נתניהו ורגב בנתב"ג
(צילום: לע"מ )

יממה אחרי פתיחת השמיים, הגיע הבוקר (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיור בנמל התעופה בן גוריון עם שרת התחבורה מירי רגב. ynet העביר את הדברים בשידור חי.
3 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
(צילום: לע"מ)
בפתח דבריו הכריז נתניהו: "אנחנו עובדים עכשיו על טיסות ישירות מעל סעודיה בין תל אביב לדובאי ואבו דאבי , זו טיסה קצרה של 3 שעות כמו לרומא. זה למעשה פותח את המזרח ואת כל קווי הקישור של התעופה הישראלית - זו מהפכה ענקית. זו מהפכה לתיירות לישראל, מהפכה לתיירות מישראל, וזה משנה הכל. זה אומר היקף ענק של השקעות ותיירות לשני הצדדים. אנשי האמירויות מאוד מעוניינים בהשקעות מסיביות בישראל".
3 צפייה בגלריה
מירי רגב בנימין נתניהו
מירי רגב בנימין נתניהו
שרת התחבורה מירי רגב לצד נתניהו
(צילום: לע"מ)
שרת התחבורה מירי רגב הוסיפה: "השבוע פתחנו את השמיים, אתמול התבשרנו על 5,000 נוסעים שיצאו מהשדה הזה לבולגריה וקרואטיה וחלקים מסוימים מיוון. אנחנו מנסים להביא בשורה נוספת - כל שבועים נפתח יעדים נוספים".
נתניהו הוסיף לגבי ההסכם עם איחוד האמירויות: "הדבר הראשון שיושפע זה מה שאנחנו רואים כאן - זה תיירות, כולל טיסות ישירות תל-אביב - אבו-דאבי, וטיסות ישירות אבו-דאבי - תל-אביב. אנשי איחוד האמירויות רוצים להגיע לארץ, ויגיעו לארץ.
"דבר שני, הסחר - גם הסחר האווירי וגם הסחר הימי. בדובאי יש אזורי סחר חופשי הגדולים ביותר בעולם. באים לשם עם מוצרי גלם, מייצרים שם סחורות במחירים זולים מאוד, ועכשיו הסחורות האלה יגיעו, תחת הסכמי השלום, למדינת ישראל ויוזילו את המחירים של המוצרים לאזרחי ישראל. עלות החיים תהיה יותר זולה, ורמת החיים יותר גבוהה, משום שאפשר יהיה לייבא מוצרים יותר זולים. זו תוצאה ישירה של ההסכם הזה.
"שלישית - השקעות. השקעות בטכנולוגיה ובכל מיני תחומים במדינת ישראל. יש שם התלהבות גדולה מאוד מהיזמות הישראלית והטכנולוגיה הישראלית וזה יביא למיזמים משותפים ולתוספת תעסוקה.
"רביעית - השקעות שלהם בנדל"ן בארץ, לדעתי גם בענף התיירות. הם מאוד מתלהבים ממה שהם רואים כאן. זו הזרקה מסיבית לכלכלת ישראל, ויכולות ואפשרויות לאזרחי ישראל שלא היו קיימות עד עכשיו. אם נהגו לחשוב על ישראל כ'קצה הסימטה' - היא כלואה, היא יכולה לצאת רק מערבה, היום אפשר לצאת מזרחה ולהגיע למקומות הטובים ביותר.
"והדבר החמישי – שלום, אבל שלום אחר - שלום תמורת שלום. שלום של שתי מדינות שמכבדות את עצמן, מעריכות אחת את השנייה, משתפות פעולה, ופירות השלום נובעות מהשלום ולא מוויתורים מסוכנים שמסכנים את השלום ואת הקיום שלנו". רגב אמרה שחברת ישראיר הגישה בקשה רשמית לטוס לדובאי: אנחנו צריכים לסגור את תוואי הטיסה ונבוא בקרוב עם בשורות".
3 צפייה בגלריה
פתיחת שמיים חלקית בנתב"ג
פתיחת שמיים חלקית בנתב"ג
פתיחת שמיים חלקית בנתב"ג
(צילום: מוטי קמחי)
אתמול חתם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי על צו פטור מבידוד לשבים מ-20 מדינות ירוקות. הצו כולל את כל מי שהגיע או יגיע מהמדינות שברשימה (ולא שהה במדינה אחרת) ב-14 הימים האחרונים.
משרד הבריאות גם השיק אתר חדש בשם "תעופה בזמן קורונה", בו ניתן למצוא תשובות לשאלות כמו מי אינו רשאי לטוס ומי אינו רשאי להיכנס לישראל או לצאת ממנה. באתר מופיעות הנחיות לנכנסים וליוצאים מהמדינה, חובת בידוד והנחיות, הגשת בקשה לכניסה לישראל לפני טיסה, הגשת בקשה ליציאה מישראל לפני טיסה ורשימת מדינות אדומות וירוקות.
כל הנוסעים המבקשים לטוס מישראל נדרשים למלא טופס דיווח יציאה מישראל במהלך 24 השעות שלפני הטיסה. בנוסף יש למלא הצהרת בריאות. כמו כן, הכניסה לטרמינל הנוסעים תותר רק למחזיקי כרטיס טיסה ואישור על מילוי הבקשה באתר משרד הבריאות.