הורי הפעוטות קוראים לגננת מחוץ למקום שבו היא שוהה
(צילום: אבי מועלם)

עשרות הורים לילדי "פעוטון הזוועות" ברמלה הגיעו בצהריים (שישי) לאחת משכונות ראשון לציון לאחר שגילו את הכתובת שבה נמצאת בעלת הגן, ליטל ברסי, כחלק ממעצר הבית שלה.
עם הגעתם הצטרפו אליהם תושבי האזור שהבחינו בהם - וקראו לברסי לצאת ולהתעמת עם החשדות שהוטחו בה. "את תשלמי ביוקר, ליטל, בואי תצאי אם יש לך אומץ", קראה אחת המפגינות.
ההורים והשכנים המשיכו לצעוק "ליטל ברסי לכלא" ואמרו כי הם לא מתכוונים להפסיק עם ההפגנות עד שתעזוב את המקום.
מחוץ למעצר הבית של ברסי, היום מחוץ למעצר הבית של ברסי, היום
מחוץ למעצר הבית של ברסי, היום
(צילום: עמית הובר)
(צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)
גם אתמול הגיעו ההורים לביתה של ברסי ביבנה, ואף בעטו בדלת ביתה, לאחר ששוחררה ממעצר. המשטרה, כזכור, הסכימה לשחרר את ברסי ובעלה בתנאי שלא יטפלו בקטינים חסרי ישע ובערבויות כספיות.
עורכת דינם של בני הזוג ברסי, סוזי עוזסיני ארניה, אמרה כי "בית המשפט קבע כי מדובר ברף הנמוך של עבירת האלימות, ואני שמחה שהמשטרה הסירה את התנגדותה לשחרורו".
(צילום: עמית הובר)
(צילום: אבי מועלם)
תיעוד ההתעללות בגן ברמלה

מנגד, נציג המשפחות עורך הדין עדי כרמלי, אמר כי "הודעת הפרקליטות הייתה קשה לעיכול ללקוחותיי, שעה שהם מביטים בפעוטות שלהם וידעים על ההתעללות שחוו. נמשיך לעקוב ולפעול גם בהחמרת הענישה והפיקוח וגם בשינוי חקיקה". כרמלי הוסיף כי "פרק המעצר של כמה מהחשודים תם, אך ההליך לא נשלם".
עורך הדין עופר רשו, המייצג את הסייעת ענבר דוניו, הוסיף כי "מרשתי ממשיכה להכחיש בתוקף שנקטה באלימות. החלטת הפרקליטות להורות על ביטול תנאי מעצר הבית הינה נדבך נוסף שמאשרר זאת".
בצהריים הודיעה הפרקליטות כי ביום ראשון תגיש כתבי אישום נגד ארבע סייעות מגן "טולי" ברמלה, שבו תועדו מאות אירועי אלימות כלפי פעוטות חסרי ישע. ארבע הסייעות שיואשמו ביום ראשון הן רוחמה סעד, נירית שויד, ננה (חני) צאצאשווילי ואורלי שרגני. החלטות בנוגע לחשודים נוספים, ובכללם ליטל ברסי ובעלה משה, יתקבלו על ידי הפרקליטות בהמשך.
עדי כרמלי וסוזי עוזסיני ארניה עדי כרמלי וסוזי עוזסיני ארניה
עדי כרמלי וסוזי עוזסיני ארניה
(צילום: יוסי זמיר, מתוך פייסבוק)
במקביל, הפרקליטות הנחתה את המשטרה לבקש מבית משפט השלום בראשון לציון לשחרר בתנאים מגבילים את בעלה של מנהלת הגן וכן את הסייעת בטי זייתון. הבקשה לשחרור השניים, שגם הם נחשדים במעורבות בהתעללות בפעוטות, תכלול איסור לעסוק בטיפול בקטינים וחסרי ישע וערבויות כספיות. במהלך החקירה עצרה המשטרה את בעלת הגן, בעלה ועוד שבע סייעות. ביום רביעי הצהיר חוקר משטרתי בבית המשפט כי במצלמות האבטחה אותרו כ-200 אירועי אלימות שהופנו נגד הפעוטות בגן.