תיעוד: השניות לאחר אירוע הדקירה בפתח תקווה
(צילום: חברת נתיבי ישראל)

חשד לפיגוע בפ"ת: גבר בן 39 נרצח בצהריים (ד') באירוע דקירה בצומת סגולה שבפתח תקווה. הוא אותר ללא הכרה על המדרכה בצומת עם דקירות בפלג גופו העליון. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בו בזירה ופינו אותו לבית החולים בילינסון במצב אנוש, תוך ביצוע פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותו. ממצאי חקירת המשטרה מעלים חשד כי מדובר באירוע על רקע לאומני.
המשטרה עצרה חשוד, גבר בן 46 תושב הרשות הפלסטינית מאזור שכם, שנכנס עם אישור תעסוקה לישראל. מחקירה ראשונית עולה כי לחשוד אין עבר ביטחוני שמנע ממנו להיכנס לשטחי ישראל.
ההשתלטות על החשוד בדקירה
(צילום: דיווחים בזמן את פייסבוק,מסעדת סושי מרקט)

3 צפייה בגלריה
הסכין איתו דקר החשוד את ההרוג
הסכין איתו דקר החשוד את ההרוג
הסכין איתו דקר החשוד את ההרוג
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
על פי החשד הוא דקר תושב פתח תקווה בעל חזות חרדית. אזרח שהיה בקרבת מקום ראה את האירוע, צעק "מחבל" והחל לרדוף אחריו עם אלה. הוא תפס את החשוד וחיכה להגעת המשטרה, שמצאה על גופו סכין. נמסר כי "החשוד הועבר לחקירה והנסיבות נבדקות".
זירת אירוע הדקירה בפתח תקווה, פלסטיני נעצר אחרי מרדף
(צילום: תיעוד מבצעי צד"א,נדב גולדשטיין, TPS)

3 צפייה בגלריה
זירת אירוע הדקירה בפתח תקווה
זירת אירוע הדקירה בפתח תקווה
זירת אירוע הדקירה בפתח תקווה
(צילום: שאול גולן)
3 צפייה בגלריה
זירת אירוע הדקריה בפתח תקווה
זירת אירוע הדקריה בפתח תקווה
צוות מד"א מפנה את הפצוע לבית החולים
(צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)
בן ה-46 מאזור שכם יועבר מהמשטרה למתקן החקירות של השב"כ. הפרופיל שלו חריג מאוד, הוא לא משויך לארגון טרור ואין לו כאמור עבר ביטחוני. הוא נשוי עם שישה ילדים, יש לו הורים ו-11 אחים.
הפראמדיק אילן מועלם והחובש חזי גוטמן ממד"א שהגיעו לזירה סיפרו כי "הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות, עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה מתקדמות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במצב קריטי תוך פעולות החייאה לבית חולים".
פורסם לראשונה: 13:29 , 26.08.20