ההגנה המשפטית - וכעת, כשהוא חש שהחלטה זו תפגע ביכולתו להרשיע- הוא הופך אותה.
3 צפייה בגלריה
שרה נתניהו בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט
שרה נתניהו בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט
שרה נתניהו, בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט. מתקפה
(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי, דנה קופל)
"מנדלבליט היה גם האיש ששלח את ראש הממשלה לוועדת ההיתרים כדי לאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות רק כדי לשלול ממנו את המימון כשהוועדה אישרה שראש הממשלה יכול לקבל אותו. כל פעולות היועץ מלמדות שמטרתו למנוע מראש הממשלה לקבל משפט צדק", נכתב.
מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "נתניהו, הנאשם בפלילים, הוא שאיבד כל רסן, לא היועמ"ש. כל בר דעת מבין כי מתן מתנה בשווי מאות אלפי שקלים לרעיית ראש הממשלה, כמוה כמתן מתנה לראש הממשלה עצמו.
יעל פרידסון השתתפה בהכנת הידיעה